שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חברת שגיא: הבנקים ממציאים עמלות חדשות

  מנכ"ל שגיא פנה למפקח על הבנקים לאחר שהבינ"ל החל לגבות עמלות חדשות; קודם לכן החל דיסקונט לגבות עמלות כאלו ולפני כן לאומי

  הבנק הבינלאומי הראשון החל השבוע לגבות עמלות חדשות, ובעקבות זאת פנה אמנון שורץ, מנכ"ל "שגיא הפחתה בעלויות פיננסיות", במכתב למפקח על הבנקים, המחלקה לתלונות הציבור, וטען כי כל בנק ממציא עמלות חדשות כאוות נפשו, והבנקים האחרים נסחפים אחריו כעדר.
  המכתב שנשלח, מהווה המשך לפנייה קודמת שהופנתה למפקח על הבנקים בעקבות הודעת דיסקונט על גביית עמלות חדשות בעסקאות אשראי עתידי, כאשר מספר חודשים קודם לכן החל בנק לאומי לגבות עמלות חדשות.
  שוורץ שואל במכתבו האם כל בנק רשאי ליצור עמלות חדשות בכל עת שיחפוץ, ומהי מדיניות הפיקוח לגבי קביעת עמלות אלו.
  בין העמלות החדשות של הבינ"ל, יש עמלה תקופתית בהלוואות לפירעון לפי דרישה ON CALL. שיעור העמלה הוא 0.05%, מינימום 50 שקל, מקסימום 200 שקל. עמלה נוספת - בדיקה תקופתית שוטפת של הלוואה. הלוואה של עד 500 אלף שקל תחויב בעמלה של 250 שקל לשנה. עמלה מעל הסך הנ"ל תחויב ב-500 שקל. כמו כן יגבה הבנק עמלות נוספות בגין קנייה ומכירה של ני"ע הנסחרים בבורסת חו"ל.
  לדברי שוורץ, בעבר בוצעו אותן פעולות ממש ללא חיוב "יצירתי" של עמלות, והמערכת הבנקאית נשארה רווחית ויציבה, כפי שהדברים באים לידי ביטוי במאזני הבנקים הרווחיים.
  מנכ"ל "שגיא" ממליץ ללקוחות הבנקים לנהל משא ומתן על עמלות אלו ואחרות ולא לקבל אותן כדבר המובן מאליו. לקוחות יכולים לגרום להורדת העמלות בשיעור ניכר, לפעמים עד לקבלת פטור מלא מעמלות אלו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הבנקים הגדולים. לא מהססים להעלות עמלות
  מומלצים