שתף קטע נבחר

הרב עובדיה נגד הרבי נחמן

קרע בש"ס? הרב עובדיה יוצא נגד ההתקרבות ההולכת וגוברת של פעילים במפלגה, ובראשם אריה דרעי, אל משנתו של הרבי נחמן מברסלב

הטרנד החדש בקרב בכירי ש"ס ופעיליה מדאיג את מנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף.
מדובר בקשר ההולך ומתהדק בין המאמינים לבין תורתו של הרבי נחמן מברסלב. אחדים מבכירי ש"ס החלו ללמוד באחרונה את ליקוטי מוהר"ן של רבי נחמן, ודרעי עצמו נותן שיעורים בנושא לאסירים במעשיהו.
גם בערוצים הפיראטיים מוקדש לאחרונה מקום נרחב להגנתו של רבי נחמן ושירי חסידות ברסלב מושמעים בהם בתדירות גבוהה. בעקבות התקרבותו של אריה דרעי להגותו של רבי נחמן מברסלב, דווח בראש השנה האחרון על עלייה גדולה במספר הספרדים שעזבו את משפחותיהם והגיעו בחג לעיר אומן, שם קבור הרב. למעלה מ-20,000 איש חגגו במאהל המחאה של תומכי דרעי את ההילולה לציון יום פטירתו של רבי נחמן מברסלב.
הרב עובדיה יוסף אינו מתלהב, בלשון המעטה, מהמגמה החדשה. באחד משיעוריו האחרונים בבית המדרש 'חווה דעת' יצא הרב בחריפות נגד הנסיעות לאומן ונגד עצם הלימוד של כתבי רבי נחמן מברסלב. "לא ראוי לעזוב את בני ביתו בראש השנה", אמר הרב והעיד על עצמו: "אפילו שבת לא עשיתי בלי אשתי... בן אדם יעזוב את אשתו ויילך לבדו?... יש לך אשה חייב לשמח אותה... בן אדם עוזב את הכל והולך לקבר של רבי נחמן, איפה זה כתוב? יילך בתשעה באב אני מסכים... לא יפה שינטוש את אשתו ישאיר אותה לבד עם הבנים ויילך".
הרב עובדיה תקף גם את עצם מעמדו התורני המתעצם של רבי נחמן מברסלב: "הרבה חלקו על השיטות שלו, אני לא יודע את הספרים שלו בכלל, אולי רואה אותם פעם בשנה, לא לומד מהם. לא פסקי הלכה לא שום דבר, אלא רעיונות סתם ככה, כמו שאומרים הגיגים. מה זה הגיגים? אנחנו אין לנו הדברים האלה, יש לנו הלכות יש לנו הרבה מה ללמוד, בן אדם אין לו מה ללמוד רק ליקוטי מוהר"ן?".
למרות הדברים נראה כי הרב עובדיה ער לכוח הטמון ב'שאגת אריה' וביום רביעי הוא צפוי להגיע לחגיגת שמחת בית השואבה שתתקיים במאהל המחאה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אני לא יודע את הספרים שלו". עובדיה
זום 77
נותן שיעורים בתורתו של ברסלב. דרעי
זום 77
מומלצים