שתף קטע נבחר

סרטן האשכים: הבושה שלעיתים יכולה לעלות בחיים

גברים רבים מתביישים לגשת לייעוץ רפואי כשהם חשים בשינויים פיזיים באזור האשכים. התוצאה - סרטן פשוט לטיפול יכול להתפשט ולגרום לנזקים, לעיתים בלתי הפיכים. טירן גולשן, לעומת זאת, לא מתבייש לדבר על מה שעבר

 

 

טירן גולשן התעורר בוקר אחד עם תחושה מוזרה במפשעה. יום לפני כן הוא סיים אימון וחשב שזו תוצאה שלו. אולם כשהתחושה לא חלפה הוא פנה לרופא. תוך כמה ימים התקבלה האבחנה המפחידה מכל - סרטן אשכים.

 

"מרגע הגילוי המוקדם שלי, תוך שבוע כבר הייתי בבית אחרי ניתוח. עוד שבוע החלמה, ומשם כבר קיבלנו את התוצאה והמשכנו בדרכי הטיפול המקובלות", הוא מספר ומדגיש את חשיבות האבחון המוקדם והצורך להתעלם מתחושות של מבוכה או חוסר אמון.

 

"אני יודע שיש גברים שעלולים להיות מובכים מהאיברים שלהם, אבל אני לא מבין את זה", הוא אומר. "הרי אם משהו בגוף שלך לא מרגיש טוב, אז צריך לעשות את זה ולגשת לבדיקת רופא".

 

ד"ר אביבית פאר, אונקולוגית, שטיפלה בטירן מוסיפה ואומרת כי טירן הוא דוגמה למטופל אחראי שבאמת בסמיכות לשינוי פיזי בגוף הוא הגיע לבירור. "היתרון במחלה הזו שאחוז הריפוי מאוד מאוד גבוה גם במחלה מאוד מתקדמת. השאלה כמה טיפולים אנחנו צריכים לעשות כדי לרפא את המטופל. וזה בעצם המסר. לא להתבייש ולגשת להיבדק אם מרגישים שיש משהו לא בסדר".

  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים