שתף קטע נבחר

ניתוח פלסטי באיבר המין הנשי: לשיפור הסקס וחיי המשפחה

הניתוחים הפלסטיים, שפעם היו פופולאריים באף ובפנים, ירדו לחזה ולבטן, והגיעו עכשיו גם לאיבר המין הנשי. על הקטנת השפתיים הפנימיות, הצרת הנרתיק ואפילו – שיחזור קרום הבתולין

אין גבול, מסתבר, למקומות שאפשר לשדרג ולשפר באמצעות ניתוח פלסטי. פעם היה מקובל לטפל באף גדול במיוחד באמצעות ניתוח, אחר כך הגיעו הרופאים גם לבטן, ועכשיו הם יורדים גם מתחת לחגורה, וחלק מהניתוחים הפלסטיים היום מתמקדים באיבר המין הנשי.

 

הקטנת שפתיים פנימיות: לשיפור הסימטריה

 

ד"ר יעקב יעקובי, אורולוג בבית החולים "וולפסון" בחולון ורופא ב"מדיקל סרוור" בפתח תקווה, שעורך ניתוחים להקטנת השפתיים הפנימיות: "אצל נשים יש שיטה חדשה להקטנת השפתיים הפנימיות (הקטנות) במקרים שהן בולטות או אצל חלק מהנשים הן א-סימטריות. זה יכול להפריע לשפתיים הגדולות, שבולטות כמו אוזני פיל, ויכול לפגוע בדימוי עצמי כשלובשים מכנסיים צמודים, וזה פשוט לוחץ באיבר המין ובעת קיום יחסי מין, אז השפתיים פשוט נכנסות פנימה, עם כל אקט מיני".

 

"עד עכשיו טיפלו בזה בצורה אחת - היו פשוט כורתים את החלק הבולט, ואז על החלק הכי חיצוני שלו הייתה נשארת צלקת. בשיטת הניתוח שלי, אני מבצע חתך מוציא חלק של השפה בצורת V ואז את השאריות מצמידים אחד לשני ולא רואים שום צלקת. המחיר של הניתוח הוא 3,200 שקל + מ.ע.מ.".

 

ד"ר עמוס בר, גניקולוג בכיר ומחבר "המדריך הישראלי להריון ולידה": "הקטנה של השפתיים שכיחה אצל בחורות צעירות. כמו שרובנו לא סימטריים, ככה יכול להיות גם בשפתיים. יש גם מקרים של נשים שפשוט יש להן שפתיים ארוכות, שהרבה פעמים בזמן יחסי המין הן נתפסות באיבר המין הגברי וזה פשוט כואב".

 

"תיאורטית מה שעושים זה מקטינים את השפתיים", מסביר ד"ר בר. "החוכמה בניתוח הזה היא לא רק לחתוך אותן ולהקטין אותן, משום שאז תישאר צלקת – אלא להוציא את החלק הפנימי ולא לגעת בשוליים החיצוניים, כך השפתיים קטנות והצורה החיצונית נשארת כפי שהייתה. זה ניתוח שדורש מיומנות כירורגית גבוהה מבחינת ניסיון".

 

"הניתוח אורך כמחצית השעה. מבחינת עלויות, טווח המחירים יכול לנוע הרבה, וזה תלוי ברופא. אני לוקח עליו בסביבות 1,000 דולר, וחוץ מזה צריך לשלם על חדר ניתוח. האשה הולכת הביתה אחרי כמה שעות בבית החולים. כדאי שהיא תישאר לפחות שבוע בבית, כדי שההליכה לא תפתח את התפרים, שהם מאוד עדינים".

 

הצרת נרתיק: להחזיר את ההנאה ליחסים

 

"הנרתיק מתרחב אצל כל אשה שעברה לידה אחת או כמה לידות", מסביר ד"ר בר. "אין כמעט אישה שילדה שניים או שלושה ילדים ונרתיקה לא התרחב, אם כי זה בעיקר יותר אופייני אחרי שלושה ילדים ויכול גם לקרות קודם. עם כל הכבוד לגמישות הנרתיק, שמצליח להעביר דרכו ילד ולחזור אחרי זה כמעט לגודלו המקורי, לעיתים קרובות, המצב לא ממש חוזר לקדמותו. זה כמו קפיץ שמתחת אותו ומתחת אותו ומתחת אותו, ולבסוף הוא התארך, ואז בעיקר איזור הכניסה לנרתיק הופך לרחב יותר".

 

"זה גורם לחוסר סיפוק ביחסי מין", הוא מוסיף. "האישה והגבר מפסיקים להרגיש את החיכוך ביחסי המין. לפעמים זה גם גורם להצטברות של אוויר ולקולות לא נעימים בזמן יחסי המין. הבעיה העיקרית היא הבושה, והרבה נשים לא מדברות על זה כי הן לא יודעות שיש לזה פתרון. זה מפריע להן ולבן זוגן והן לא יודעות שהן יכולות לתקן את הדבר הזה.

 

"בניתוח, מצרים את פתח הנרתיק ומשתמשים בשרירים שישנם באיזור הזה כדי לחזק אותו ולהרים אותו. בסופו של דבר, מתקבלת תוצאה פלסטית יפה מאוד. אפשר פשוט לדאוג לזה שהפתח יישאר פונקציונלי ולהחזיר אותו למצב שהוא היה בו טרם הלידות. הניתוח נמשך כחצי שעה, נעשה לרוב בהרדמה אפידורלית, ואפשר גם בהרדמה כללית. בדרך כלל האשה הולכת הביתה באותו היום, אם הוא נעשה בשעות הבוקר.

 

"בזמן ההחלמה מהניתוח יש קצת כאבים באיזור הזה, אבל לא משהו בלתי נסבל. אנחנו ממליצים לה להישאר בבית 10 ימים אחרי הניתוח, וכעבור בערך חודש וחצי אחרי אפשר לחזור לקיום יחסי מין מלאים. סיבוכים יכולים להיות כמו בכל ניתוח – זיהום, שטפי דם באיזור. התשלום מתחלק לתשלום לבית חולים ותשלום אחר למנתח. במידה ואין אפשרות להוציא את האשפוז על חשבון קופת החולים, אז צריך לשלם גם על האשפוז. מבחינת ניתוח, אני לוקח על ניתוח כזה 1,000 דולר, ובהחלט יכול להיות שאחרים לוקחים עליו גם 2,000 דולר.

 

"לפעמים הבעיה של החולשה של השריריים האחוריים גורמת גם להתבלטות של דופן הרקטום, שבעצם צמוד לדופן האחורי של הנרתיק, ואז זה כבר עניין רפואי. הדברים האלו באים הרבה פעמים ביחד. ואז אפשר לקרוא לזה ניתוח רפואי לחלוטין, ולקבל את זה על חשבון קופת החולים".

 

ד"ר יעקובי: "ניתוח הצרת נרתיק נמשך כחצי שעה, ובמהלכו מחזקים את שרירי האגן. אחרי שתיים או שלוש לידות שריר האגן נעשה רפוי יותר ואז במהלך אקט מיני הגבר מרגיש פחות את ההידוק של הנרתיק מאשר לפני הלידות. במהלך הניתוח אני מצר את הנרתיק באיזור השרירים. זה ניתוח שבאותו יום הולכים הביתה. אני גובה עליו 6,000 שקל + מ.ע.מ.".

 

שחזור קרום בתולין: לשקר לטובה

 

ניתוח נוסף שמתבצע באותו איזור הוא שחזור קרום בתולים. "זה ניתוח יותר עדתי", מסביר ד"ר יעקובי, "ובמצרים בעשור האחרון שיעורי מקרי הרצח על רקע חילול כבוד המשפחה ירדו ב-80% בגלל שהחלו לשחזר קרומי בתולים במחתרת. שחזור קרום בתולים, בניתוח של חצי שעה, מקנה לאותן נשים שנמצאות בבעיה חיים נורמליים – בלי השפלות, בלי רדיפות מצד הבעל או קרובי משפחתו או האחים וכל מה שכרוך בכך. בגלל זה גם חלק מהאוכלוסייה שעוברת אצלי את הניתוח היא אוכלוסייה מוסלמית. נשים נוספות שבאות לשחזר קרום בתולים הן חוזרות בתשובה שרוצות ללכת לחופה עם קרום, נשים מסורתיות ונשים מעדות המזרח – בעיקר בוכריות וגרוזיניות".

 

"הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית", הוא מפרט, "ואני למעשה מקרב את שאריות הקרום. הקרום עצמו מתבקע למספר עלים – ולא נעלם. מקרבים על ידי תפר בודד את העלים חזרה, וההרגשה של האקט אחרי שחזור היא כמו של האקט הראשון. יכול להיות דימום או יכול להיות קושי בחדירה – מה שקיים בדרך-כלל אצל בתולה. דימום מופיע רק אצל כ-60% מהנשים. זה ניתוח שאחריו הולכים הביתה וכמובן מתחתנים מתי שרוצים. הניתוח עולה 3,400 שקל + מ.ע.מ.".

 

ד"ר חיים קפלן, מנתח פלסטי ואורולוג מומחה מהמרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר: "לי יוצא לעשות ניתוח כזה אחת לחודשיים-שלושה. זה לא מאוד שכיח, וניתוח יחסית פשוט, ובאופן יחסית בלי הרבה סיבוכים. רצוי לעשות אותו ממש לפני שצריך את קרום הבתולים, כ-10 ימים עד שבועיים לפני המאורע המשמח, כי אחרת הוא יכול להיסגר וקשה לפתוח אותו. הוא נעשה כבר שנים בכל מיני חוגים שלהם הדבר החשוב. לרוב הנשים זה לא חשוב היום, אבל מדי פעם יש כאלו שאצלם זה חשוב ועקרוני".

 

מיקי (שם בדוי, שמה האמיתי שמור במערכת), בת 25 מאיזור המרכז, עשתה את הניתוח באחרונה אצל ד"ר יעקובי: "עברתי את הניתוח לפני כמה חודשים, מכיוון שהגבר הדתי שעמדתי להתחתן איתו לא ידע שאני לא בתולה. אני בעצמי לא דתייה, אבל משפחתי כן. עשיתי את הניתוח כדי לרצות את בעלי לעתיד וכדי לשמור על שלום בית – זאת הייתה הסיבה היחידה".

 

"מבחינתו הוא משוכנע שהוא מתחתן עם בתולה כשרה", היא מוסיפה. "הניתוח עצמו נעשה בהרדמה מקומית, זה כמו ללכת לרופא שיניים – לא תהליך ארוך או כואב בכלל. זה ממש לא היה בקטע רגשי, אצלי בכל אופן. לא הייתה לי שום מעורבות רגשית עם זה –כמו לתפור טלאי. ממש שום דבר. מי שחוששת ושיש לה מניעים כלשהם – לא משנה אם זה בעל דתי, עדה, לא יודעת, כל מה שקשור בטהרת האישה – זה מומלץ מאוד".

 

"כמובן שיש פה אלמנט של שקר, אבל כשאתה שם את זה מול השקט הנפשי – השקט הנפשי שווה. לי אישית זה לא מפריע שזה פוגע בבסיס האמון בינינו. יכול להיות שגם הוא שכב לפני עם נשים אחרות ולא אמר לי. כל מה שנעשה בעבר – נקבר. החיים מתחילים מהרגע שבו מתאחדים. זה מאוד חשוב לי כדי לבסס אמון עם בעלי, וזה אמנם לשקר, אבל לשקר לטובה".

פורסם לראשונה 08/07/2004 16:35
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לפעמים השפתיים נתפסות בזמן המין". ד"ר עמוס בר
ניתוח קרום הבתולין הוא עדתי". ד"ר יעקב יעקובי
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים