שתף קטע נבחר

ניצל במזל: תינוק בלע סיכת ביטחון של חמסה

אם מחדרה קמה בבוקר לקול שיעול של התינוק, בן 10 חודשים. בבית החולים נמנעו מניתוח, ושלפו את הסיכה הפתוחה והמסוכנת מגרונו

זוג הורים מחדרה תלו "חמסה'' וחרוזים במיטתו של תינוקם נגד עין הרע, אבל דווקא החפץ שאמור להביא מזל הוביל לפגיעה נדירה וחמורה. לפחות הסוף היה טוב.

 

עוד בחדשות:

הממשלה אישרה את הארכת שעון הקיץ השנה

זהירות, נחשים: כך תתמודדו עם הסכנה

 

אמו של התינוק, בן 10 חודשים, התעוררה הבוקר (יום א') לקול שיעול עז של התינוק. היא לא הבינה מה קורה, עד שראתה את החמסה - שהייתה צמודה לצידה החיצוני המרוחק של מיטתו - על הרצפה, יחד עם חרוזים. הילד אף פלט חרוז אחד מגרונו. את סיכת הביטחון האם לא מצאה - והבינה שהוא כנראה בלע אותה.

 

"מנענו ניתוח ושלפנו את הסיכת ביטחון" ()
"מנענו ניתוח ושלפנו את הסיכת ביטחון"

 

האישה מיהרה לפנות את תינוקה לבית חולים הלל יפה בחדרה, והסבירה לרופאים את שראתה. התינוק נלקח לצילום רנטגן ובצילום ראו הרופאים בבירור את סיכת הביטחון הפתוחה, עם הקצה החד כלפי מעלה, תקועה בוושט.

 

לאחר התייעצות מומחים, ומכיוון שחיי התינוק היו בסכנה, לדברי בית החולים, החליטו לפעול מיידית - לא לנתח אבל לבצע הליך רפואי בהרדמה מלאה. במהלכו שלף מנהל מחלקת אף אוזן גרון, פרופסור יצחק ברוורמן, את סיכת הביטחון באמצעות מכשיר אופטי.

 

לאחר שליפת הסיכה השתפר מצבו של התינוק והוא אושפז להמשך השגחה. "אין זה נדיר שפעוטות בולעים גופים זרים, אולם סיכת בטחון פתוחה בוושט תינוק זה אכן מקרה נדיר", אמר פרופסור ברוורמן, וביקש מהורים להרחיק מילדיהם עצמים קטנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים