שתף קטע נבחר

אולמרט קרא ליהודים מהתפוצות: בואו הביתה

ראש הממשלה שהגיע לטקס הסיום למחזור השני של פרויקט "מסע" התקבל בקריאות "בוגד" ו"יהודי לא מגרש יהודי" לצד מחיאות כפיים סוערות. מסתבר שאולמרט לא לבד, בשנה שעברה זכה אריאל שרון לקבל פנים פחות אוהדת

בסיום המחזור השני של פרויקט "מסע", קרא אמש (יום ב') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, למאות צעירים יהודים מרחבי העולם לעלות לישראל. הוא התקבל במחיאות כפיים לצד קומץ קריאות "בוגד" ו"יהודי לא מגרש יהודי". בטקס שנערך באמפיתיאטרון בלטרון השתתפו גם השרים זאב בוים וגדעון עזרא, יו"ר הסוכנות לשעבר סלי מרידור ומכובדים נוספים.

 

מקורביו של אולמרט אמרו כי בשנה שעברה התקבל ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, בצורה קשה הרבה יותר, וקריאות הבוז היו רמות הרבה יותר.  

 

צילום וידאו: ירון ברנר

 

תחילה התקבל אולמרט במחיאות כפיים סוערות, ואולם, חלק מהצעירים שרקו בוז לעברו. במהלך האירוע, דקות לפני שאולמרט עלה לנאום, קראו לעברו כמה צעירים קריאות "בוגד" ו"יהודי לא מגרש יהודי". אחרים צעקו לו 'בוגד, בוגד' באנגלית. הצעירים הושתקו במהרה, הקריאות הופסקו ואולמרט עצמו לא התרגש מן הקריאות והמשיך בנאומו. בדבריו חלק שבחים לשרון, שהתחיל בפרויקט ואמר: "אריק אהב את הפרויקט ותמך בו, הוא האמין שזה לא עוד פרויקט".

 

אולמרט קרא לצעירים "לבוא הביתה" ולעלות לישראל. לדבריו "יש קהילות רבות במקומות רבים בעולם בהם יהודים יכולים לחיות, אבל יש רק בית אחד לעם היהודי, וזה בישראל. אני גאה שהתוכנית נתנה לכם הזדמנות להבין זאת טוב יותר מקודם. אני רוצה להציע לכולם דבר אחד פשוט: אתם מסיימים שנת שהות בישראל ואמורים לשוב למקומות בהם אתם גרים. שובו לשם, המתינו קצת, אבל אחר כך תארזו ובואו הביתה. אין שום דבר שאנו רוצים יותר ואין משהו שאנו צריכים יותר מאשר שתחיו בישראל. בואו לחלוק איתנו את הכאבים, את הקשיים, את המחלוקות, אבל גם את האתגרים, את הניצחונות, את ההצלחות ואת התהילה. אל תשכחו, אנו מחכים לכם כאן".

  

הפרויקט מסע הוא פרויקט שהוקם לפני כשנתיים, בהנחיית ראש הממשלה ובשיתוף פעולה של הסוכנות היהודית. בראש הפרויקט עומד כעת מזכיר הממשלה, ישראל מימון, ובניהולו מעורב גם באופן שוטף ומשמעותי גם עוזרו האישי לשעבר של שרון, ליאור שילת. שרון התיר לשניים להקים את הפרויקט ובמסגרתו הגיעו לארץ כשבעת אלפים צעירים יהודים מרחבי העולם בגילאי 18 עד 30. שילת אמר ל-ynet כי בבדיקות שנעשו התברר כי 40 אחוז מן הצעירים עולים לארץ לאחר שהם משתתפים בפרויקט.

פורסם לראשונה 15/05/2006 21:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
בואו הביתה. אולמרט
צילום: ירון ברנר
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
בשנה שעברה התקבל בצורה קשה יותר. שרון
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים