שתף קטע נבחר

המסלול הירוק: חבר של קבע
יותר מ-150 אלף בתי אב בישראל חברים במועדונים של הגופים הירוקים בארץ ומשלמים בקביעות דמי חבר. ההטבות: מהנחות לטיולים בארץ ובחו"ל ועד מנוי למגזינים. כמה עולה לנו חגיגת הטבע?

גם הגופים הירוקים בישראל רוצים להרוויח. אחת הדרכים היא הקמת מועדון חברים: משלמים דמי חבר חודשיים או שנתיים ומקבלים בתמורה הטבות שונות, ובכך מחזקים את הארגון ומזרימים אליו כספים. כולם רוצים לגלות לישראלי את אוצרות הטבע והנוף ומאפשרים לו להתחבר לארץ דרך הרגליים או דרך מגזין כרומו מהודר, כרטיסי חבר נאה ושלל הנחות ופעילויות.
גם החברה להגנת הטבע היא כבר לא מה שהיתה ומארגון חינוכי הפכה החברה לעסק לכל דבר. היא מפעילה את מועדון החברים הגדול ביותר, ששודרג לאחרונה וזכה לשם ירוק בעקבות שיתוף עם המגזין טבע הדברים. לפי דיווחי החברה, מונה המועדון 120 אלף בתי אב שמקבלים פעילויות רבות של פנאי וטבע. המחירים לא תמיד זולים: מחירו של יום טיול באוטובוס יכול להגיע ל-160 שקל לחבר. לחברה גם טיולי חינם, שמוצעים כמעט בכל סניף בארץ. חברות במועדון ירוק עולה 13 שקל למשפחה לחודש (11 שקל לבודד וגימלאי), או 39 שקל למשפחה כולל מנוי על טבע הדברים או ילדי טבע הדברים. במלים אחרות: 468 שקל לשנה עם המגזין.
גם חברת ישראכרט משתתפת בחגיגת הטבע. למי שמעוניין, היא מוציאה את כרטיס האשראי שלה עם תמונת הנמר החביב של החברה להגנת הטבע בשם ישראכרטבע. הכרטיס נותן חברות משפחתית חינם בחברה להגנת הטבע (ללא המגזין טבע הדברים) ושורה של הנחות והטבות בפעילויות החברה.
לרשות הטבע והגנים הלאומיים יש מועדון מנויים בשם מטמון, שמונה יותר מ-20 אלף בתי אב. מנוי משפחתי במטמון עולה 310 שקל לשנה, זוגי 235 שקל, יחיד 210 וגמלאי-זוגי 210 שקל (יש הנחות תמורת כוכבים באמצעות ישראכרט), והוא כולל מנוי שנתי על המגזין ארץ וטבע.
החברות כוללת גם כניסה חינם ל-50 גנים לאומיים ושמורות הטבע. 50% הנחה ל-6 גנים לאומיים שהינם פארקי מים; טיולי משפחות בלעדיים למנויים וקופוני הנחות לאתרי תיירות פרטיים, כולל צימרים.
חוג ידידי קק"ל הנקרא בשביל הירוק, הוא גוף חדש, שקיים רק כשנה וחצי אך הצליח לגייס בקק"ל מספר לא מבוטל של כ-40 אלף חברים, בעיקר בגלל המחיר הנמוך של דמי השתתפות. קק"ל, אגב, לא זקוקה לכסף של החברים. מטרת מועדון החברים היתה בעיקר כדי לרענן את התדמית המיושנת שלה ולהפיץ את פועלה בהשרת דרכים, הקמת חניונים ומצפורים, סלילת שבילי אופניים ומסלולי טיול. ההצטרפות לשביל הירוק כרוכה בתשלום שנתי של 50 שקל, המיועדים לנטיעת 5 עצים ביער ידידי קק"ל, כהבטחת החברה. מדי רבעון מקבלים החברים מעטפה בדיוור ישיר ובה מפרט של כל סוגי הטיולים, האירועים והפעילויות.
מי שרוצה לתת יותר מאשר לקבל ולהשקיע באמת בטבע ובסביבה, יכול להירשם כחבר בגוף שנקרא אדם טבע ודין. הארגון הזה, שנלחם למען נושאים סביבתיים, אינו מציע לחבריו טיולים במחירים מוזלים, אבל הוא מגיש בשם הציבור האילם תביעות משפטיות נגד המזהמים הגדולים או נגד אלה שמשתלטים על שטחים פתוחים. חברות בארגון זה עולה לאדם 80 שקל לשנה (100 שקל לזוג ו-25 שקל לסטודנט או חייל). בתמורה תקבלו חוברות מידע והסברה על פעילות סביבתית, זכות הצבעה בהחלטות האגודה, וגם כמובן הנחות למגזינים ולמוצרים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "המסלול הירוק: חבר של קבע"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אט"ד. להילחם למען הטבע
רשות הטבע והגנים. כניסה חינם לפארקים
החברה להגנת הטבע. שיתוף פעולה עם ישראכרט
קרן קיימת לישראל. לא צריכים את הכסף
מומלצים