שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הושק הטלפון הסלולרי הכשר הראשון

  מירס משיקה שלושה מכשירים כשרים למהדרין, לאחר שזכו לאישור מהגורמים המוסמכים במגזר החרדי. מדובר במכשיר פשוט, שמסוגל לבצע שיחות טלפון ווקי-טוקי בלבד

  מפעילת הסלולר מירס הכריזה היום (ד') על השקת מכשיר טלפון סלולרי כשר, הראשון מסוגו בעולם, על פי החברה.

    

  שלושה מכשירים כשרים למהדרין ישווקו בקרוב במגזר החרדי, לאחר שקיבלו תעודת הכשר של ועדת הרבנים לעניני תקשורת, אשר מונתה על ידי גדולי האדמו"רים, ראשי הישיבות

  והרבנים הפוסקים (הרבנים במגזר החרדי המקובלים על כל הזרמים).

   

  לאחר שהוועדה הסמיכה את עו"ד יעקב וינרוט לפעול בשמה, פנה עורך הדין למפעילות הסלולריות בהצעה לשווק לציבור החרדי מכשיר סלולרי הכולל שירותי קול בלבד, ללא תכונות נוספות כמו מולטימדיה או אינטרנט. זאת, בעקבות קריאת מנהיגי המגזר החרדי להשתמש רק במכשירים שזכו לאישור של ועדת הרבנים. אגב, גם סלקום פנתה לוועד הרבנים על מנת "להכשיר" חלק ממכשיריה עבור הציבור החרדי.

   

  מכשירים עם חותמת כשרות

   

  המכשירים של מירס שזכו לתעודת כשרות הם: i265 i90 ו- i830. על כל מכשיר כשר מוטבעת חותמת כשרות המעידה על היותו מאושר על ידי ועדת הרבנים.

   

  מדובר במכשיר פשוט, שמסוגל רק לבצע שיחות טלפון ווקי-טוקי. הסלולר הכשר יוכל לבצע שיחות בשבת, אך רק למטרות פיקוח נפש (שיחות למספרי חירום). המכשיר הכשר יהיה סגור לשירותי אינטרנט ויישומים נוספים כגון הודעות כתובות, ויאפשר רק ביצוע שיחות טלפון וווקי-טוקי בלבד. על פי דרישת ועדת הרבנים, הטלפון יהיה חסום בפני חיוג אל מספרים "הנוגדים את אורח החיים של המגזר החרדי". למשל, שירותי שיחות אירוטיות, הימורים ועוד.

   

  על מנת להימנע מחיקויים תוצג תמונה מיוחדת עם הדלקתו של המכשיר המעידה על ההכשר שניתן לו. נוסף על כך, על כל מכשיר תוטבע חותמת כשרות.

   

  רקע

   

  לפני מספר חודשים גדולי הרבנים במגזר החרדי יצאו בקריאה לכל הציבור החרדי , שלא להשתמש במכשירי הסלולר הקיימים בשוק בגלל שירותי התוכן "הטמאים" הניתנים במכשירים אלה, ואסרו על פירסום שירותי הסלולר בעיתונות החרדית עד שתושג הסכמה עם חברות הסלולר. לצורך ניהול מו"מ עם חברות הסלולר, מינו ראשי המגזר "ועדת רבנים לענייני תקשורת" שחבריה הוסמכו לבדוק ולאשר את מכשירי הטלפון הניידים השונים.

   

  ועדת הרבנים החליטה על סדרת תכונות לטלפון נייד כשר אשר יאפשרו ביצוע שיחות ספר טלפונים ויומן, אך יהיו ללא חיבור לאינטרנט, משלוח ו/או קבלת הודעות SMS, הודעות תמונה או כל שירותי תוכן אחרים.

   

  למרות ההסכם, פסק ההלכה הגורף האוסר על תלמידי ישיבה להשתמש בסלולריים עדיין תקף, ולפיו תלמיד שייתפס עם מכשיר יסולק מהישיבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים