שתף קטע נבחר

מעבדת DVD ביתית

מה עושים כשהסרטים שלכם לא מתאימים לכונן? איפה מוצאים נגן מצויין? למי שמחזיק כבר בכונן DVD, ולמי שמתכנן לקנות בקרוב - מספר תוכנות מצויינות

אין סיבה לקנות היום מחשב בלי כונן DVD, ורוב האנשים עושים את זה. בין אם זה בגלל שכולם רוצים לראות סרטים על המחשב או בגלל שתוספת המחיר זניחה. הקיבולת של תקליטור DVD מאפשרת לדחוס אליו תוכן של שישה או שבעה תקליטורים רגילים. זה חשוב גם לתעשיית התוכנה, וזו עוד סיבה שנראה יותר ויותר מאלו בעתיד הקרוב.
על מנת להפיק את התועלת המקסימלית מכונן ה-DVD החדש שלכם, או זה שיהיה לכם, אספנו עבורכם מספר תוכנות מוצלחות, שיעזרו לכם לצפות בסרטים ולפתור את בעיית הקידוד לפי אזורים. חלק מהתוכנות מובאות בגוף הכתבה. אחרות נמצאות מצד ימין של הכתבה (תחת "אתרי DVD"). אחרי כל זה, מה שיישאר לכם לעשות הוא להכין פופקורן, לכבות את האור, להישען לאחור ולתת לסרט להתחיל.

נגן DVD נגן

על מנת לצפות בסרטים, אנחנו זקוקים באופן טבעי לנגן מדיה. נגני מדיה יש הרבה, אבל נגני DVD הם מוצרים בעייתיים. מכיוון שסרטי DVD מקודדים לפי אזורים (Zones), נאלצות המפתחות של נגני הDVD- לשלם תמלוגים עבור זכות השימוש במפענח.
בין נגני המדיה הפופולריים אפשר למצוא כמה מוצרים מוצלחים, כמו PowerDVD, WinDVD או CineMaster. סביר להניח שכשרכשתם את הכונן שלכם קיבלתם אחת מהתוכנות האלה בחינם. ובכל זאת, כדאי לכם לנסות את ZoomPlayer, תוכנת חינם קטנטנה שמצליחה להתעלות על נגני המדיה של המסחריים.
ZoomPlayer היא תוכנה בגודל של חצי מגה בלבד, שמאפשרת צפייה בכל סרט DVD ובקבצי מדיה רבים נוספים. יתרונה הגדול הוא במבחר אפשרויות השליטה השונות ומשונות שהיא מציעה, כמו גם מערכת סימניות חכמה, הצגת תרגום באופן אוטומטי, תפריטים שונים לכל מצב תצוגה וכמובן - סקינים שהופכים אותה לנגן צבעוני ויפה. זה בוודאי לא ייעצר כאן, כי ZoomPlayer נהנית מקהילת משתמשים גדולה ונאמנה, שתורמת באופן ישיר לפיתוחה ולשיפורה.
החיסרון העיקרי טמון בעובדה שמדובר בתוכנת חינם, ולכן היא אינה כוללת את הקבצים הדרושים לפענוח סרטי DVD. על מנת להשתמש בתוכנה צריך להיות מותקן אצלכם נגן מסחרי אחר, שכולל את הקבצים הדרושים.

יש לנו פיצוח

כפי שניתן להבין, אחת הבעיות המטרידות ביותר בכונני DVD היא הקידוד. עולם ה-DVD מחולק לשבעה אזורי קידוד, ישראל משתייכת לאזור 2 וארה"ב משתייכת לאזור 1. בכל אזור נמכרים מכשירי DVD המתאימים רק לסרטים המקודדים לאותו אזור.
מטרת החלוקה הזו היא לאפשר למפיצי הסרטים לשלוט בזמני ההפצה של סרטי DVD בעולם (וכך לוודא שהסרט לא יגיע לספריות ההשכרה לפני שיוצג בקולנוע, למשל), אולם המזימה הזו נידונה לכישלון, בזכות מכשירי המולטיזון, המאפשרים צפייה בכל כותר, ללא קשר לאזור ממנו הגיע. אין עדיין כונני DVD למחשב שתומכים בתכונה הזו, אבל אפשר לעקוף את המגבלה בקלות יחסית.
תוכנה אחת שפותרת את הבעייה היא Region Killer הקטנה מבית Eloabrate bytes. התוכנה החינמית הזו תתיישב בסרגל המשימות שלכם ותדאג לשנות את האזור של הכונן לפי האזור של הסרט שהכנסתם.
תוכנה נוספת היא DVD Genie, שהחלה בתור "מבטלת אזורים", ועד מהרה הפכה למשהו אחר לגמרי. התוכנה מציעה שיפורים רבים לנגני DVD פופולריים כמו WinDVD ו-PowerDVD, כולל שליטה בתכונות נסתרות שלהם, ולכן מומלצת גם אם אינכם זקוקים לשינוי אזורים.
הערה: אם התוכנה אינה פותרת את בעיית האזורים עבור כונן ה-DVD שלכם, אתם זקוקים לפתרון מורכב יותר, ייחודי לכונן המסוים בו אתם משתמשים.

סדר PC כהלכתו

א', חבר אמת, מחזיק באוסף סרטי DVD מרשים. אבל יש לו בעיה עם כל אותם חברים שלוקחים סרט "רק ליום-יומיים", ונעלמים כאילו בלעה אותם האדמה. הרבה פעמים א' שוכח למי נתן איזה סרט ומתי, ואפילו איזה סרטים יש לו באוסף.
המלצתי לו על Collectorz Movie Collector, תוכנה לניהול אוסף קולנוע ביתי. Movie Collector היא אחת מסדרת תוכנות ניהול אוספים, המיועדות למשתמש הביתי, וכוללות גם תוכנות לניהול של אוספי מוזיקה וספרים. באמצעות התוכנה תוכלו לקטלג כל סרט ולהתעדכן בנתונים לגביו ישירות מהאינטרנט.
על מנת להוסיף סרטים, כל שעליכם לעשות הוא לרשום את שמו של הסרט, והתוכנה כבר תעדכן לבד את כל הנתונים ישירות מאתר המידע של IMDB (מרכז המידע לסרטים ברשת). לאחר מכן, אתם יכולים לבצע חיפושים לפי כל שדה אפשרי ואף לנהל את ההשאלות שלכם. מומלץ בחום למי שמחזיק אוסף גדול של סרטים.
לתוכנה יש גירסת נסיון ל-30 יום. אם תרצו אותה, תצטרכו להפרד מ-25 דולר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרבה יותר נפח. DVD
Dvd movie collector. מי חייב מה
מומלצים