שתף קטע נבחר

בונוסים לעובדי נמל אשדוד ב-20 מיליון שקל

דירקטוריון הנמל החליט לחלק בונוסים ל-1,300 עובדי החברה, בכפוף לאישור רשות החברות הממשלתיות; עוד החליט הדירקטוריון להעביר לקופת המדינה כ-100 מיליון שקל - תשלום עבור רווחי החברה בשנים 2018-2016, אותם סיימה החברה ברווח מצרפי של כ-518 מיליון שקל

דירקטוריון נמל אשדוד קיבל בימים האחרונים החלטה להעביר לקופת המדינה כ-100 מיליון שקל. מדובר בתשלום עבור רווחי החברה בשנים 2018-2016, אותם סיימה החברה ברווח מצרפי של כ-518 מיליון שקל. עוד החליט דירקטוריון החברה לחלק בונוסים לעובדים בהיקף של כ-20 מיליון שקל. הבונוס יחולק לכ-1,300 עובדי החברה, בכפוף לאישור רשות החברות הממשלתיות.

 

ביה"ד הנחה להפסיק את שיבושי העבודה בנמל אשדוד

היסטוריה בנמל אשדוד: מחלקת הים עוברת לחברת נמלי ישראל

ערעור המדינה התקבל חלקית: אלון חסן הורשע במרמה והפרת אמונים

 

בהנחה שהנמל יחלק את הבונוס שווה בשווה בין כל העובדים. התוספת לשכר החודשי יהיה של כ-15.4 אלף שקל לעובד, או כחצי משכורת.

צילום אווירי נמל אשדוד (צילום: ישראל ברדוגו, israelonair.com)
נמל אשדוד(צילום: ישראל ברדוגו, israelonair.com)

נמל אשדוד נחשב לנמל הבכיר מכל נמלי הים שפועלים בישראל. שלוש השנים האחרונות שדווחו היו טובות מבחינת הנמל, כאשר את 2016 סיימו שם ברווח נקי של כ-105.2 מיליון שקל; את 2017 סיימו ברווח נקי של כ-208.5 מיליון שקל ואילו את 2018 החברה סיימה ברווח נקי של כ-204 מיליון שקל. 

 

למרות שביתות ועיצומים בשנים האחרונות, בנמל החליטו כאמור "לצ'פר" את העובדים, ולנסות לקדם אותם לקראת הסכם רפורמה מלא, בדומה לזה שהושג בנמל חיפה. כזכור בעוד כשנתיים ייפתח שם נמל חדש ופרטי שתפעיל חברת TIL ההולנדית, ודירקטוריון החברה כבר השקיע יותר מ-2 מיליארד שקל בשדרוג ושיפוץ הנמל לקראת התחרות שתבוא.

 

בתוך כך, משרד האנרגיה ויחידת המדען שם החליטו להעניק לנמל מענק של כ-10 מיליון שקל עבור הקמת תחנת כוח פרטית ופאנלים סולארים לייצור חשמל ירוק. 

 

תחנת הכוח תפיק 5 מגה-וואט ותשרת את צורכי המפעל עם אפשרות למכירת עודפי ייצור לרשת החשמל הארצית. החיבור לרשת הגז תתבצע על ידי חברת נגב גז דרום. בשבועות הקרובים ירשת הנמל את כלל המבנים הציבוריים שלו במטרה להחליט כמה מתקנים סולארים ייבנו על הגגות, ובמקביל נקבע על הקמת עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים בשטחי הנמל ועמדת תדלוק גז טבעי דחוס לכלי רכב כבדים.

אורנה הוזמן בכור (צילום: רונן אקרמן)
יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד, אורנה הוזמן בכור. התייעלות אנרגטית(צילום: רונן אקרמן)

יו"ר הדירקטוריון, אורנה הוזמן בכור, מסבירה שמבחינתה הצעדים שנקבעו בתחום האנרגיה מהווים סגירת מעגל לתקופה בה היא כיהנה כמנכ"לית המשרד. "קבלת המענק להקמת תחנת הכוח יסייע לקדם התייעלות אנרגטית מקיפה במתקני הנמל, עם תרומה סביבתית והפחתת הוצאות התפעול".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל ברדוגו, israelonair.com
נמל אשדוד
צילום: ישראל ברדוגו, israelonair.com
מומלצים