שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אז מה יש שם בתמונות?

  מדינה שלמה עוסקת בשאלה מיהם בני הזוג הזוהר, ומיהם המפורסמים האחרים שתמונותיהם הלוהטות הגיעו לידיים הלא נכונות. נכון לעכשיו היחידים שיכולים לתת תשובות הם רק קצין משטרה ושני חוקרים. "ידיעות אחרונות" צולל למעמקי הפרשה

  "הקלטת הלוהטת" – כרטיס הזיכרון של המצלמה הדיגיטלית – והמצלמה עצמה, שנגנבה מביתם של שני השחקנים המפורסמים – שמורים היטב בכספת של אגף החקירות של משטרת מרחב הירקון. לטענת המשטרה, רק קצין אחד ושני חוקרים צפו בתמונות ובסרטונים שבכרטיס הזיכרון של המצלמה, שנתפסה שלשום אצל איש הספונג'ה של המגזין "ג'ורה".

   

  שלושת אנשי המשטרה צפו בסרטים כדי לאמת את התלונה שהגיש השחקן המפורסם, ולוודא שהתמונות שנתפסו במערכת "ג'ורה" הן התמונות היחידות שהיו במצלמה. בתמונות, כך על פי גורמים המקורבים לחקירה, מצולמים רק שני המפורסמים. לגבי הסרטונים שצולמו במצלמה, התמונה כנראה שונה. כפי שקבעה המשטרה בבקשתה לבית המשפט: "מתועד בהן המתלונן בעת קיום יחסי מין עם אחרים, גם הם בעלי שם ומוכרים בעולם הקולנוע והטלוויזיה".

   

  כבר בלילה שעבר שוחררו המנכ"ל של "ג'ורה", איציק דוידוביץ, רכז המערכת, בני שושני, למעצר בית, לאחר ששיתפו פעולה עם צוות חוקריו של המפקח בועז חממי ממשטרת מרחב הירקון. שושני מסר לשוטרים את המצלמה, ובחקירתו הודה שהוא זה שסיפק לדוידוביץ ולאטקין את תמונותיהם של זוג הידוענים המתעלס. על פי עדותו, הוא קנה את המצלמה הדיגיטלית מנרקומן אלמוני ברחוב, תמורת 500 שקל בלבד. לא הוא ולא המוכר ידעו שיש בזיכרון המצלמה "אוצר", שיהפוך לסיפור הכי מדובר במדינה.

   


  איציק דוידוביץ'
  שני עורכי העיתון, לפני שחרורם ממעצר (צילום: יריב כץ)

   

  על פי עדותו, שושני לא ידע שבזיכרון של המצלמה שקנה יש תמונות וסרטים שצולמו על ידי בעלי המצלמה. לטענתו, הוא גילה את התמונות ואת זהות הבעלים הקודמים רק כשביקש ממישהו שמבין במחשבים להדפיס עבורו במדפסת מחשב את התמונות שצילם במצלמה. הם העלו את כרטיס הזיכרון למחשב, ואז התברר שיש שם גם תמונות וסרטים אחרים, ובהם מפורסמים מתעלסים בשלל תנוחות. אז החליט שושני למכור את התמונות (ולא את הסרטונים) למערכת "ג'ורה", שם הוא מנקה.

   

  לדברי מקורות המקורבים לחקירה, שושני שיתף פעולה עם החוקרים באופן מלא, סיפק את כל הפרטים שידע על הנרקומן, ובתום חקירתו שוחרר למעצר בית. בעקבות עדותו מנסה המשטרה לאתר את הפורץ לדירתו של השחקן, שגנב משם ארנקים, חפצים ואת המצלמה המשוכללת. הגנב, על פי הערכת המשטרה, אכן היה נרקומן שלא ידע לאן הוא פורץ ואיזה "אוצר" יש בידיו.

  על פי החוקרים, הגיוני שאם הפריצה היתה מוזמנת על ידי מי שידע מה יש במצלמה – היא לא היתה נמכרת ברחוב ב-500 שקל.

   

  במרחב הירקון מתחזקת ההערכה שחוץ המתמונות המודפסות שנמכרו למגזין "ג'ורה" ומכרטיס הזיכרון של המצלמה שנתפס על ידי המשטרה אצל שושני – לא נמצאת תכולת כרטיס הזיכרון במקומות נוספים. "עד רגע זה לא צצו בשום מקום סרט או תמונה. אם זה היה אצל מישהו – זה כבר היה צץ באיזשהו אתר אינטרנט או מוצע למכירה, כיוון שזה יכול להיות להיט מבוקש מאוד מאוד", אמר מקור המקורב לחקירה. "על פי כל ההודאות שנגבו מכל מי שנחקר, לא נראה לנו שהחומר הזה נשלח למשל לאתר אינטרנט כלשהו, שכן אם זה היה שם, זה כאמור כבר היה נשלח באי-מיילים לוהטים בין גולשי ישראל – כי מדובר הרי בגברת מאוד מפורסמת".

   

  המקור הוסיף: "לא נראה לנו שהתמונות שוכפלו והופצו במקומות נוספים, וכנראה, כל החומר בידינו. כעת מה שנותר לנו זה רק לתפוס את הפורץ ולוודא שהוא אכן נרקומן, שגנב את המצלמה אבל לא היה לו מושג מה היה בה".

   

  לא ברור עדיין אם נגד שלושת העצורים ונגד הפורץ לכשייתפס יוגש בכלל כתב אישום. העבירות שבהן הם חשודים נחשבות לעבירות קלות מאוד (החזקת רכוש גנוב), שבדרך כלל לא מגישים בהן כתב אישום. בנוסף לכך, אם המשטרה תגיש כתב אישום, היא תצטרך לפרסם את חומר הראיות, ואז התמונות וסרטי הצילום יגיעו גם לידי הסניגורים של הנאשמים, וייתכן שכך הם עלולים לדלוף מהר לתקשורת – דבר שאותו המשטרה מנסה למנוע.

   

  צמד הכוכבים ומקורביהם המשיכו אתמול להכחיש את השמועות שבסרטים מצולמים שלושה אנשים – בני הזוג ואדם נוסף. במשטרה מסרבים להתייחס לסוגיה, אבל מזכירים שוב שבבקשת המעצר מספרים על "מתלונן" ש"מתועד בעת קיום יחסי מין עם אחרים, גם הם בעלי שם ומוכרים". מהניסוח הזה עולה רק אפשרות אחת, לפיה חוץ מהמתלונן, שהוא עצמו מפורסם, יש בסיפור עוד מפורסמים, ולא רק מפורסמת אחת.

   

  בהכנת הידיעה השתתף דודי ניסים

   

   

  לפנייה לכתב/ת
  לאתר ההטבות
  מומלצים