שתף קטע נבחר

הקרן לעסקים קטנים תעניק הלוואות במגזר הערבי

הקרן לסיוע לעידוד עסקים קטנים במגזר הערבי בסך של 40 מיליון שקל החלה לפעול בימים אלו. הקרן פועלת באמצעות בנק מרכנתיל דיסקונט, שלו 11 סניפים במגזר

הקרן לסיוע לעסקים קטנים במגזר הערבי החלה לפעול בימים אלו. הקרן פועלת באמצעות בנק מרכנתיל דיסקונט, שלו 11 סניפים במגזר הערבי. היקף ההלוואות שתעניק הקרן יהיה כ-40 מיליון שקל, על בסיס פיקדון מדינה של 6.5 מיליון שקל, בתנאים זהים לתנאי הקרנות הקיימות בבנקים אחרים. חברת תבור, המלווה את הפרוייקט, הכינה את כל טופסי הבקשה בשפה הערבית.

 

הקרן הקיימת לסיוע לעסקים קטנים הוקמה ביולי 2003. היקף הקרן הקיימת והקרן החדשה עומד כיום על כ-550 מיליון שקל, והן מופעלות על ידי שלושה בנקים: בנק אוצר החייל, הבנק הבינלאומי הראשון ובנק מרכנתיל דיסקונט.

 

במסגרת הקרן, מפקידה המדינה פיקדון בבנק המהווה בטוחה להלוואות שמעמיד הבנק לעסקים קטנים. בשלב ראשון הועמדה על ידי המדינה בטוחה בהיקף של 20% מסך ההלוואות שניתנו במסגרת הקרן. בשלב שני, עם הגברת התחרותיות, הוקטן פיקדון המדינה ביחס להיקף ההלוואות והוא עומד כיום על 16% בלבד, מהלך שהביא להגדלת היקף האשראי.

 

מ"מ ראש הממשלה ושר האוצר והתמ"ת, אהוד אולמרט, הנחה את בכירי משרד התמ"ת לפעול עם הרשות לעסקים קטנים לבחון גם את נושא ההלוואות למגזר העולים, ולהעלות בפניו המלצות לטיפול בחסמים במתן הלוואות מהקרן לעסקים קטנים. לדברי אולמרט, הקרן למגזר הערבי הוקמה בעקבות תלונות על חסמים, ובעקבות בדיקות שערך משרדו התברר כי חלקם של בעלי עסקים מהמגזר הערבי בקבלת הלוואות מהקרן נמוך מחלקם היחסי באוכלוסייה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
סיוע לעסקים במגזר הערבי
צילום: טל כהן
מומלצים