שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אסם מוזילה 35 מוצרים; תתן הנחה על מטרנה
  כדי לבלום את איומי החרם, אסם מורידה מחירים ב-5%-10%. בן היתר יוזלו שקדי מרק, פסטה, שניצל תירס טבעול, אבקת מרק עוף, חומוס צבר וזיתי בית השיטה. החברה אף תצרף קופון לאריזות מטרנה. הסטודנטים ואנשי מחאת הקוטג' מברכים, אך מכריזים: "חרם על שטראוס בשבוע הבא"

  קבוצת אסם נכנעה: תוזיל 35 מוצרים החל מ-1 בנובמבר ותעניק קופון הנחה לקוני מטרנה. הצעד הזה מגיע בעקבות המחאה נגד מחיריה, ובשל הורדות מחירים של מתחרים בשוק המזון כמו תלמה , ומתחרים בשוק תחליפי החלב לתינוקות: אופטימיל ונוטרילון.

   

   

  בן היתר יוזלו קמח עוגה תופח, ערגליות ושניצל תירס טבעול ב-10%; עסיס מיץ לימון משומר ב-75%; שקדי מרק ופתי בר יוזלו ב-7%; ופסטה, מרק עוף, חומוס צבר, רוטב סויה בסגנון סיני וזיתי בית השיטה יוזלו ב-5%. חלק ממוצרי החברה היו אמורים להתייקר ביולי ב-5%-10%, אך לנוכח המחאה המתעצמת, אסם חזרה בה. ההוזלות הללו הן לקמעונאים במטרה שיגולגלו לצרכנים.


  אסם - בכמה המחיר ירד החל מנובמבר?

  אסם - בכמה המחיר אמור לרדת החל מנובמבר?
  מוצר שיעור הפחתת המחיר
  ספגטי 250 גרם/500 גרם 5%
  מיני מקרוני 500 גרם 5%
  פסטה תלתלים, מסולסלים, קרניים בינוניות, צדפים גדולים, גלגלים 500 גרם 5%
  אסם מרק עוף אמיתי/ מרק בטעם עוף/אסם עדיף 1 ק"ג 5%
  מרק משולש הטבעיות ירקות כתומים 5%
  אסם קטשופ בקבוק לחיץ 750 גרם 5%
  רוטב סויה בסגנון סיני 600 מ"ל 5%
  צבר חומוס חלק 500 גרם 5%
  צבר טחינה 500 גרם 5%
  בית השיטה קוקטייל זיתים 5%
  בית השיטה זית ירוק 5%
  עסיס חומץ טבעי 1.5% ליטר 7.5%
  עסיס מיץ לימון משומר 1 ליטר 7.5%
  שקדי מרק 400 גרם 7%
  פתי בר 1.75 ק"ג 7%
  קמח עוגה תופח מאיליו 1 ק"ג 10%
  קרקר שומשום 1 ק"ג 10%
  ערגליות שוקולד או תות שדה 900 גרם 10%
  טבעול שניצל תירס/תירס לייט/חטיפי תירס 10%
  טבעול נקניקיות דלישס/ווינר/פרי ברכה/מיני קוקטייל 10%
  מטרנה חלבי שלב 1 700 גר'

  5 שקלים
  מטרנה חלבי שלב 2 700 גר' 5 שקלים
  מטרנה חלבי שלב 3 700 גר'

  5 שקלים
  מטרנה Extra Care שלב 1 700 גר'

  5 שקלים
  מטרנה Extra Care שלב 2 700 גר'

  5 שקלים
  מטרנה Extra Care שלב 3 700 גר' 5 שקלים
  מטרנה מהדרין שלב 1 700 גר' 5 שקלים
  מטרנה מהדרין שלב 2 700 גר' 5 שקלים
  מטרנה מהדרין שלב 3 700 גר' 5 שקלים
  מטרנה מהדרין (ללא שלבים) 700 גר' 5 שקלים
  מטרנה ללא לקטוז 400 גר'

  5 שקלים

   

  כמו כן, החברה תצרף קופון של 5 שקלים לרכישת מוצרי מטרנה. הקופון יעניק הנחה ל-11 ממוצריה הנפוצים ביותר של מטרנה. הקופון יצורף למוצרים באריזות 700 גר' ובהם הסדרה החלבית (שלושת השלבים), מטרנה למהדרין (שלושת השלבים)  ומטרנה Extra Care (שלושת השלבים). הקופון יהיה תקף בכל עת, גם אם רשת השיווק מוכרת את אריזות המטרנה במבצע.

   

  במקביל, חברת טבע יצאה היום בהצהרה שתוריד את מחירי תחליף החלב החדש נוטרילון ב-25% למשך 6-3 חודשים, כמחיר היכרות, כדי להיות זולה יותר מהמתחרים הקיימים: מטרנה ששולטת בשוק וסימילאק. אופטימיל כבר הצהירה החודש שתוזיל את מוצריה.

   

  הסטודנטים: חרם על שטראוס-עלית

  למרות הצעד הזה, אנשי המחאה לא נחים. אורי רשטיק, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת ת"א מצהיר כי: "בשבוע הבא נכריז על צעדים כנגד שטראוס-עלית בעקבות יחסם אל הצרכן הישראלי והתעלמותם מבקשתנו להורדת מחירים באופן קבוע".

   

  אנשי האגודה שלחו יחד עם מובילי מחאת הקוטג' מכתב אזהרה לאסם, שטראוס ותלמה, לפיו אם לא יורידו מחירים, מוצריהם יוחרמו. שתי הקבוצות אחראיות לחרם המוצלח על מוצרי תנובה, שהוביל לירידת מחירים של מספר מוצרים בענף החלב. הבעלים של תלמה, יוניליוור מיהרה להוריד מחירים, אסם מצטרפת להורדה היום. שטראוס-עלית הורידה אמנם את מחירי כמה ממוצרי החלב שלה, אך החברה נתבקשה להוריד מחירים גם בתחומים אחרים כמו קפה ושוקולד, ולא פעלה בנידון, למעט מבצעים.

   

  למהלך של אסם אמר: "אנו מברכים על הישג נוסף לצרכן הישראלי אשר הושג היום. הישג זה מצטרף להורדות המחירים של חברות המזון האחרות דוגמת תלמה, טרה וחברות נוספות. אנו שמחים על כך שאסם האזינה לקולות הציבור. מאז תחילת המחאה הצרכנית הוזל סל הקניות של הצרכן הישראלי בצורה משמעותית וכבר ברור לחברות הגדולות שהורדת מחירים קבועה היא דרישה של הציבור כולו וכי עליהם להתייחס אליה ברצינות".

    

  מארגני המחאה: מטרנה של אסם היא מונופול

  במקביל, מארגני מחאת הקוטג' שלחו מכתב לממונה על ההגבלים העסקיים בדרישה שייפתח בחקירה בחשד לתיאום מחירים בשוק תחליפי החלב וכן בדרישה להכרזה על אסם כמונופול בשוק תחליפי החלב.

   

  איציק אלרוב מסר: "צר לנו שחברת אוסם בוחרת להתנהג כמו בתקופת הצנע, ולחלק תלושים/קופונים לאימהות לתינוקות במקום להוזיל את מחירי המטרנה לרמות שפויות".

   

  "פנינו לממונה על ההגבלים העסקיים, לחקור את נושא יוקר המחיה בתחום תחליפי החלב בכלל ושליטתה של אוסם בפרט ונקווה שממנו יבוא המזור.

   

  "שוק המזון רווי במונופולים אשר מייקרים משמעותית את המוצרים והשירותים הבסיסיים במדינת ישראל, ועל כן אנו דורשים מהממונה להפעיל את סמכותו ולהגן על הצרכנים על-ידי פירוק המונופולים", מסרו. :בקשתנו הועברה לממונה על ההגבלים שבתגובה אמר כי העניין הועבר לבדיקה. פרופ' גילה הוסיף לתגובתו משפט שהדאיג אותנו: 'מטבע הדברים, זה לוקח זמן'.


  מחירי תרכובות מזון לתינוקות בשקלים (כולל מבצעים, החל מנובמבר)

  מחירי תרכובות מזון לתינוקות בשקלים (כולל מבצעים, החל מנובמבר)
  מותג כמות מחיר חדש מחיר ל-100 גרם
  מטרנה אקסטרה קר (אסם) 400 37.9* 9.4
  מטרנה אקסטרה קר (אסם) 800 63.6* 7.95
  סימילאק אדוונס פלוס 400 42.90 10.72
  סימילאק אדוונס פלוס 900 83.07 9.23
  אופטימיל (מדיצ'י רמי לוי) 450 29.40 6.5
  אופטימיל (מדיצ'י רמי לוי) 800 48.8 6.1
  נוטרילון (טבע) 400 34.99 8.74
  נוטרילון (טבע) 800 59.99 7.49

  מנכ"ל קבוצת אסם גזי קפלן אמר כי: "מאז פרוץ המחאה מתקיימים בקבוצה דיונים כיצד להיענות לרחשי לב הציבור ולהוביל מהלך שיסייע בהורדת מחיריהם של מוצרי המזון הבסיסיים בסל הצריכה הישראלי. בשלב ראשון, ביטלה אסם כבר ביולי את עליית המחירים שתוכננה במטרה להדביק את העלייה במחירי התשומות. בשלב השני, שעליו הודיעה היום, הרכיבה הקבוצה סל מוצרים הנמצא בכל בית בישראל ונוגעים במכנה המשותף הרחב ביותר של כלל הצרכנים".

    

  מאסם נמסר כי "הורדת המחירים הינה מרכיב מרכזי בתוכנית החברתית של אסם שעליה הודיע מנכ"ל הקבוצה, גזי קפלן. תוכנית זו כוללת גם שינוי במבנה השכר בקבוצה המעסיקה כ-4,700 עובדים ולפיה החל מאפריל 2012 יוקפא שכר הבכירים בחברה והעודף שיווצר יועבר לטובת עובדי הקבוצה המשתכרים פחות מהשכר הממוצע במשק". 

   

  משטראוס נמסר בתגובה: "קבוצת שטראוס הוזילה מחירי מחירון של 18 מוצרים בשיעור שנע בין 8-12% כבר לפני מספר שבועות .

   

  "מעבר לכך האריכה החברה מבצעים חסרי תקדים שתוכננו ל-3 שבועות לתקופה של 4 חודשים המאפשרים לרכוש סל מוצרי החברה בהוזלה של עשרות אחוזים. בנוסף לכל אלה שטראוס ממשיכה ביתר שאת לבצע תהליכי התייעלות שיאפשרו מתן מענה הולם לצרכנים".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מטרנה. קבלו קופון
  בשבוע הבא חרם? המחאה מגיעה לשטראוס
  צילם: מוטי קמחי
  מומלצים