שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סקר: אחד מארבעה ישראלים - מעשן

  כך עולה מנתונים שהציג משרד הבריאות. בקרוב מתכנן המשרד להעביר חוק שיאפשר לו לפרסם אזהרות חדשות על קופסאות הסיגריות. שר הבריאות דהן: עישון הוא פשע נגד האנושות

  אחד מארבעה ישראלים מעל גיל 18 מעשן. כך עולה מסקר שהציג היום (א') מכון "דחף", בלשכת שר הבריאות בירושלים, שם הוצגו נתונים שנתיים הנוגעים לעישון בישראל. על פי הסקר, ישנה ירידה הדרגתית באחוז המעשנים מאז שנת 1970, אז עמד אחוז המעשנים על 42.
  עוד עולה מהסקר כי 51% מאלה שאינם מעירים למי שמעשן במקומות ציבוריים, בניגוד לחוק, לא עושים זאת מפחד פיזי או מילולי. עם זאת, במקומות העבודה מרגישים 60% חופשיים יותר לבקש מאנשים לא לעשן. נתון מעניין נוסף הוא ש-59% מהציבור סבורים שכיום מעשנים פחות במקומות ציבוריים מאשר לפני שנה.
  משרד הבריאות מתכנן להעביר בקרוב חוק חדש שיאפשר לו לפרסם על קופסאות הסיגריות אזהרות התופסות 30% משטח הקופסא, במקום האזהרות כיום, התופסות רק 5% משטח הקופסא. על פי החוק, שמבוסס על המודל הנהוג בארה"ב ובקנדה, יצרני הסיגריות ייאלצו להוסיף 13 נוסחי אזהרות חדשים, מעבר לנוסח האחיד המתפרסם כיום: "משרד הבריאות קובע כי העישון גורם למחלות חמורות".
  בין היתר יודפסו על הקופסאות וכן בפרסומות בעיתונים, אזהרות כגון: "העישון גורם לאימפוטנציה" ו"העישון גורם להזדקנות עור הפנים".

  "ועדת הכלכלה משלבת ידיים עם בעלי ההון"

  בעת הצגת הנתונים, אמר עו"ד עמוס האוזנר, היועץ המשפטי של הפורום הישראלי למניעת עישון, כי הבעיה המרכזית בחקיקת חוקים נגד עישון, היא הנוקשות שמפגינה ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ אברהם פורז (שינוי). לדברי האוזנר, "פורז משלב ידו עם בעלי האינטרסים ובעלי ההון. זו מלחמה בין דוד וגולית. פורז, באופן שיטתי, מעדיף את גולית ומשאביו".
  שר הבריאות, נסים דהן, ציין "כי עישון הוא פשע נגד האנושות" והביע שאיפה לחוקק חוק איסור על עישון, בדומה לחוק הקיים לגבי עישון סמים. עוד טען השר כי הרשויות המקומיות אינן אוכפות את החוק לגבי עישון במקומות ציבוריים בגלל "בושה וחוסר משמעת עצמית של הפקחים" ואמר כי הוא מעוניין להעביר את האכיפה בנושא מהרשויות למשרד הבריאות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים