שתף קטע נבחר

שריפה בשמורת עין גדי - כנראה מבדל סיגריה

מטוסי כיבוי, צוותי כבאים ועשרות מתנדבים נאבקו היום בשריפה שפרצה בשמורת נחל דוד בעין גדי. על פי החשד, השריפה פרצה מבדל סיגריה שהשליכו מטיילים

שטח נרחב של קנה בשמורת נחל דוד בעין גדי עלה היום (ג') באש. צוותי כיבוי שכללו עשרות מתנדבים ושני מטוסים קלים הצליחו לאחר כמה שעות להשתלט על האש. הגורם לשריפה: בדל סיגריה שהושלך על ידי מטיילים.

 

בשעה ארבע אחר הצהריים פרצה האש, באזור של מזרח מערת השונמית. האש התפשטה עם הרוח המערבית, וגרמה להתרחבות השריפה במעלה הנחל. למקום הוזעקו צוותי כיבוי מהמועצה האזורית תמר, אך בשל בעיית נגישות הוחלט להזניק מטוסים קלים של חברת "כימ-ניר", העומדים בכוננות לטובת שירותי הכיבוי.

 

שני מטוסים קלים, שמילאו מכליהם במים במנחת המצדה, כיבו את האש בסיוע צוותים קרקעיים של מתנדבים המצוידים במטפי כיבוי אישיים ומחבטים.

 

במקביל, יצאו פקחי רשות שמורות הטבע והגנים הלאומיים בסיוע אנשי יחידת החילוץ עין גדי לשולי השמורה, כדי להוציא מהמקום מטיילים שנקלעו

אל האש. במקום נמצאה קבוצה אחת שאנשיה, על פי החשד, הם שהשליכו את בדל הסיגריה שגרם לשריפה. המטיילים הוצאו בשלום מהשמורה.

 

פקחי הרשות עשו סריקות בנחל כדי לראות אם האש פגעה בשפני סלע ויעלים החיים במקום. הם לא איתרו פגיעות כאלה, והעריכו שהחיות נמלטו למקומות מסתור.

 

ברשות הטבע מעריכים כי תוך חודשים ספורים ישוקמו נזקי הדליקה, כיוון שרוב הפגיעה היא בצמחיית הקנה אשר נוטה להתלבות במהירות בתנאי המים והשמש בעין גדי.

 

מפקד שירותי כיבוי האש, טפסר משנה איציק ביטון מסר ל-ynet שחקירת נסיבות השריפה טרם הסתיימו. "כאשר נדע את הגורמים ונאתר את האחראים, נדווח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שרה'לה אלבר
השריפה בעין גדי
צילום: שרה'לה אלבר
מומלצים