שתף קטע נבחר

פרשות אולמרט: מזכיר הממשלה נחקר באזהרה

עובד יחזקאל, שכיהן גם כעוזרו האישי של אולמרט במשרד התמ"ת, נחקר במשך 8 שעות ונשאל בעיקר על פרשת מרכז ההשקעות. יחזקאל חשוד בעבירות של מרמה והפרת אמונים

עוד בכיר במשרד ראש הממשלה בחקירה: מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, נחקר היום (ב') במשך 8 שעות באזהרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה. חקירתו של יחזקאל, החשוד במרמה והפרת אמונים, התמקדה בפרשת מרכז ההשקעות. ממשרד ראש הממשלה נמסר כי יחזקאל, שיתף פעולה באופן מלא עם חוקריו וטען כי כל פעילותו הייתה כחוק.

 

יחזקאל כיהן כעוזרו האיש של אולמרט במשרד התמ"ת - בשנים 2003-2005. בחודש יולי 2007 הוא מונה לתפקיד מזכיר הממשלה וקודם לכן הוא שימש כמשנה לראש הסגל בלשכת ראש הממשלה.

 

שמו של יחזקאל נקשר בפרשת מרכז ההשקעות - בה נחקר גם ראש הממשלה. השופט בדימוס לינדנשטראוס כתב בדו"ח כי יחזקאל יחד עם דורון שופן היו קרובים לאולמרט והם "פעלו כזרועו הארוכה. הם לא פעלו ממקור סמכות עצמאי, אלא רק מתוקף פעולתם בשם השר".

 

עוזר אחר של אולמרט בזמן שכיהן כשר התמ"ת, אלדד רוטמן, נעצר לחקירה שבסיומה הועבר למעצר בית שנמשך עד יום שישי. רוטמן נשלח למעצר בית מחשש לשיבוש הליכי חקירה, אולם אולמרט בחקירתו האחרונה, שנערכה ביום שישי בשבוע שעבר, הוא לא נשאל על פרשת המינויים במשרד תמ"ת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחזקאל עם אולמרט
צילום: רויטרס
מומלצים