שתף קטע נבחר

כתב אישום: ליברמן בעט בילדים והיכה אותם

לפי טיוטת כתב האישום שהוכן נגד ליברמן, הוא יידה אבנים לעבר ילדים שהיכו את בנו, היכה אחד מהם בפניו, בעט בו ומשך בשערותיו. ליברמן הודיע כי יסכים להסרת חסינותו, כדי להוכיח את חפותו בבית המשפט

היועץ המשפטי לממשלה, אלייקים רובינשטיין, פנה היום (ה') ליו"ר הכנסת, אברהם בורג, בבקשה לפתוח בהליכים להסרת חסינותו של ח"כ אביגדור ליברמן, כדי שאפשר יהיה להעמידו לדין באשמה של תקיפת קטינים ואיומים. מטיוטת כתב האישום עולה כי ליברמן יידה אבנים לעבר ילדים ביישוב נוקדים, בו הוא מתגורר, היכה אחד מהם, בעט בו ומשך בשערותיו.
המקרה בו מדובר התרחש בדצמבר 1999, כאשר בנו בן ה-12 של ליברמן חזר הביתה וסיפר כי הוכה על ידי שלושה ילדים. לפי כתב האישום, יצא ליברמן מביתו והחל לרדוף אחרי השלושה - שני ילדים בני 12 וילדה בת 13. בעת המרדף הוא יידה אבנים אל עבר שניים מהם, אחד נפגע מהאבן והשניים האחרים נמלטו לקרוואן סמוך והתחבאו בו.
בינתיים, הלך ליברמן לבתיהם של שניים משלושת הילדים וסיפר להוריהם על מה שהתרחש. מאוחר יותר הוא איתר את הילדים שהתחבאו בקרוואן, היכה אחד מהם בפניו עד שנפל על הרצפה ואז בעט בו, בעוד הילד ממרר בבכי.
אחר כך אחז ליברמן את הילד בשערותיו, משך אותו בצווארון חולצתו, הכניסו למכוניתו והחל לנסוע עמו לביתו שביישוב תקוע, כדי להתלונן עליו לפני הוריו. בעת הנסיעה איים ליברמן על הילד כי "ישבור את ידיו ורגליו אם יחזור שוב ליישוב". לילד נגרמה חבלה בחלק האחורי של ראשו, על זרועו נותרו סימנים כחולים והוא סבל מנפיחות מתחת לעינו השמאלית.
בבקשה להסרת חסינותו של ליברמן ציין היום רובינשטיין, כי על מעשי אלימות כאלה מוגשים כתבי אישום, וכי עובדת היותו של ליברמן חבר כנסת אינה מפחיתה מהעניין הציבורי שבניהול הליך משפטי נגדו. יו"ר הכנסת יעביר את הבקשה לוועדת הכנסת, שתכריע בשאלה הסרת החסינות. ליברמן עצמו הודיע, באמצעות דוברו, כי יסכים להסרת חסינותו ויתמודד על הוכחת חפותו בבית המשפט.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ליברמן. "אוכיח את חפותי"
צילום: גלי תיבון
צילום: גלי תיבון
רובינשטיין. "על מעשי אלימות כאלה מוגשים כתבי אישום"
צילום: גלי תיבון
מומלצים