שתף קטע נבחר

שר הפנים ישי: מאות אלפי זרים יביאו איידס וסמים

התבטאות חריגה בחריפותה של שר הפנים נגד אלה המבקשים לאפשר לילדי העובדים הזרים להישאר בישראל: "יבואו מאות אלפי עובדים זרים עם מחלות צהבת, שחפת, חצבת, איידס, סמים ונתונים קשים". ח"כ הורוביץ: "ישי מעדיף להיטפל לילדים ולהסית לגזענות במקום לטפל בבעיה האמיתית - המאכערים וסוחרי כוח האדם"

השתלחות חריפה במיוחד של שר הפנים אלי ישי, יום לפני תפוגת ההארכה שהעניקה הממשלה לילדי העובדים הזרים . השר יצא הערב (שבת) בתקיפות נגד האפשרות לאפשר להם להישאר בארץ. בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 הזהיר ישי: "יבואו לפה עכשיו, על-פי מה שהשר לביטחון הפנים אמר בדיון האחרון, מאות אלפי עובדים זרים עם מחלות צהבת, שחפת, חצבת, איידס, סמים ונתונים קשים".

 

"האם מישהו אחד מאזרחי מדינת ישראל היו מוכנים שיכנסו לפה מיליון או 2.5 מיליון סודנים ופליטים מאריתריאה?", שאל ישי, "האם מישהו במדינת ישראל היה מוכן לראות עם כל ההתייפייפות הזאת מיליון או מיליון וחצי זרים? זה לא מאיים על המפעל הציוני של מדינת ישראל?".

 

על סוגיית גירוש ילדי העובדים הזרים אמר ישי כי "ההורים הופכים את הילדים שלהם למגן אנושי ומשתתפים עם אותם במאים ופוליטיקאים בהצגה, כאילו אלי ישי מתאכזר אליהם". הוא הדגיש בנוסף: "הבעיה שלי אינה הילדים, אלא שכל מי שיחדור לארץ בצורה בלתי חוקית. הילדים יהיו תעודת הביטוח שלהם להישארות בארץ. עוד 20 שנה ישאלו איך לא אכפנו את החוק הזה".

 

"אמרתי ב-96' לראש הממשלה בנימין נתניהו שאנחנו נמצא את עצמנו פה עם תופעה של מאות זרים עם ילדים ונשים הרות וניאלץ להוציא אותם", הוסיף ישי, "זו שערורייה וזה זוועה ואסור להגיע לזה. בוא נעצור ונסגור את השמיים מכניסת זרים לארץ".

 

הוא התייחס גם לביקורת שנמתחה עליו בשל החרמת הדיון בכנסת שאליו הובאו כמה מילדי הזרים: "ניצן הורוביץ לקח ילדים והשתמש בהם בהצגה בכנסת ואתה היית רוצה לראות אותי משתתף בהצגה הזאת? התשובה היא לא. אני מוכן ללכת לבתי הספר ולראות את אותם ילדים. מה שאני חושב - גם שר האוצר חושב".

 

"ילד זה לא פוליסת ביטוח" 

ישי אמר כי הוא מאשים את ממשלות ישראל בעבר, "שלא קיבלו החלטות בעניין הזה של העובדים הזרים". לדבריו, "אין דבר יותר קשה מאשר לראות ילדים שעולים על מטוס בניגוד לדעתם ונזרקים בחזרה לארצם. אני רוצה למנוע זאת ואיך מונעים את זה? כשאומרים, חברים, לא יעזור כלום, ילד זה לא פוליסת ביטוח, לא מגן אנושי ולא קמע. מי שיחדור לארץ, עשרות אלפי תיירים שחודרים לארץ בניגוד לחוק עם ילדיהם ויסתירו אותם, יחידת עוז לא תוכל להתמודד 200 אלף עובדים זרים ללא מדיניות ברורה. כמו שאשה בארץ רוצה לפתח קריירה ורוצה לעבוד בארץ כמה שנים בלי ילדים לא ייתכן שתבוא לכאן אשה שתגדל ילדים ותוליד עוד ילדים".

 

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) הגיב לדבריו הקשים של שר הפנים וטען כי "אלי ישי הוא גזען חשוך שכשל בתפקידו כשר פנים".

 

הורוביץ אמר עוד: "אם ישי כל כך חושש מהעובדים הזרים - הוא מוזמן להפסיק את שיטת הדלת המסתובבת של הבאת עוד ועוד עובדים זרים חדשים

במקביל לגירוש העובדים שכבר נמצאים בישראל. במקום זאת הוא מעדיף להיטפל לילדים ולהסית לגזענות במקום לטפל בבעיה האמיתית - המאכערים וסוחרי כוח האדם שגורפים רווחי עתק מהמדיניות שלו".

 

בתוך כך, השר לענייני מיעוטים אבישי ברוורמן פנה לראש הממשלה וביקש ממנו שלא לדחות שוב את ההחלטה בסוגיית העובדים הזרים ולהעניק באופן חד-פעמי אזרחות ל-1,200 ילדי זרים. "הנזק שנגרם לילדים בעקבות הדחיות הוא קשה מנשוא", אמר ברוורמן, "על ראש הממשלה למנוע דחייה נוספת, לקבל את ההחלטה הנכונה ולהעניק אזרחות לילדי העובדים הזרים".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אמנון מרנדה ויעל ברנובסקי
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הפנים אלי ישי. "הופכים את הילדים למגן אנושי"
צילום: גיל יוחנן
הפגנה נגד גירוש הילדים (ארכיון)
צילום: ירון ברנר
ח"כ ניצן הורוביץ. "ישי הוא גזען חשוך"
צילום: ירון ברנר
מומלצים