שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עלו ברשת
  ספיישל החופש הגדול, מילואים, מחשבוני זוגיות ואהבה, תחרויות קליפים וכרזות, מוסיקה, מאגר הנתונים היהודי ועוד אתרים ששווה להכיר

  עם התרגש עלינו החופש הגדול, נציג היום ובשבועות הבאים צרור אתרים פרטיים, שנבנו או מופעלים בידי בני נוער. אתרים כאלה קיימים באלפיהם, שכן נפלאות ה-HTML הן כחומר ביד היוצר לילדי ישראל. רובם משמשים כמעין שערי גלישה, לקטים של הורדות, קיצורים, צ'יטים למשחקים ותוכנות אסורות וכמובן, מידע למעריצים, המון בדיחות והומור נמוך מים המלח. למרבה הצער, רק בודדים מהמוני האתרים האלה ראויים בכלל להתייחסות. מצד שני - יש גם הברקות. הנה כמה דוגמאות לטובים יותר.

  האתרים

  שלושה חברים בני 16 מירושלים, אבישי לופז רן סאנצ'ז ופאגין גונזאלס, כולם עולים לי"א, מפעילים את האתר המוזר והמקורי הזה, שעיקרו מתיחות טלפוניות. מדובר באתר בעייתי, שכן איך שלא נסתכל על זה, מדובר בהטרדה. מצד שני, צוות האתר מודע לחוקי המדינה המתייחסים להטרדות, מפרסם אותם, ומבטיח שאינו עובר על החוק בעצם ביצוע המתיחות.
  כוכב האתר הוא פאגין גונזאלס, חקיין וקשקשן מניפולטיבי ובלתי נלאה עם יכולות רדיופוניות נאות, שמחייג לבתי עסק, מוסדות וסתם מרכזניות אומללות, ושואל שאלות מביכות בנוגע לשירותים שהם מספקים. כמו תמיד - ברוב המקרים מדובר במבוכה גם למאזין, אם כי לעיתים התעקם גם לנו חיוך בזווית הפה. כל המתיחות ניתנו להורדה בפורמט MP3. האתר בנוי, מעוצב ומתוחזק טוב, ולמרות התכנים הבעייתיים - עדיין ניכר שם כישרון רב ומקוריות.
  יניב מירון מפעיל את "חציל", אתר מושקע עם פרצוף של פורטל, המביא חדשות (ממקורות ברשת), משחקים, מוזיקה וקבצים להורדה, אינדקס לאתרים וחיפושים מהירים ברשת, וגם פורומים פעילים למדי. האתר בנוי ומעוצב טוב, וכלל מאמרים רבים, הכתובים ברוח "בלוגרית".
  נירן בן דוד, בן 13 מהיישוב מתן, מנהל טבעת אתרים על שמו, ומאפשר לגולשים אליהם ליהנות מבדיחות, סיפורים, יצירות בתוכנות גרפיקה, מערכת קריוקי, צ'ט, פורומים, ועוד.

  באנו למילואים
  שרית בכר הציגה בפנינו את "מילואים בסבבה", אתר פרטי נחמד שבנה חייל המילואים ניב חזן, מייד לאחר שסיים את השמ"פ האחרון שלו. חזן מספר באתר עד כמה הופתע לגלות איך גם בימים האלה יכולים שמונה אנשים מרקע וסטטוס שונים כל כך לטשטש בתוך ימים את כל ההבדלים ולהתגבש למשפחה אחת.
  חזן החליט ליצור תשתית מקוונת לקהילות, סיפורים אישיים וגלריות של חיילי מילואים אחרים, שנקראים פעם בשנה לחודש של ניתוק מוחלט מהחיים והשגרה, שמסוגלים להזדהות עם מה שהוא אומר, ולמרות המצב הבטחוני והכלכלי עדיין לאהוב את האווירה והשירות - ולא רק את הסלנג, הצחוקים, השש-בש והקפה הקטן. חזן מספק באתר שלו מידע וטיפים על זכויות חיילי מילואים, חדשות, פורום, תמונות, בדיחות וסיפורים, וכמובן - מציג את חבריו למילואים.

  חישובי זוגיות
  למחשבונים המעולים של "זולו" נוסף אח חדש וחביב: מחשבון הזוגיות. זהו מחשבון נומרולוגי, לתוכו יש להזין את שמות בני הזוג (לפני החתונה). דף התוצאות מביא את הסיכום המספרי של השמות, מבאר את מהותו השם של כל אחד מבני הזוג, ומציג את שיעור ההתאמה הנוכחי בין השניים - באחוזים.
  בנוסף, מנבא האתר את ההתאמה הזוגית לאורך שנים, ומביא גם משפט קבלי, שבדרך כלל סותר מעט את התוצאה. אם, למשל, אחוז ההתאמה ביניכם הוא 92 - יפחית המשפט הקבלי משמחתכם, וינבא "תהיה ביניהם גם רעה רבה". הנה, הוזהרתם.

  חישובי אוהבים
  ואם כבר בענייני חישובים וזוגיות, הנה כתובתו של מחשבון האוהבים, משהו בלתי שמרני במיוחד, קולני במיוחד, וכמעט פורנוגרפי, רק בלי התמונות. מדובר במחשבון לכל דבר, שכל הספרות והפעולות בו משמיעות גניחות מוגזמות של חדרי מיטות.
  ראו הוזהרתם: אם הרמקולים שלכם כבר פועלים - הקפידו להנמיך את הווליום לפני שתיכנסו לאתר, כי לא בטוח שכל מי שנמצא בסביבה יבין את הבדיחה. כמו הרבה דברים מיותרים אחרים- גם את הכתובת הזו קיבלנו מחוקר הרשת המסור ליאור אבידב.

  תחרות קליפים
  באתר החדש של המוסיקאית רונית רולנד אפשר לשמוע משיריה, לקרוא את המילים ולהדפיס את התווים, ללמוד על הופעותיה, ובקרוב גם לצפות בקטעי וידאו. האתר מתעתד לארח אמנים ב"חדר האורחים" ולשדר סקיצות ראשוניות לשירים ב"אולפן הסקיצות", אבל הבונבון שם הוא דווקא היוזמה של המפיק דודו אלהרר.
  אלהרר מכריז באתר על תחרות ראשונה מסוגה ברשת, ליצירת קליפ אנימציה בפלאש לאחד משיריה של רולנד המופיעים באתר. התקנון מפרט את התנאים: כל אדם רשאי להגיש כמה קליפים, שאחרי מיון יוצגו בלעדית באתר לשיפוט הגולשים. התחרות תסתיים ב-15 בדצמבר 2003, והזוכה ישלשל לכיסו פרס כספי בגובה 50 אלף שקלים. שווה.

  תחרות כרזות
  ואם כבר תחרויות: קרן שלם מציעה לגולשים לבחור באתר שלה את הכרזה הטובה ביותר לייצג את פעילותה, המתמקדת בשינוי העמדות החברתיות כלפי אנשים עם פיגור שכלי. הכרזה שתיבחר אמורה ללוות את הפרסומים של הקרן בעשור השלישי לפעילותה, ולבטא את תפיסתה, לפיה לאדם המפגר יש איכויות ייחודיות, והוא תורם לקהילה ולחברה. הכרזות המוצגות באתר נוצרו כולן בידי חניכים במועדוני מפגרים, ויש ביניהן מרגשות במיוחד. הצבעת הגולשים באתר תיכלל בשיקולי ועדת השופטים המקצועית.

  סוחר חכם
  האנליסט צביקה בקשי, מומחה למידע עסקי המסיים כעת תואר שני בניהול ידע באוניברסיטת בר-אילן מפעיל אתר כלכלי חדש, "סמארטריידר", בשיתוף עם המחלקה ללימודי מידע של האוניברסיטה. לב האתר הוא פורום שוק ההון הפעיל שלו, בו משתתפים מאות אנשי עסקים, אנליסטים, מנהלי תיקים ואחרים, והוא מתמקד בסחר חוץ, שיוק מרושת ושוק ההון. בקשי טוען כי האתר יכול להביא תועלת רבה למשקיעים, שכן הוא מפרסם מאמרי מומחים, ומשתף בדיונים אנשי אקדמיה מהתחום, ומתמקד באיתור מידע מהימן ועדכני על עסקים ושוק ההון.

  הבובות של כחולי
  אסף כחולי, פעם מדובב בסדרות טלוויזיה לילדים וכיום מפעיל תיאטרון בובות, השיק אתר קטן וחמוד, שנועד בעיקר לשווק ולהרחיב את מעגל ההזמנות של מופעי התיאטרון. התכנים: רפרטואר גדול של הצגות ילדים חינוכיות שמעלה התיאטרון בבתי ספר, מתנ"סים, אירועים וימי הולדת.

  המוסיקה של סהר
  האתר החדש והיפהפה של הדי ג'יי הישראלי (כעת בניו יורק) סהר זנגילביץ' הוא קצבי מאוד, פלאשי, ואינו נופל בדבר מהאתרים האופייניים לכוכבי על מעולם הפופ. האתר מביא חדשות, גלריית תמונות, ביוגרפיה, לוח הופעות, פורום וכמובן - הרבה מאוד קטעי מוסיקה שסהר אוהב.

  מאגר הנתונים היהודי
  יניב מדר בנה ומפעיל את "סדר עולם", אינדקס ענק, הכולל אלפי רשומות, של שירותים "יהודיים": בתי כנסת, מקוואות, מסעדות כשרות, קהילות יהודיות ועוד. האתר עברי-אנגלי, הוא פונה למטיילים יהודים, ובאמצעות מנגנון המכונה "אשף המסלולים" הוא מסייע לגולש שומר הכשרות לתכנן את מסלול נסיעתו על פי מידת ההתאמה של אתרי היעד ליהדותו.

  חידושים, שדרוגים ותוספות
  מאז זכה ספר ההדרכה שכתב רו"ח יוסי רובין במטרה לסייע למשתמשים לייעל את העבודה בתוכנת אקסל - העיסוק בהדרכה הפך כבר לעסק בפני עצמו. באתר שלו "מבט שלישי" מציע רובין השתלמויות, ספרים, ומזה זמן מה פורום פעיל, הכולל אלפי טיפים אודות השימוש המושכל בתוכנה. עוד באתר: תוסף תוכנה מיוחד לחיפוש ואיתור נתונים, הניתן להורדה.
  לצד הודעות הדרושים מציג כעת האתר "פרנסה" גם את הגולשים שנרשמו אליו בקטיגוריות שונות, ויוצר בכך מעין לוח של מבקשי עבודה. עוד באתר: מנגנון להפצה אוטומטית של מסמך קו"ח לחברות כ"א, מידע וטבלאות שכר, הדרכה לכתיבת קו"ח וראיונות עבודה וכו'.
  הזדמנות שנייה לאהבה ממבט ראשון: "סקונד צ'אנס", אתר היכרויות ישראלי בשיטה מקורית, שדרג עיצובו ומבנהו, ומאפשר לבליינים ביישנים, המבקשים ליצור קשר עם נשים או גברים שפגשו במקרה במסיבות או מועדונים, לפרסם הודעה ולקוות שהאובייקט יגיב.
  ה"אוניברסיטה" שמפעיל ענק ההיי-טק "ראד" באתרו הרשמי מציגה כעת גם שיעורים חדשים על IPv6, פרוטוקול האינטרנט החדש הנחשב ל"דור הבא". "האוניברסיטה של ראד" זוכה בעולם לכבוד רב וליחס רציני מצד הקהילה האקדמית ואנשי ההיי-טק. הקורסים בנויים על בסיס שיעורים ופרויקטים שמעבירה ד"ר דבי קורן, "הדיקן", וכן על פרויקטים של סטודנטים מאוניברסיטת ת"א, הטכניון ומכללת הדסה.
  פורטל ההורים בי-לייף, שהופעל בעבר בחסות "סופרפארם" עבר לאחרונה לידי חברת "רמדיה", המשווקת מזון ומוצרים לתינוקות. כבעבר - האתר מספק מידע רב על הריון, לידה, תזונת ילדים, הורות, וכן פורומים לשאלות ותשובות.
  זוג בזים שמצלמה הותקנה בקן שלהם במושב עמיקם. בארץ מקננים רק עוד כ-600 בזים אדומים קטנים, ומעמד העוף הנדיר הזה נחשב קרוב להכחדה. מרכזי הצפרות של החברה להגנת הטבע והמועצה האזורית אלונה מקווים שבאמצעות השידור המיוחד מקן הבזים האדומים אל אתר הבית של מרכז הצפרות - תגדל המודעות הציבורית כלפי מצוקת העופות הללו, ויוקצו משאבים גדולים יותר להצלתם.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עלו ברשת"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  די ג'יי סהר
  ספיישל חופש גדול
  תחרות קליפים
  מילואים בסבבה
  מחשבוני אהבה וזוגיות
  מומלצים