שתף קטע נבחר

שני תושבי לוד הורשעו שהסיעו מחבלת לתל אביב

השניים, מוסא חסונה וחאפז מקבל, ניסו לשכנע חיילים שהמחבלת היא אחותם אך לא הורשו להעבירה במחסום. בתגובה התפוצצה המחבלת ופצעה שני חיילים

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ג') את מוסא חסונה וחאפז מקבל, בסיועו לאויב במלחמה ומגע עם סוכן זר. השניים, תושבי לוד, הורשעו על פי הודאתם בעיסקת טיעון.
הפרשה החלה לפני עשרה חודשים, אז יצרו השניים קשר עם שני מבוקשים של כוח 17 בגדה, ובהוראתם אספו מחבלת מתאבדת כדי שתתפוצץ במשטרת יפו. בדרך נתנו השניים לה את הפרטים האישיים שלהם, ופרטים על בני משפחתם, כדי שבדרך זו תתחזה במחסום לערבייה ישראלית והחיילים יתנו לה להיכנס לישראל.
כאשר הגיעו למחסום מכבים ניסו לשכנע את החיילים שמדובר באחות של אחד מהם, אך החיילים לא האמינו להם. בשלב מסוים הפעילה הצעירה את המטען בסמוך לחיילים ופצעה שניים מהם - האחד באורח בינוני והשני באורח קל.
הפרקליטות הודיעה שתבקש מבית המשפט להטיל עונש של 15 שנות מאסר בפועל על חאפז מקבל, ועשר שנות מאסר בפועל על מוסא חסונה. הטיעונים לעונש יישמעו בשבועות הקרובים.
עוד בבית המשפט, נחתמה עסקת טיעון במשפטו של מחמוד עמשארי, תושב קלנסווה, שהודה שתכנן להכניס לישראל שני מחבלים מתאבדים, אך התחרט למראה המחסומים הרבים של צה"ל. התביעה מבקשת להטיל עליו 14 שנות מאסר בפועל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
החיילים לא האמינו (אילוסטרציה)
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים