שתף קטע נבחר

ליברמן נפגש עם ישי: לא מוותר על ברית הזוגיות

ישראל ביתנו עושה צעד נוסף לכיוון הממשלה: אביגדור ליברמן נפגש עם אלי ישי ושוחח עמו על נושאים קואליציוניים. יו"ר ש"ס הבהיר כי מפלגתו לא תסכים ל"ברית זוגיות" כאלטרנטיבה לנישואים, ועל פי ההערכות במפלגה, אך ליברמן לא צפוי לוותר על הדרישה

אם מישהו היה זקוק לעוד הוכחות בדבר רצונו העז של אביגדור ליברמן להיכנס לממשלה, הנה הן: יו"ר ישראל ביתנו טילפן הבוקר (יום ג') אל יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, ושוחח עימו על נושאים קואליציוניים ועל אפשרות צירופה של ישראל ביתנו לממשלה. במהלך השיחה התברר לבני השיח כי שניהם נמצאים ברמת הגולן, וישי הזמין את ליברמן להתארח בסוכתו, הבנויה סמוך לצימר בו הוא שוהה.

 

ליברמן לא פספס את ההזדמנות ליישר את ההדורים בין שתי המפלגות, ואכן הגיע אל סוכתו של יו"ר ש"ס. השניים דנו ארוכות בהצטרפותה של ישראל ביתנו לממשלה, וכן בצורך לשינוי שיטת הממשל בישראל.

 

ישי הבהיר לליברמן כי בעניין "ברית הזוגיות", ש"ס אינה מתכוונת לוותר ומבחינתה מדובר ב"קו אדום" שאסור שייחצה. בש"ס העריכו בתום השיחה כי ליברמן לא יתעקש על הנושא ברית הזוגיות כדי לאפשר למפלגתו להצטרף לקואליציה. אך בסביבתו של ליברמן, אומרים כי "ברית הזוגיות הייתה ונשארה תנאי מרכזי לכניסתו לממשלה".

 

יו"ר ש"ס ציין שהוא רואה בישראל ביתנו שותף קואליציוני ראוי ורצוי בעת הזו. השניים סיכמו לשוחח שוב בעתיד הקרוב.

 

החוק, שטרם התקבל, מגדיר "ברית זוגיות" - "הסכם בן איש ואשה לחיות יחד כבני זוג ולקיים חיי משפחה ומשק בית משותף, לפי חוק זה, אך מבלי להינשא זה לזו לפי הדין הדתי". הרישום בתעודת הזהות יהיה זהה בשני המסלולים, והמלה "נשוי" תבוטל: במקום המלה "נשוי" יהיה רשום "בן זוג או בת זוג". כמו כן, הזכויות של בני הזוג בשני המסלולים יהיו זהות.

 

ח"כ גלעד ארדן (הליכוד) אומר בתגובה לפגישה: "מוזר שהביקור בצפון והמפגש עם הציבור המתמודד עם תוצאות המלחמה האחרונה הביאו את ישי וליברמן לשוחח על הרחבת הממשלה במקום להביאם למסקנה המתבקשת של פירוק הממשלה והחלפתה בממשלה טובה יותר".

  

בסוף השבוע שעבר נפגש ראש הממשלה אהוד אולמרט עם ליברמן והשניים סיכמו שהחל מפתיחת מושב הכנסת הקרוב יקדמו שתי המפלגות הליכי חקיקה לשינוי שיטת הממשל וחקיקת חוקה לישראל.

 

במערכת הפוליטית אמרו כי משמעות הסיכום, שפורסם על-ידי לשכת ראש הממשלה באופן רשמי, הוא צעד של ישראל ביתנו לכיוון כניסה לממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
ליברמן. אושפיזין בהפתעה
צילום: אמיר כהן
ישי. סוכה בגולן
צילום: ששון תירם
מומלצים