שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חוק האפוד הזוהר בדרך לאישור סופי

  ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ב') להצבעה בקריאה שניה ושלישית, חוק המחייב ללבוש אפוד זוהר בכל יציאה מהרכב בדרך בינעירונית

  הצעת החוק המחייבת לבישת אפוד זוהר ביציאה מן הרכב בדרך שאינה עירונית, אושרה היום (ב') על-ידי ועדת הכלכלה להצבעה בקריאה שניה ושלישית. הצעת החוק תחייב כל בעל רכב לרכוש מכספו אפוד זוהר ולהחזיקו במכונית. חובת לבישת האפוד תחול בכל דרך שאינה עירונית, פרט לאזורים בהם קיימת מדרכה מסודרת.

   

  הצעת החוק קובעת כי על הנהג יהיה לשאת את האפוד בתא הנוסעים, ויהיה אסור להשאירו בתא המטען. זאת, כדי למנוע מצב בו נדרש הנהג לעזוב את המכונית ללא האפוד. עוד קובע החוק, שהונח על שולחן הכנסת על-ידי ח"כ גלעד ארדן, כי האפוד יידרש לעמוד בתקן הישראלי והוא יהיה אביזר חובה בכל רכב מנועי. ובמילים אחרות: גם באוטובוסים, מוניות, אופנועים ומשאיות.

   

  עם זאת, החוק מקנה לשר התחבורה סמכות לפטור כלי רכב מסוימים מחובה זו, דוגמת כלי רכב צבאיים או אופנועים. עם זאת, תיקון תקנה הפוטרת קבוצה מסוימת מרכישת אפוד זוהר תדרוש את אישור ועדת הכלכלה, הצפויה להתנגד לכך.

   

  החוק החדש צפוי להיכנס לתוקף בראשית שנה הבאה, והעובר עליו יישא בקנס שינוע בין מאה ל-250 שקל. עבירה זו לא תישא בחובה נקודות חובה לרשיון הנהיגה. אפוד זוהר תקני צפוי לעלות עשרות שקלים בודדים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אפוד זוהר (אילוסטרציה)
  צילום: איי פי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים