שתף קטע נבחר

מחקר: כסאות עם משענת יד מונעים כאבי גב

מחקר חדש מגלה כי נבדקים שישבו על כיסאות עם משענת לידיים דיווחו על שיעור נמוך יותר של כאבים בידיים, בזרועות, בגב העליון ובכתפיים. החוקרים קראו למעסיקים: תנו לעובדים כסאות עם משענת יד

כורסאות וכסאות עם תמיכה ליד יעילים במניעת כאבי צוואר, גב ובעיות אורתופדיות אחרות, כך עולה ממחקר חדש שענרך בבית החולים הכללי בסן פרנסיסקו. המחקר פורסם באחרונה בכתב העת הבריטי לרפואה תעסוקתית וסביבתית.

 

במחקר שנמשך שנה השתתפו 182 עובדים במרכז תמיכה טלפוני. הנבדקים נתבקשו למלא שאלונים שבועיים שהאריכו את מידת הכאבים שחשו בידיים, בזרועות, בגב העליון ובכתפיים. הנבדקים חולקו לארבע קבוצות, על פי מבנה הכיסאות עליהן ישבו. בנוסף עברו הנבדקים בדיקות גופניות על ידי מומחה.

 

מהמחקר עלה כי אלה שישבו על כיסאות עם משענת לידיים, דיווחו על שיעור כאבים אורתופדיים נמוך ב-50 אחוז בקירוב, לעומת אלה שהושבו על כסאות ללא ידיות לידיים.

 

לדברי החוקרים, בעיות צוואר זרועות וכתפיים הם בעיה שכיחה באוכלוסיה, בעיקר בקרב אלה בעבודות פקידות או מחשבים. הבעיות כוללות דלקות גידים ושרירים ומתיחות שריר. התוצאה: סבל, והיעדרויות ממושכות מהעבודה.

 

"זה חייב להיות אינטרס של כל חברה להעניק לעובדיה תמיכה נכונה לגב לידיים" סיכמו החוקרים, "ממצאי המחקר מוכיחים כי תמיכה נכונה שכזו, מונעת כאבים אורתופדיים שעלולים להחמיר לכדי מחלה". בתוך המליצו החוקרים לעובדים להקפיד על הפסקות, לשמור על גב ישר, ולהתאים את גובה מסך המחשב לכ-15 מעלות מתחת לקו העיניים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים