שתף קטע נבחר

איחוד הפלטפורמות של פייסבוק - סכנת פרטיות

רק נחשפה התוכנית של פייסבוק לאחד את התשתית עבור אפליקציות המסרים שלה, והחברה כבר קיבלה מסר חריף מציבות הגנת המידע האירית שדורשת לקבל תדרוך בהול

הגוף הרגולטורי האמון על הגנת המידע והפרטיות של משתמשי פייסבוק מוטרד במיוחד מההכרזה האחרונה של הענקית: בשבוע שעבר חשף ה"ניו יורק טיימס" את התוכנית של פייסבוק ליצור תשתית אחידה לכל פלטפורמות המסרים שלה - מסנג'ר, וואטסאפ ואינסטגרם. זאת בניסיון להגביר את האחיזה והשליטה של פייסבוק על שירותי המסרים, שהתנהלו עד כה בצורה אוטונומית יחסית, ולייצר סטנדרט אחיד בארכיטקטורה שלהם. אבל ההכרזה ההיא עוררה חשש כבד מפני פגיעה במידע של משתמשים והפרת פרטיותם - חשש שהוביל כבר עכשיו להצהרה רגולטורית משמעותית.

 

וואטסאפ, אינסטגרם ומסנג'ר (צילום: shutterstock)
חשש כבד מפני פגיעה בפרטיות(צילום: shutterstock)

 

"נציבות הגנת המידע האירית (DPC) תחקור בדקדקנות את התוכניות של פייסבוק ככל שאלה יתפתחו", כך נכתב בהצהרה רשמית באתר הנציבות, ביחס לתוכנית האיחוד המוצעת. "זאת על אף כי אנו מבינים שההצעה של פייסבוק לאינטגרציה בין פלטפורמות המסרים שלה, נמצאת עדיין בשלבים מוקדמים". הנציבות הוסיפה בהודעתה כי היא דורשת מפייסבוק תדרוך בהול בנוגע לתוכנית האינטגרציה.

 

וואטסאפ ואינסטגרם הן חברות שנרכשו על ידי פייסבוק, והתנהלו עד השנה האחרונה בצורה עצמאית באופן יחסי. בזה אחר זה, המייסדים שלהן נטשו את פייסבוק - על רקע חיכוכים קשים עם ההנהלה הבכירה של הענקית, שלטענתם החלו להדק את החבל ולהתערב יותר ויותר בנעשה בחברות. בריאן אקטון, מייסד שותף של וואטסאפ, אף יצא בהצהרות פומביות והכה על חטא כאשר התוודה כי מכר את משתמשי וואטסאפ לפייסבוק.

 

פייסבוק כבר ניסתה לייצר אינטגרציה דומה בעבר: ב-2016 הודיעה החברה כי היא תאפשר שיתוף של משתמשים בין וואטסאפ ופייסבוק, בצעד שעורר ביקורת ציבורית רחבה ואף הוביל לקנס של 122 מיליון אירו מטעם האיחוד האירופי באשמת פגיעה במידע משתמשים ובפרטיותם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים