שתף קטע נבחר

הפצצת אתרי הממשלה גורמת לעומס כבד בנטוויז'ן

לאחר שישראלים הפילו את אתר החיזבאללה, הגיעה התגובה: עשרות אלפי הודעות דואר אלקטרוני נשלחו למשרד רה"מ וסתמו את השרתים

מתקפה כבדה של האקרים על אתרי ממשל ישראליים גרמה ביממה האחרונה לעומסים כבדים על שרתי ספקית האינטרנט נטוויז'ן. האקרים, אשר על פי החשד מקורבים לגורמי טרור, השתמשו בכתובות אינטרנט בכל רחבי העולם וניסו להפיל את אתר צה"ל, אתר משרד החוץ ואתרי ממשל נוספים המאוחסנים בנטוויז'ן. כתוצאה מכך נגרמו עומסים כבדים על שרתי החברה, אשר הגבילו חיבור של מנויי החברה לרשת האינטרנט.
לדברי גלעד רבינוביץ, מנכ"ל נטוויז'ן: "כחברה המספקת קישוריות לאינטרנט לצה"ל ולגורמי ממשל שונים, ואחסנת שרתים לכל הגורמים הרשמיים במדינת ישראל, נחשפה נטוויז'ן לאלימות קשה, אשר הינה חלק מהמאבק המתנהל בין ישראל לגורמים פלסטינים. אלימות זו, אשר באה לידי ביטוי בהתקפות של האקרים בניסיון להפיל את האתרים הרשמיים של מדינת ישראל, גרמה לחסימה של תשתיות האינטרנט של נטוויז'ן ופגיעה בשרות המסופק ללקוחות החברה".
אנשי מערך אבטחת המידע בחברת נטוויז'ן בשיתוף עם גורמי אבטחה רשמיים פעלו ביממה האחרונה בניסיון לאתר את מקור ההתקפות ולחסום אותם. הבדיקות העלו כי הפריצות הגיעו משרתים באוניברסיטאות באירופה ובארצות הברית, אולם אין ודאות כי זהו אכן מקור ההתקפות.

"שני צדדים"

"מתברר שלכל חרב יש שני צדדים", אומר אילן גיא, מנהל אתר האינטרנט של משרד ראש הממשלה. בשבועות האחרונים התגייסו אלפי גולשים ישראלים והפילו את אתר האינטרנט של החיזבאללה, וכעת הגיעה שעת הנקמה.
"תמיד יש עלינו התקפות", מספר גיא, "ובמיוחד בשבועיים האחרונים. אבל ב-24 השעות האחרונות חלה החמרה, ואנחנו מופצצים בעשרות אלפי הודעות זבל בדואר האלקטרוני, שסותמות לנו את השרתים. ההודעות בנוסח 'מוות ליהודים', מגיעות מכל קצוות העולם, ובמיוחד מכתובות בדואר רשת כמו יאהו והוטמייל. אנשים פשוט מפעילים תוכנה שמשגרת דואר, ואצלנו השרתים נופלים".
כתוצאה מההתקפה יש בעיות תקשורת קשות בלשכת ראש הממשלה. לאהוד ברק, למשל, אי אפשר נכון לשעת כתיבת הכתבה לשלוח אימייל. "זו ממש קטסטרופה", אומר גיא, "אנשים לא מצליחים לעבוד כמו שהם רגילים".
בינתיים, אתרי הממשלה, המוגנים היטב, לא נפלו, אבל במשרד רה"מ לא לוקחים סיכון. "עירבנו את רשויות הביטחון המתאימות", אומר גיא, "זה הרי פשע בינלאומי. אבל למען האמת אני לא מאמין שזה יעזור. הרי כל ילד עם קצת ידע יכול לארגן התקפה שכזו, ואין יותר מדי מה לעשות נגד זה. רשת האינטרנט שכולנו כל כך נעזרים בה מאוד רגישה לפגיעות כאלה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
לוחמה אלקטרונית. אילוסטרציה
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים