שתף קטע נבחר

ביכורי שדה רוכשת סניף של יינות ביתן בתמורה לקיזוז החוב

החברה פועלת להקטנת החובות של רשת השיווק עבורה בגין אספקת פירות וירקות. צמצום החוב יתבצע דרך רכישת הסניף בחולון בתמורה ל-6-7 מיליון שקל

ביכורי שדה מצמצמת את החשיפה שלה לרשת המזון יינות ביתן: החברה פועלת להקטנת החובות של יינות ביתן עבורה על אספקת פירות וירקות לרשת, וזאת לפני הנפקתה של ביכורי השדה בבורסה בתל אביב.

 

טלטלה ביינות ביתן: סמנכ"ל הכספים, מנהל אגף השיווק ומנהלי אזורים עוזבים

גל הנטישות נמשך: יוסי בכר מסיים את עבודתו עם נחום ביתן

יינות ביתן סוגרת שני סניפים בקונספט "שוק"

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

יינות ביתן נחשבת ללקוחה הגדולה ביותר של ביכורי שדה וחלקה במכירות החברה מגיע לכ-20%. גם זאת לאחר שבתקופה האחרונה צומצמה החשיפה מכ-25% מהיקף המכירות.

סניף יינות ביתן (צילום: צביקה טישלר)
רשת יינות ביתן. ממשיך למכור חנויות(צילום: צביקה טישלר)
 

הקטנת החוב של יינות ביתן, שבשליטתו של נחום ביתן, לביכורי שדה תתבצע דרך רכישת הסניף יינות ביתן ברחוב הסיירים בחולון בתמורה לכ-6-7 מיליון שקל, שיקוזזו מהחוב של הרשת לביכורי שדה. ביכורי שדה מחזיקה בבעלותה ברשת המזון "שוק העיר", והסניף הנרכש בחולון יוסב אליה. במקביל מתנהלים מגעים בין הצדדים על רכישת סניפים נוספים.

 

ביכורי שדה עומדת בפני הנפקה של מניותיה בבורסה והחשש הוא שלמשבר ביינות ביתן תהיה השפעה על המחיר בהנפקה. ביכורי שדה חזרה לעבוד עם יינות ביתן לפני כשנה, אחרי הפסקה של כמה שנים, וחידוש שיתוף הפעולה תרם לעלייה במכירותיה.

 

עוד נודע ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet כי העסקה למכירת רשת החנויות של ביתן לציבור החרדי "שוק מהדרין", המונה 14 חנויות, לא הבשילה לאחר שהרוכשת "זול ובגדול" לא הגיעה להסכמות עם ביתן לגבי המחיר. במקביל מתנהל מו"מ בין הרשת לאיש העסקים רני צים וקבוצת יונה פוגל לקבלת הלוואה של 300 מיליון שקל לרשת כנגד מניות שיקבלו המלווים בהנפקת הרשת המתוכננת לעוד שנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: צביקה טישלר
יינות ביתן
צילום: צביקה טישלר
מומלצים