שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מכון הרישוי נסגר בעקבות ליקויי בטיחות

  שר התחבורה שאול מופז הורה על סגירת מכון הרישוי "אמיתי" בנתניה לחמישה ימים. הסיבה: ליקויי בטיחות חמורים שהתגלו בבדיקת מכוניות שעברו את מבחן הרישוי

  זה שוב קורה. מכון רישוי שמאפשר למכוניות לא בטוחות לעבור בהצלחה את מבחן הרישוי השנתי. הפעם מדובר במכון הרישוי "אמיתי" בנתניה, אשר יאלץ מעתה לעבוד תחת אמצעי מעקב ופיקוח של משרד התחבורה. זאת לאחר שיפתח בשנית - שר התחבורה הורה לסגור אותו לאלתר למשך חמישה ימים בעקבות ממצאים חמורים שהתגלו בו על-ידי אנשי משרד התחבורה בשנים האחרונות.

   

  הבדיקות האמורות נערכו למכוניות שונות במהלך השנים האחרונות, מייד לאחר שאלה עברו את ה"טסט". בחלקן נתגלו ליקויי בטיחות קשים. בינואר נבדקה משאית בה נמצאו 10 ליקויים חמורים כמו נזילות שמן בתיבת ההגה, חופש בחיבורי ההגה ועוד.

   

  "סגרנו את המכון כסגירת התראה ולא נהסס לסגור מכונים נוספים, אם יעזו לסכן את בטיחות הרכבים", אמר השר מופז בהודעה שפירסם. "לא אתן ידי לשיתוף פעולה של מכונים עם 'מאכערים'. מעבר לעובדה שזו עבירה על החוק, יש כאן סכנה ברורה לביטחון כולנו". עוד אמר השר: "לא אהסס להשבית מכונים כליל. נאבק בתופעות הרשלנות במכוני הרישוי ונילחם בכל 'מאכער' שינסה לעבור על התקנות והחוקים".

   

  בעקבות הנחיית השר הודיע עוזי יצחקי, סמנכ"ל בכיר לתנועה במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים, על סגירת מכון הרישוי לחמישה ימים, החל מאתמול (ג'). בנוסף הורה יצחקי להתקין מצלמות במעגל סגור במכון, כדי לפקח על עבודת הבוחנים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גם ככה מונעים תאונות
  צילום: הרצל יוסף
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים