שתף קטע נבחר

אורבך בצרפתית לסרקוזי: לא שואלים אותך

גם חברי כנסת מהשורה התייצבו לצד שר החוץ, אביגדור ליברמן, שספג מתקפה מנשיא צרפת, ניקולא סרקוזי. ח"כ אורי אורבך בחר להעביר מסר בצרפתית מהכנסת

נמשכת המתקפה נגד נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, בעקבות דברים שאמר על שר החוץ, אביגדור ליברמן, לראש הממשלה, בנימין נתניהו.   

 

אחר הצהריים (יום ג') התייצב גם ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) ואמר משפט בצרפתית עילגת משהו, שתרגומו לעברית "אדוני הנשיא, אף אחד לא שאל אותך".

 

צילום: באדיבות ערוץ הכנסת

 

אורבך אמר כי "שמענו על-פי דיווח בתקשורת על התבטאות בוטה של הנשיא הצרפתי סרקוזי כלפי שר החוץ שלנו, הדבר נאמר בפורום סגור אבל מספיק פתוח, שמעו את זה מספיק אנשים וכולנו יודעים שהוא אמר דברים שאפילו לא ראוי לחזור עליהם בכנסת, כלפי שר החוץ הנבחר שלנו, אביגדור ליברמן. וכיוון שעברית הוא לא מבין הנשיא הצרפתי וגם נימוסים כנראה לא משובחים, אני אומר לו במעט הצרפתית שלמדתי הרגע: אדוני הנשיא, אף אחד לא שאל אותך".

 

שר החוץ, אביגדור ליברמן, ספג ביקורת קשה ביותר מפי נשיא צרפת. בפגישה שקיים הנשיא בשבוע שעבר עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר לו: "אתה צריך להיפטר מהאדם הזה. תוציא אותו ותכניס את לבני. איתה ועם ברק אתה יכול לעשות היסטוריה". 

 

סרקוזי לא חסך במילים קשות מליברמן: "תמיד הייתי מקבל שרי חוץ ישראלים, את ציפי לבני אהבתי מאוד לקבל כאן באליזה, אבל עם זה (ליברמן) אני לא יכול", אמר ונופף בידו. נתניהו השיב: "בשיחות פרטיות הוא נשמע אחרת". סרקוזי השיב: "בשיחות פרטיות גם ז'אן מארי לה פאן (הלאומן הגזען) הוא אדם נחמד". ראש הממשלה ניסה לגונן על שותפו הפוליטי: "ליברמן הוא לא לה פן, אין מקום להשוואה". סרקוזי חזר בו ואמר כי אינו רוצה להשוות בין השניים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורי אורבך
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים