שתף קטע נבחר

זירת הקניות

הצצה ראשונה: הסרט "עולם גדול מופלא"

ב-1 בנובמבר יעלה לאקרנים בארץ ובעולם סרט הטבע "עולם גדול מופלא", המבוסס על סדרת הטלוויזיה המצליחה של BBC. הסרט מציג שלושה סיפורי התמודדות של אמהות וגוריהן, שיוצאות לחפש אחר מזון וסביבת גידול בטוחה, בעולם שבו האקלים משתנה מיום ליום, והמאבק לשרוד הופך קשה מעונה לעונה. הצצה ראשונה

אחרי סדרת הטלוויזיה המצליחה "עולם מופלא" הגיע גם סרט הקולנוע: ב-1 בנובמבר יצא לאקרנים בכל העולם - וגם בישראל - סרט הטבע "עולם גדול מופלא" המבוסס על סדרת הטלוויזיה מבית ה-BBC.

 

הסרט, שצולם במשך שנתים ב-26 אתרי צילום שונים ביותר מ-15 מדינות ברחבי הגלובוס, מציג שלושה סיפורי מסעות מרתקים שהגיבורות שלהם הן שלוש אמהות - דובת קוטב, פילה ולווייתנית.

 

סיפור אחד עוקב אחרי דובת קוטב חלשה ורעבה, שדוחקת את גוריה אל עבר ים הקרח כדי לצוד בטרם יגיע הקיץ והם ימותו מרעב. הסיפור השני הוא של פילון שזה עתה נולד ואמו, המצטרפים לעדר פילים גדול שצועד אלפי קילומטרים במדבר, בחום הכבד, כדי להגיע אל מקור מים. הסיפור השלישי הוא של ליוויתנית וגורהּ הקטן שמתחקים אחר מסלולה של השמש לעבר אנטרטיקה בחיפוש אחרי מזון.

  

 

המכנה המשותף לשלושת המסעות הוא מאבק ההישרדות היומיומי של האמהות והגורים בעולם הולך ומשתנה. זהו גם הנושא שהסרט מבקש לקדם - החשיבות של שימור הטבע והסביבה נוכח התחממות כדור הארץ. החיפוש אחר מזון וסביבת גידול בטוחה הופך קשה יותר לבעלי החיים כאשר כדור הארץ מתקשה לשמור על המארג העדין של חילופי העונות והאקלים המשתנה.

 

היוצרים מקווים שהסרט יצליח לחולל שינוי בתודעה העולמית, ובאמצעות הצילומים המרהיבים והסיפורים הנוגעים ללב, יבינו הצופים שכדור הארץ וכל אשר בו, מונחים באמת בידיים שלנו.

 

בבריטניה, מולדתו של הסרט, הוא מלווה בקולו של דיוויד אטינבורו האגדי. בישראל חום גיא זהר על הקריינות. ynet ילווה בשבועות הקרובים את עלייתו לאקרנים של הסרט ויציג תמונות וקטעים נוספים מתוכו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאבק הישרדות בעולם משתנה. תמונה מתוך הסרט
עשרות אתרי צילום ברחבי העולם
מומלצים