שתף קטע נבחר

"הקהל בישראל הוא מהטובים בעולם"

להקת המטאל הפולנית, בהמות', חוזרת לארץ בפעם הרביעית. "אני מעריץ של האנשים בישראל" אומר הסולן אדם דרסקי בריאיון באולפן ynet, מספר איך נראים החיים שלו אחרי הסרטן ומתייחס למשבר הפוליטי בין פולין לישראל, "האמנים מתקנים את מה שהפוליטיקאים הורסים". צפו

 

 

"אני מעריץ של האנשים בישראל", אומר אדם נרגל דרסקי, סולן להקת המטאל בהמות' בריאיון באולפן ynet, לקראת ההופעה בארץ ביום רביעי הקרוב במועדון רדינג בתל אביב. אין זו הפעם הראשונה שנרגל מגיע לארץ, למען האמת הוא הופיע כאן כבר חמש פעמים עם הלהקה וכאמן סולו, וביקר כאן שמונה פעמים. "יש לנו קהל גדול כאן, זה שוק קטן יחסית אבל ההופעות תמיד מלאות", אומר נרגל.

 

לראייה, ממש באותו זמן שבהמות' ינגנו על הבמה, לא רחוק מהם תופיע להקת מטאל בינלאומית אחרת, מסטודון, גם היא בתל אביב. "לרוב האנשים לא אכפת מהקונפליקטים למעלה, אם יורדים למטה אנשים יכולים לתקשר, הם יכולים לאמץ את האמנות וליהנות", התייחס נרגל לחרם על ישראל, שעושה רושם כי פסח על חובבי המטאל והלהקות שפועלות בז'אנר.

 

מה אתה חושב על הקהל הישראלי?

"הקהל בישראל הוא אחד הטובים בישראל. חברותי, משוגע בקטע טוב ומאוד מזמין".

 

בהמשך, נרגל מתייחס לסכסוך המתוקשר בין ישראל לפולין שעלה לכותרות בימים האחרונים בעקבות דבריו של נתניהו וממלא מקום שר החוץ ישראל כץ. "אני לא מעריץ או חבר של הפוליטיקה הפולנית", אמר באופן לא צפוי, והוסיף: "הפוליטיקה הפולנית הופכת לאוייבת של כולם. עם רוסיה, עם כל השכנים, עם הגרמנים ועכשיו איתכם. זה מרגיש שאנחנו, האמנים, בהמות', מסתובבים בעולם ומשלימים עם אנשים ומתקנים את מה שהאנשים האלה הורסים".

 

"כשהפוליטיקה כושלת האמנות מנצחת, זה לא ממש משנה במה אתה מאמין ומה צבע העור שלך", מסביר נרגל. "אנחנו צריכים לבנות גשרים ולא לשרוף אותם", הוא מסכם ומקווה שהממשלה הפולנית, הלאומית מדי לדבריו, לא תאריך ימים. "אני אוהב את פולין, לכן אני ביקורתי".

 

להקת בהמות' (צילום: Grzegorz Gołębiowski)
להקת בהמות' בדרך לישראל(צילום: Grzegorz Gołębiowski)

נרגל נחשב לכוכב גדול בפולין לאחר שזכה בתוכנית הריאיליטי The Voice וניהל זוגיות מתוקשרת עם כוכבת הפופ דודה, אבל לפני כשבע שנים הוא מצא את עצמו נלחם בסרטן הדם ומאושפז בבית החולים. כיום הוא מגדיר את עצמו "ניצול סרטן". "אני שמח להיות בחיים", אומר נרגל, "זה לא היה קל, אבל עבר כבר הרבה זמן ונהניתי מהחיים מאוד".

 

זה שינה את החיים שלך לטובה?

"החיים שלי היו טובים בלי שום קשר. הייתי אומר שהחוויה הזו של כמעט מוות מעלה את המודעות ואפשר לחבק את החיים. אתה יותר נמצא בהווה, יותר רגיש - אני מקווה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים