שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניתוח גרפולוגי: גלעד שליט במצב נפשי טוב
  הגרפולוגית אורה כבירי בחנה לבקשת ynet את מכתבו של החייל החטוף. שליט אמנם כתב כי הוא "סובל מדכאונות", אך כבירי סבורה שכתב ידו מלמד כי "לא מדובר באדם שבור, אלא מישהו שמתאושש מהר. אמו יכולה להיות גאה"

  "המכתב של גלעד יכול להעיד על שליטה עצמית מדהימה. זה הדבר שהכי בולט והוא מראה כמה הוא חזק". כך אמרה הגרפולוגית אורה כבירי, שבחנה לבקשת ynet את מכתבו של החייל החטוף גלעד שליט, כפי שהוגש בידי הוריו בעתירה לבג"ץ, אמש (שבת).

   

  עתירה למען הבן החטוף:

   

  כבירי, בעלת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, בחנה את העתק המכתב והדגישה כי דבריה אודותיו נאמרים תוך הסתייגות, שכן מדובר בצילום ולא בכתב היד עצמו. "מפליא שהשורות במכתב כל כך ישרות, כמו סרגל, גם השוליים". לדבריה, הדבר מעיד על שליטה עצמית ברמה גבוהה במיוחד.


  "ממשיך לחשוב על היום בו אשתחרר". כתב ידו של גלעד

   

  "גם אם השוליים הימניים מצוירים בדף ויש בו שורות - השוליים השמאליים מראים על כושר תכנון ושיקול דעת. הכוונה לסוף השורות בכתב בעברית, כשזה כל כך ישר זה מראה על תכנון מצוין, המכתב הזה מתוכנן בצורה מדהימה,

  מראה על שיקול דעת וזהירות, ועל ההפך מפזיזות", אמרה כבירי ומציינת כי צורת הכתב מעידה שהכותב אינו בהכרח מדוכא, כפי שנאמר במכתב.

   

  "אולי את זה שהוא סובל מדיכאונות הם אמרו לו לכתוב. כל אחד היה עצוב כשהוא נמצא שם אבל רואים שהוא אישיות חזקה עם שליטה עצמית. הייתי אומרת למשפחה שלו שלא ידאגו. הלוואי שהמשפחה שלו הייתה יכולה לשמוע את זה. אני שמחה כל כך שהוא במצב יותר טוב ממה שחשבתי", אמרה הגרפולוגית.

    

  "גם אם השורות היו נתונות מראש, לפי השוליים והרווחים - הוא יודע את החודש. יש רווח מאוד ברור בין שמו לתאריך בסוף המכתב. אחרי שנתיים שבחור צעיר נמצא רחוק מהבית הוא כותב יפה, מבחינת הפיזור של המילים על הדף. זה הגרעין של כל העניין. יש ארגון לטקסט ברמה מדהימה".

    

  "גלעד חזק יותר ממה שחושבים"

  כבירי מתייחסת גם לאפשרות הסבירה שנוסח המכתב הוכתב לשליט בידי החוטפים. "השורה האחרונה, שבה הוא מדבר על החיילים בלבנון - יש לי הרגשה שהוא לא חשב עליה בעצמו".

   

  "נראה שגלעד נמצא בשליטה עצמית והוא חזק יותר ממה שאנחנו חושבים. יכול להיות שהוא עושה לעצמו תרגילים בכלא כדי להישאר מרוכז", אמרה כבירי

  והסבירה כי לפי גיבוש האותיות ועיצובן - נראה שהכתב מעוצב היטב והדבר מעיד על אדם עם אישיות מגובשת, שמודע למצב שלו ואפשר שאף יושב ומתכנן מה יעשה כאשר ישתחרר.

   

  "הוא מאוד זהיר ומאוד רגיש. יש תיקון מילה - במקום 'הידרדר' הוא מחק ורשם 'נפגע', נראה שהוא מאוד ברר במילים, השתדל לדייק ולא להדאיג את ההורים שלו". לסיכום, אומרת כבירי, המסמך נותן מקום לתקווה: "לא מדובר באדם שבור, אלא במישהו שיכול להתאושש מהר והלוואי שהוריו יוכלו לדעת את זה, אמא שלו יכולה להיות גאה בו".

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 728 ימים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אופטימית. כבירי
  אישיות חזקה. גלעד שליט
  צילום: רפרודוקציה
  צילום: חגי אהרון
  סיבה לגאווה. אביבה שליט
  צילום: חגי אהרון
  מומלצים