שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "בגלל מטרנה: נשקול להחרים את מוצרי אסם"
  איציק אלרוב: "אם אסם לא תוריד את מחירי מטרנה, נקרא להחרים את מוצריה האחרים אחרי החגים". אחרי שהודיעו הבוקר כי יקראו לחרם על שטראוס, אסם ותלמה, הגיעו אנשי המחאה למשרדי שטראוס ונפגשו עם המנכ"ל ציון בלס

  אחרי תנובה - חרם על אסם? יוזמי מחאת הקוטג' הגיעו היום (ג') למשרדי חברת שטראוס בפ"ת ונפגשו עם מנכ"ל החברה שהזמינם למשרדים. זאת אחרי שאנשי המחאה העבירו יחד עם הסטודנטים מכתבים למנכ"לים של אסם, תלמה (יוניליוור) ושטראוס בדרישה להורדה של 30% במחירי המזון. היוזמה המתגבשת כעת בקרב המוחים היא שאסם תהיה הבאה בתור.

   

   

  "המטרה שלנו היא שמחירי המבצע של מטרנה יהפכו למחירים קבועים", אמר ל-ynet איציק אלרוב, יוזם מחאת הקוטג'. "אנחנו מבקשים מאסם, הבעלים של מטרנה, להוריד את מחירי אריזת 700 גרם ל-45-40 שקל, מחירי מבצע כרגע, במקום המחירים הרגילים של מטרנה שעומדים על 70-65 שקל. אין למחירים הנוכחיים של מטרנה שום הצדקה.

   

  "אם זה לא יקרה, לא נקרא לציבור להחרים את מטרנה כי זה בלתי ישים, אך נקרא אחרי החגים שלא לקנות מוצרים של חברת אסם עד שלא תוריד את מחירי המוצרים שלה ובפרט את מחירי מטרנה. בתקווה שהחברות האחרות יחששו ויורידו מחירים.

   

  "אנחנו דורשים הורדת מחירים אמיתית לצרכן ואם הדרישות של הציבור לא יענו, המחאה הצרכנית תגיע גם לחברת אסם שטראוס ותלמה. אנחנו רוצים שהחברות הללו יבינו שחוקי המשחק השתנו ויורידו מיד מחירים".

   

  מה נאמר בפגישה שלכם עם מנכ"ל שטראוס?

   

  "ביקשנו מאנשי שטראוס בצורה מאוד ברורה הורדת מחירים אמיתית לצרכן והם קיבלו את המסר. הסברנו להם שאנחנו לא רוצים להרוס תעשיות בישראל, ואין לנו שום עניין שהאש שכוונה לעבר תנובה תעבור לחברות נוספות, לכן אנו דורשים מהם להוריד מחירים בצורה משמעותית כדי שהציבור יהנה ממחירי מזון שפויים במדינת ישראל".

   

  אם לא יורידו מחירים, תחרימו את שטראוס?

   

  "אם לא נראה צעדים משמעותיים, המחאה הצרכנית בהחלט תוסט גם לכיוון שטראוס, כי לאזרחים נמאס לשלם מחירי מזון מופקעים ולנו כציבור יש את הזכות המוחלטת לתת את הכסף שלנו לחברות שנותנות לנו מוצרים במחירים סבירים ולא מופקעים. אך המקרה הבוער ביותר הוא מטרנה ולכן נתחיל באסם המחזיקה במטרנה".

   

  מנכ"ל שטראוס ישקול דרכים יצירתיות

  לפי גורמים שנכחו בפגישה במשרדי שטראוס, שארכה למעלה משעה, אמר מנכ"ל שטראוס בלס, כי ישקול "דרכים יצירתיות להבאת יותר ערך לצרכן בטווח הארוך". בלס מסר ל-ynet: "נפגשנו עם ראשי מחאת המזון. המפגש היה חשוב ומשמעותי ואני מאמין שפתחנו ערוץ הידברות משמעותי ". 

   

  בשטראוס, חברת המזון השנייה בגודלה בישראל, הורידו רק השבוע את מחירי גבינות סקי ומילקי, אחרי שתנובה הוזילה גבינות לבנות, צהובות ומעדנים בעקבות החרם שהוכרז עליה. טרה הורידה אף היא מחירים היום.

   

  במכתב שהוגש לבלס ולמנכ"לי אסם ותלמה נכתב בין היתר כי "החרם הוא האמצעי הדמוקרטי היחיד שעומד לרשות הצרכנים", עוד נכתב שם": "...המחאה והחרם הביאו לתחילתו של שינוי משמעותי במחירי המזון. בעקבות ההישגים המשמעותיים של המחאה הצרכנית, אנו מקבלים מדי יום מאות פניות מפעילים בקבוצת "חרם צרכנים על מוצרי מזון", שמונה מעל 42 אלף איש, ומאזרחים אחרים, הקוראות לנו לסמן חברות נוספות כיעד לחרם הבא, ביניהן גם החברה שאתה עומד בראשה.

   

  "על כן אנו קוראים לך בזאת להוריד לאלתר ובאופן משמעותי את מחירי המוצרים אשר אתם מייצרים ומשווקים. בתעשיית המזון הישראלית ניכרת רווחיות מוגזמת והורדת מחירים יכולה להיעשות על ידי קיצוץ ברווחים וללא פגיעה בעובדים".

   

  מאסם נמסר בתגובה: "קיבלנו את הפנייה ונפעל למציאת פתרונות לטובת הצרכנים".

   

  מתלמה נמסר בתגובה: "קיבלנו הבוקר את המכתב ואנו בוחנים את תוכנו. אנו נתייחס לגורמי המחאה, ונקשיב לבקשות הצרכנים כפי שנהגנו תמיד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  איציק אלרוב ודודי מחפוד יוזמי מחאת הקוטג', עם ציון בלס, מנכ"ל שטראוס
  צילם: מוטי קמחי
  מנכ"ל שטראוס ציון בלס. " ישקול דרכים יצירתיות "להבאת יותר ערך לצרכן בטווח הארוך"
  מטרנה. שמחירי המבצע יהפכו לקבועים
  צילום: בועז נובלמן
  מומלצים