שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  האבחנה נשכחה במגירה; הסרטן התפשט בגוף

  הרופא שבדק את נקודות החן של א' בת ה-42 שלח את הנגעים שהוסרו לבדיקה - ממנה עלה כי מדובר בגידול ממאיר מסוג מלנומה. אך תוצאות הבדיקה מעולם לא הגיעו אליה, והסרטן התפשט בגופה. כעת היא תובעת את קופת החולים

  הגיעה לבדיקה של נקודת חן - והרופאים "שכחו" להודיע לה כי מדובר במלנומה: כך טוענת א' בת ה-42, אם לחמישה מאזור הצפון, בתביעת רשלנות רפואית שהגישה כנגד "קופת חולים כללית". לדבריה בעקבות העיכוב חלה החמרה במחלה והיא נאלצה לעבור טיפולים קשים ביותר. התביעה הוגשה על ידי עו"ד דורי כספי ושירה פרידן ממשרד כספי סרור ושות'.

   

  עוד על מלנומה:

  4 סימנים שאתם צריכים לדאוג מנקודת חן 

  ירידה של 40% בתמותת נשים מסרטן העור

  איך תדעו שנקודות החן על הגוף מבשרות רעות

   

  המידע נשאר "קבור" במרפאה

  מכתב התביעה עולה כי א' הגיעה לבירור במרפאת קופת חולים כללית בעקבות נקודות החן חדשות שהופיעו במהלך ההריון באיזור הצוואר. היא הופנתה לרופא כירורג על מנת להסיר את נקודות החן ולאחר ההליך הנגעים שהוסרו נשלחו לבדיקה היסטו-פתולוגית. לדבריה כששאלה כיצד תקבל את תוצאות הבדיקה נאמר לה כי אם תהיה בעיה ייצרו איתה קשר. למרות זאת, כך נטען בכתב התביעה, כשהתקבלו הממצאים מהמעבדה הבודקת, בהם נכתב כי אחד הנגעים הינו מלנומה בעובי של 2.5 מ"מ, כלומר נגע ממאיר שדורש טיפול, נותר דו"ח הממצאים, ועמו המידע הקריטי, "קבור" במרפאת הקופה ולא נעשה בו דבר.

   

  רק שמונה חודשים לאחר מכן, נטען בכתב התביעה, כאשר הרגישה א' בבלוטה שהופיעה לפתע בצווארה ופנתה לרופא, היא נשלחה לבירור נוסף, שארך זמן רב בשל העובדה שלא היה ידוע על הממצאים הקשים מהבדיקה הקודמת. בסופו של הבירור היא קיבלה את הבשורה הקשה: היא סובלת מסרטן עור גרורתי. 

   

  "זה היה אחד הימים הקשים בחיי", סיפרה א' ל-ynet על רגעי הגילוי. "אני לא מאחלת את זה לאף אחד. באתי בבוקר לקבל תשובה ופתאום אומרים לי שהתשובות גרועות מאוד. היה שם בכי גדול. הסיוט של החיים שלי קרה".

   

  מכתב התביעה עולה כי גם כשקיבלה א' את האבחנה הקשה היא עדיין לא קישרה בינה לבין

  הבדיקה שעברה חודשים קודם לכן. הקשר נוצר רק לאחר בדיקה שערכו רופאים מבית החולים "העמק", שגילו על קיומה של אותה בדיקה ישנה.

   

  עוברת טיפולים קשים

  א' החלה מיד בסדרת ניתוחים, שאחריהם הוגדרה כסובלת ממלנומה גרורתית לבלוטות לימפה אזוריות. היא החלה לעבור טיפולים קשים, שממשיכים עד היום. "שולחים אנשים לבדיקות כדי לטפל בהם על פי התשובה", סיכמה א' את שעבר עליה. "אבל אם לא מחזירים לך תשובה אז למה בכלל עורכים את הבדיקה? אפשר לשלוח את כולם הביתה אחרי המקרה שלי".

   

  מקופת החולים הכללית נמסר בתגובה: "כתב התביעה התקבל אצלנו רק בימים אלו. הטענות תיבדקנה ותימסר תגובה על כך במסגרת ההליך המשפטי".
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "אם לא מחזירים תשובה - אז למה לערוך את הבדיקה?"
  צילום: shutterstock
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים