שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מת דב שיאון, בעלה של יעל דיין
  תא"ל (במיל') שיאון, מת בגיל 82, לאחר שסבל יותר מעשור ממחלה קשה. הוא שימש בין היתר כדובר צה"ל והיה "המוציא לפועל" של הסכמי קמפ דיוויד, לאחר שעמד בראש הוועדה הישראלית-מצרית

  תא"ל (במיל') דב שיאון, בעלה של יעל דיין, מת היום (שבת) בבית החולים איכילוב בגיל 82, לאחר שסבל ממחלה קשה ב-12 השנים האחרונות.
  שיאון נולד בקרפטו, רוסיה, בשנת 1921, ובן 20 עלה ארצה. הוא שירת בהגנה, במלחמת השחרור לחם בחטיבה הירושלמית, ומיד לאחריה, בשנת 1948, סיים קורס קצינים ראשון בצה"ל, ובשנת 1953 סיים קורס מג"דים. במבצע קדש, בשנת 1956, שימש קצין-קישור ביחידת הצנחנים, בפיקודו של אריק שרון. מאז, נעשו ידידים קרובים ביותר. עד שנת 1959, שימש בתפקידי מטה, ואז הושאל מצה"ל למשרד-החוץ, מטעמו יצא לשליחות בלונדון, עד 1963.
  ביוני 1967, שוב התייצב אל"מ שיאון באוגדה של אריק שרון, בתפקיד בכיר בחפ"ק של מפקד האוגדה. באותה אוגדה שירתה יעל, בתו של שר-הביטחון, משה דיין. את אל"מ שיאון (שטייגר) הכירה בשיבטה, שבועיים לפני המלחמה, בזמן הכוננות הגדולה. זמן קצר לאחר המלחמה, הודיעה לאביה, כי היא עומדת להינשא ל"אהבת חייה". ואמנם החתונה נערכה לאחר מכן, בצוותא עם חתונתו של אחיה של יעל, אסי דיין.
  ב-1974 הוא מונה לדובר צה"ל, בעת שדיין, חותנו, שר-הביטחון, היה אז באחת מתקופות השפל הגדולות שלו. בשנת 1976חזר למכללה לביטחון לאומי, שבעבר היה אחד ממקימיה וממעצבי דרכה. בשנת 1979, שימש סגן מפקד המיכללה לביטחון לאומי, אבל לא לזמן ממושך. הוא נלקח לעמוד בראש הועדה הישראלית-מצרית, והיה המוציא לפועל של הסכמי קמפ-דייויד.
  ב-1984, מונה לתפקידו האחרון בצבא – מפקד יחידת הקישור לכוחות הזרים בישראל.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צביקה טישלר
  דב שיאון ויעל דיין בתמונה משותפת ב-1987
  צילום: צביקה טישלר
  מומלצים