שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סדאם חוסיין מחכה להרמת המסך

  גרסת הבמה ל"זביבה והמלך", ספר שנכתב על-ידי מנהיג עיראק, תפתח השבוע בבגדד

  רומן, שככל הנראה נכתב על-ידי סדאם חוסיין, קורם בימים אלה עור וגידים על במת התיאטרון בעיראק. "זביבה והמלך" יצא לפני כשנה לחנויות הספרים בעיראק תחת שם בדוי, וגורמים בעיראק וב-CIA מייחסים את הרומן למנהיג עיראק. הצגת הבכורה של גרסת המחזה תועלה השבוע בבכורה בתיאטרון הלאומי העיראקי, כך לדברי מקורות מדינה רשמיים.
  את הגרסה התיאטרלית של "זביבה והמלך", סיפורו הטראגי של שליט שמתאהב באישה נשואה שאינה מאושרת בנישואיה, עיבד לבמה המשורר יליד פלסטין עדיב נאסיר, שאמר: "לקחו לי 15 יום לעבד את הרומן האפי הזה לגרסת המחזה". "זביבה והמלך" זכה בזמנו לביקורות משבחות בעיתונות העיראקית, אולי מאחר שאף מבקר לא העז לצאת נגד רומן שמתיימר להוות מטאפורה למערכת היחסים בין השליט למדינתו האהובה. בזמן פרסום הספר יצא בעיראק ספר נוסף שמשויך לסדאם חוסיין בשם "The Fortified Castle". על כריכת שני הספרים צוין: "נכתב על-ידי מחבר הספר".
  גיבורת הספר, זביבה, נאנסה ב-17 בינואר, התאריך בו החלו כוחות אמריקנים במתקפה על עיראק בשנת 1991, מה שגרם בסופו של דבר לנסיגת כוחות עיראק מכווית. אחד מהמשפטים המופיעים בספר: "הם ביישו את המדים הערבים שהם לבשו", פורש על-ידי ה-CIA כביקורת על מנהיגי המדינות השכנות במהלך הקונפליקט. המלך, בגרסת הספר, מת אחרי שרצח את האנסים וטיהר את כבודה של זביבה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים