שתף קטע נבחר

לא מחכים לעליון: בקשה לתביעה ייצוגית נוספת נגד קוקה קולה על גביית מחיר מופרז

המבקש טוען כי החברה המרכזית לייצור משקאות קלים גובה מחירים מופרזים על בקבוקי 1.5 ליטר. העליון הורה על עיכוב ביצוע עד לקבלת החלטה בערעור שהגישה החברה על ייצוגית קודמת באותו נושא

לא מחכים לעליון: בקשה לאישור תביעה ייצוגית ב-299 מיליון שקל נגד החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, בעלת הזיכיון בישראל לייצור משקאות קוקה-קולה, הוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז. היא עוסקת בבקבוקי 1.5 ליטר לצריכה ביתית, לא מקוררים.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

 

פחית קוקה קולה אירוויזיונית - במאות שקלים ברשת

הקנס לקוקה קולה ישראל יקטן ל-51 מיליון שקל

קוקה קולה ממשיכה להעלות מחירים: מייקרת את קרלסברג וטובורג

 

המבקש טוען כי החברה המרכזית "מנצלת לרעה את מעמדה כבעלת מונופולין בשוק הקולה וגובה כביכול מחירים מופרזים באופן שעלול להפחית תחרות בעסקים או לפגוע בציבור. לפי ממצאי חוות דעת מומחה מטעם המבקש, בשלוש השנים האחרונות משקה הקוקה-קולה מתומחר בממוצע של 2.10-2.31 שקלים ביתר לבקבוק לעומת המתחרים: פער ממוצע של כ-61% בהשוואה לפפסי קולה ו-76% בהשוואה לאר-סי קולה".

 (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
(צילום: דנה קופל)
 

חברי הקבוצה מוגדרים כ"כל מי שרכש בקבוקי קוקה-קולה 1.5 ליטר, ממאי 2016 ועד לפסק דין". המבקש מציין, באמצעות עוה"ד מוטי גולדשטיין ודוד רבי, כי "הבקשה מוגשת בהמשך לבקשה שהוגשה למחוזי מרכז ושאושרה בינואר 2019 ביחס לקבוצה אחרת מזו שלגביה מוגשת בקשה זו".

 

על החלטת האישור הוגש ערעור לעליון על ידי החברה המרכזית ונקבע דיון לנובמבר. העליון קבע אתמול שלא יהיה יעיל להמשיך לנהל את הייצוגית שאושרה בינואר 2019 במחוזי-מרכז כל עוד בקשת רשות הערעור תלויה ועומדת. לפיכך הורה על עיכוב ביצוע בייצוגית שאושרה.

 

החברה המרכזית בתגובה: ״הבקשה ממחזרת טענות שמצויות בערעור בעליון על אישור בקשה לדון בייצוגית אחרת באותו נושא בדיוק. קבלת הערעור תסתום את הגולל אף על הבקשה הזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים