שתף קטע נבחר

יעקב פרי: "איש לא פיתה אותי"

מנכ"ל סלקום על הסיבה לאי החלפתו: "אפשר להסיק שאם בעלי השליטה היו מוצאים מנכ"ל הם היו מודיעים. הישארותי בחברה היא לתקופת ביניים - חלק מההצעות שקיבלתי עוד יהיו רלוונטיות כשאפרוש"

לאחר חודש של ציפייה למינוי המנכ"ל והנשיא הבא של חברת סלקום, הודיעה שלשום (ב') החברה במפתיע כי יעקב פרי, מנכ"ל ונשיא סלקום מזה 7 שנים, נשאר בתפקידו עד להודעה חדשה. בראיון ל"ידיעות אחרונות" שב ואומר פרי כי מדובר בתקופת ביניים - ולדבריו הוא לא חתם על חוזה חדש. "מועצת המנהלים ביקשה ממני שלשום לדחות את פרישתי ונענתי לבקשה", הוא אומר.
לגבי ההערכות, כי פרי החליט להישאר בעקבות הצעה שלא ניתן לסרב לה, אומר פרי כי "דברים אלה הם ממש שטויות. כשמועצת מנהלים מבקשת ממנכ"ל להישאר עוד זמן מה אני חושב שחובתו להיענות לבקשתה גם אם זה דוחה את מועד הפרישה ביום, בחודש או בשלושה חודשים. אין שינוי בשכר שלי, לא פותיתי ולא נחתם חוזה חדש". מאז ההודעה על פרישתו של פרי זרמו למשרדו הצעות רבות. ההודעה על הישארותו לא סותמת עליהן את הגולל: "עדיין לא סגרתי שום דבר, עד פרישתי חלק מן ההצעות עוד יהיו רלוונטיות".

אז למה להישאר?

מדוע התבקש פרי להישאר בתפקידו? הערכה אחת טוענת כי לא נמצא מחליף ראוי. לפי סברה אחרת הסיבה היא חילוקי הדעות בין חברות-האם של סלקום, בלסאות' והאחים ספרא, שלא הצליחו להגיע להסכמה בעניין המנכ"ל. פרי אומר, כי אפשר להסיק שאם הם היו מוצאים מנכ"ל הם היו מודיעים. "אני מניח שהם חשבו שכרגע, בזמן הנתון הזה, הבקשה ממני היא הכי ראויה". לדברי פרי, "אני מניח שאם לא שיניתי את תוכניות הפרישה שלי זה טבעי שימשיכו לחפש לי מחליפים".
זה זמן רב שבלסאות' שוקלת את מכירת מניותיה בסלקום כאשר באחרונה עלתה אפשרות לפיה האחים ספרא ירכשו את מניותיה ובכך יהפכו לבעלי השליטה העיקריים בחברה. מהלך שכזה עשוי לגרום לפרי לשקול מחדש את צעדיו, שכן השמועות סביב פרישתו הגיעו תקופה לא ארוכה לאחר פיצוץ ההסכם עם חברת אופק, שהיתה אמורה להתמודד במשותף עם סלקום על תחום התקשורת הנייחת. על-פי הערכות, היתה זו בלסאות' שהתנגדה להסכם - בעוד שפרי תמך בו. דבר זה מצטרף לקשיים שהציבה בלסאות', לפי הערכות, בנוגע להנפקת סלקום בבורסה, שטרם התרחשה. נשאלת השאלה, האם יציאת בלסאות' תפתח הזדמנות חדשה לפרי?

גוף גדול שיתחרה בבזק

"ההאשמות כאילו בלסאות' עיקבה הכל הן קצת מוגזמות. החזון שלי באשר לסלקום מבוסס על 3 גורמים: כבר ב-94', עם הקמת סלקום, החזון היה להיות חברת תקשורת, ולא רק תקשורת סלולרית. החלום הזה מתעכב חלקו בגלל בלסאות' וחלקו בגלל השותפים האחרים, כשלכל אחד יש את הראייה שלו. אני חושב שזה נכון לראות את סלקום מתפתחת בעתיד הקרוב לשאר תחומי התקשורת. אני גם חושב שנכון להסתכל אסטרטגית על חיבור בין סלקום לחברת הכבלים הממוזגת בכדי להפוך לגוף גדול שיתחרה בבזק. באשר אלי, חשבתי ואני עדיין חושב שסלקום צריכה היתה כבר להיות שם, אך לאור תנאי המשק, מצב הכלכלה ושוק התקשורת לא איחרנו את המועד".
פרי אומר, כי כמו שבחירת מנכ"ל זו החלטה של בעלי המניות, גם אי הפיכת סלקום לחברת תקשורת זו החלטה שלהם. "מה שיקרה עם סלקום הוא לא נימוק להישארותי או אי הישארותי בחברה, כיוון שהדברים לא עומדים על הפרק באופן מעשי. אם זה היה עומד על הפרק, אני לא יודע איך הייתי מרגיש אך היות וזה לא כך אני פתור מהתחושות האלה", אומר פרי.
מאז ההודעה על פרישתו של פרי זרמו למשרדו הצעות רבות. ההודעה על הישארותו לא סותמת עליהן את הגולל: "עדיין לא סגרתי שום דבר, עד פרישתי חלק מן ההצעות עוד יהיו רלוונטיות" אני חושב שזה נכון לראות את סלקום מתפתחת בעתיד הקרוב לשאר תחומי התקשורת. אני חושב שזה נכון להסתכל אסטרטגית על חיבור בין סלקום לחברת הכבלים הממוזגת בכדי להפוך לגוף גדול שיתחרה בבזק".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפי שריר
פרי. עדיין בסלקום
אפי שריר
מומלצים