שתף קטע נבחר

אלקטרה תבנה את מגדלי יונייטד שרונה בת"א

קבוצת הרכישה שזכתה בקרקע היקרה בישראל, הודיעה כי חתמה על הסכם לביצוע הפרויקט עם אלקטרה בנייה תמורת 600 מיליון שקל. הפרויקט יכלול 3 מגדלים עם 390 דירות במתחם רשות השידור בפארק שרונה בת"א

עסקה בשווי כ-600 מיליון שקל: קבוצת הרכישה יונייטד שרונה, שזכתה בקיץ האחרון במכרז להקמת פרויקט מגורים מהיקרים בישראל במתחם רשות השידור בפארק שרונה בתל-אביב, הודיעה היום (ד') שבחרה בחברת אלקטרה בנייה לביצוע הפרויקט.

 

הקרב על שרונה: הנחה של חצי מיליון לרוכשים

המכרז ייפסל? קרב על השכונה היקרה בארץ

סכום שיא במכרז רשות השידור בקריה

 

לדברי חברי הקבוצה, "חברות בנייה מהגדולות במשק הציעו עצמן לביצוע הפרויקט, אך לאחר בחינת כל החלופות וביצוע הבדיקות המקצועיות, נמצאה הצעתה של אלקטרה, הנחשבת לאחת מחברות הבנייה הבכירות בישראל, כמתאימה ביותר". הצפי להשלמת פרויקט הבנייה הוא כ-4.5 שנים מקבלת היתר.

הדמיית פרויקט יונייטד שרונה בת"א (הדמיה: יונייטד שרונה) (הדמיה: יונייטד שרונה)
הדמיית פרויקט יונייטד שרונה בת"א(הדמיה: יונייטד שרונה)

הקבוצה, בניהולו של היזם מוטי פלד, מתכוונת להקים את הפרויקט על קרקע שרכשה מרשות מקרקעי ישראל תמורת כ-1.06 מילארד שקל - מחיר המשקף עלות קרקע ליחידת דיור של יותר משלושה מיליון שקל. הפרויקט צפוי לכלול שלושה מגדלי מגורים בני 37 קומות ו-390 דירות, לצד שטחי משרדים בהיקף של 8,010 מ"ר, שטחי מסחר בהיקף של 2,300 מ"ר ושטחי ציבור בהיקף של 1,200 מ"ר. סך היקף הבנייה כ-100 אלף מ"ר, מתוכם כ-40 אלף מ"ר שטחי מרתף וכ-60 אלף מ"ר שטחים עליים.

 

בחברת מינהל מגורים ישראל, המנהלת את קבוצת הרכישה, הסבירו כי "הסכם הביצוע נחתם בהתאם לתקציב הקבוצה המקורי, מה שמאפשר לה לקבע את מרכיבי העלות העיקריים של הפרויקט ואת לוחות הזמנים". ואולם, מאחר שמדובר בקבוצת רכישה, צריך לקחת בחשבון שהסכום המשווק לחברי הקבוצה אינו סופי ועוד עלול לטפס בהמשך - מה שעלול לייתר את ההנחה המוצעת.

 

דירות סטנדרטיות שווקו בטרם המכרז בעלות של 28-32 אלף שקל למ"ר, כאשר שטח דירה סטנדרטית כ-106 מ"ר עם מרפסת בשטח של כ-20 מ"ר. כיום משווקות דירות בעלות של 40 אלף שקל למ"ר. מחירי דירות הפנטהאוז נעים בין 12-30 מיליון שקל.

 

לדברי מוטי פלד, בעלים ומנכ"ל משותף במינהל מגורים ישראל, "אלקטרה בנייה היא מחברות הבנייה המובילות בישראל, שחתומה על מגוון פרויקטים מהמוצלחים שקיימים במדינה. מדובר בחיבור בין תכנון אדריכלי של משה צור (המשתף פעולה עם אלקטרה בנייה בפרויקטים נוספים בעיר - ה.צ), בשיתוף עם משרד CITYBEE אדריכלים, וביצוע על ידי אלקטרה בנייה שהיא שותפה אסטרטגית עבורנו".

 

מחברת אלקטרה בנייה לא נמסרה תגובה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: יונייטד שרונה
הדמיית פרויקט יונייטד שרונה
הדמיה: יונייטד שרונה
מומלצים