שתף קטע נבחר

בקרוב על המדפים: רומן פרי עטו של סדאם חוסיין

משפחתו של הנשיא המודח תפרסם בשבוע הבא רומן פרי עטו של סדאם, הרביעי במספר. הספר, "צא החוצה, ארור!", מהווה מטאפורה לעלילה ציונית-נוצרית נגד הערבים והמוסלמים. גיבור הספר, יחזקאל, המסמל את היהודים, מתואר כחמדן והרסני

רב מכר? משפחתו של סדאם חוסיין תפרסם בשבוע הבא רומן פרי עטו של הנשיא המודח, שכתיבתו הסתיימה ימים לפני הכיבוש האמריקני. כך אמרה אתמול (שישי) ביתו של סדאם, ררד.

 

הספר, "צא החוצה, ארור!" מספר על אדם ששמו יחזקאל הזומם להדיח את השייח של העיר, אך מובס בידי ביתו של השייח' ובידי לוחם ערבי. הסיפור מהווה, ככל הנראה, מטאפורה על עלילה ציונית-נוצרית נגד הערבים והמוסלמים, ואילו יחזקאל מסמל, כנראה, את היהודים.

 

ררד חוסיין סיפרה כי אביה, סדאם, סיים את כתיבת הרומן ב-18 במרס 2003, יממה לפני תחילת מתקפת ארה"ב נגד עיראק, ורצה לפרסם את הספר בשמו. שלושה רומנים אחרים שכתב נחתמו רק בשם "הסופר".

 

"זה היה רצונו של אבי לפרסם את הספר", אמרה ררד. היא ציינה עוד כי אמן עיראקי עיצב את עטיפת הספר וכי חברה ירדנית תהיה הראשונה להוציא אותו לאור בערבית ואחר כך גם במהדורה אנגלית. "תרגום צרפתי יטופל בהמשך", אמרה.

 

ררד לא הסתפקה בסידורים אלה ואף כתבה הקדשה אישית לאביה על צידו האחורי של הספר. "לפעימת הלב, לעין ולאבי העיראקים. ליוצרם של גברים וגיבורים. למי שלימד אותנו את כל הערכים הנשגבים. אתה, שזקפת את ראשנו אל-על, את ראשי העיראקים, הערבים והמוסלמים. לאבי הגיבורים, לאבי היקר והאהוב. עם כל ההערכה והתהילה לך", כתב ררד, בין היתר.

 

גיבור הספר: חמדן והרסני

 

למרות שהספר טרם ראה אור, אחד מהעיתונים החשובים בעולם הערבי, "א-שרק אל-אווסט", היוצא לאור בלונדון כבר פירסם קטעים נבחרים ממנו. לפי אותו דיווח, כתב היד נמצא במשרד התרבות של עיראק אחרי נפילת הבירה, בגדאד, וכי עותק ממנו התקבל על ידי פיזיקאי עיראקי בשם עלא בשיר שנמלט מעיראק אחרי המלחמה וככל הנראה חי בקטאר.

 

הסיפור נפתח בכך שאברהם אבינו מספר לאחייניו יחזקאל, יוסף ומחמוד כי השטן מתגורר בהריסותיה של בבל שנחרבה בידי הפרסים והיהודים. יחזקאל מוצג כחמדן, שאפתן והרסני ואילו יוסף, המייצג את הנוצרים, מתואר כנדיב וסבלני, לפחות בעמודיו הראשונים של הספר. "גם אם תשים את ידך על כל הרכוש של האחרים, תסבול כל חייך", מסביר המספר באחד מקטעי הספר.

 

כאמור, אין מדובר בספר היחידי שכתב סדאם. לנשיא המודח מיוחסים עוד שלושה ספרים אחרים: "זביבה והמלך", המתאר שליט שמקריב את כל אוצרותיו למען עושרו של עמו, "גברים ועיר", מעין אוטוביוגרפיה המציגה אותו כגיבור כל יכול ו-"המצודה המבוצרת" המתארת את עלייתה לשלטון של מפלגת הבעת' - מפלגתו של סדאם חוסיין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
סדאם. ספר רביעי במספר
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
ררד חוסיין. כתבה הקדשה אישית
צילום: איי פי
מומלצים