שתף קטע נבחר

סולל תקים תחנת כוח סולארית בארה"ב ב-2 מיליארד דולר

החברה מבית שמש תקים בארה"ב, באמצעות חברה בת, את תחנת הכוח הסולארית הגדולה בעולם. התחנה, שתוקם ותופעל על-ידי סולל במדבר מוהאבי בקליפורניה, תספק חשמל נקי בהיקף של 553 מגה-ואט עבור לקוחות חברת החשמל PG&E בצפון קליפורניה ובמרכזה. ההכנסות הצפויות - 3-3.5 מיליארד דולר

חברת סולל מבית שמש, חתמה הערב (ד') עם חברת החשמל האמריקאית PG&E, על הסכם להקמת תחנת הכוח הסולארית הגדולה בעולם, בהשקעה של 2 מיליארד דולר.  

 

התחנה, שתוקם ותופעל על-ידי סולל במדבר מוהאבי בקליפורניה תשתרע על 14 קמ"ר, צפויה להתחיל לפעול ב-2011 ועתידה לספק חשמל נקי בהיקף של 553 מגה-ואט לתושבי צפון קליפורניה ומרכזה.

 

PG&E מחברות החשמל הגדולות בארה"ב, התחייבה לרכוש מסולל את החשמל שיופק מהתחנה במשך 25 שנה. סולל בוחנת בימים אלה 3 אתרי הקמה אפשריים במדבר מוהאבי. עם בחירת האתר המתאים תתקין החברה, בסיוע חברה מקומית, 1.2 מיליון מערכות תרמו-סולאריות מתקדמות, החיוניות לקליטת חום השמש המדברי והמרתו לחשמל.

 

ההכנסות הצפויות - 3-.3.5 מיליארד דולר

החשמל של התחנה החדשה יועבר ללקוחות PG&E באמצעות קווי התשתית המשמשים היום להעברת חשמל פחמי. סולל צפויה למכור את החשמל במחיר של 10 סנט לקילוואט שעה, מה שעתיד להכניס לה ב-25 שנים, סכום של 3-3.5 מיליארד דולר.

 

"אנו נלהבים מהאפשרות לספק 553 מגה-ואט של אנרגיה נקייה לקליפורניה", אמר הערב מנכ"ל סולל, אבי ברנמילר "משמעות הטכנולוגיה הסולארית המוכחת שפיתחנו היא שביכולתה של סולל להפוך את אנרגיית השמש של קליפורניה לאנרגיה נקייה וכדאית כלכלית, שתשמש משקי בית ומרכזי עסקים".

  

סולל מפתחת ומייצרת מערכות סולאריות הפועלות בטכנולוגיה ייחודית, המאפשרת המרת אנרגיית השמש לחשמל נקי. עד היום, הוקמו בטכנולוגיה זו 9 תחנות כוח מסחריות, הממוקמות בקליפורניה ומפיקות חשמל בהיקף של 354 מגה-ואט. בנוסף, מספקת החברה את טכנולוגיה ל-2 תחנות כוח נוספות המוקמות בימים אלה בנבאדה וספרד בהספק כולל של 114 מגה-ואט, וכן עומדת להקים בשיתוף עם חברת תשתיות ספרדית 3 תחנות כוח סולאריות בספרד בהספק של 150 מגה-ואט. החברה שהוקמה ב-1992 וממוקמת בבית שמש מעסיקה 250 עובדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים