שתף קטע נבחר
צילום: מוטי קמחי

השאלות בתחום הכושר שחיפשנו הכי הרבה בשנה האחרונה

הקלה על שרירים תפוסים, מידע לגבי פתיחת חדרי הכושר בתקופה של אחרי הסגר, והרבה הרבה אימונים ביתיים. אלה הם הדברים שחיפשנו הכי הרבה באינטרנט בתחום הכושר בשנה האחרונה, וללא ספק שלקורונה יש חלק מרכזי בכך

משבר הקורונה הגלובלי שפקד את העולם לפני מספר חודשים שינה את חיינו ללא הכר. משמירה מוקפדת על היגיינה, מעבר לעבודה מהבית, עד למפגשים חברתיים וירטואליים ושיחות בזום.

 

כתבות נוספות:

חייבים לצרוך חלבון מיד אחרי האימון - שרירים ושקרים

לעשות מתח בתחנת האוטובוס - חדר כושר במתקני הרחוב

לרוץ טוב ובטוח יותר: השינויים שיעשו הבדל

 

אם על שינויים גדולים שהביאה איתה התקופה עסקינן, אי אפשר שלא לדבר על אחד השינויים המרכזיים שמהווים תוצאה ישירה של המשבר. אנחנו מדברים על טרנד ה"כושר מסלון הבית", כמובן.  או אולי כבר לא ממש טרנד, אלא מגמה שבאה והשתרשה בחיינו והיא בהחלט כאן כדי להישאר.

 

המודעות לכושר בישראל גדולה עד מאוד, ואין ישראלי שישמח לוותר על שגרת הכושר השבועית שלו. אולי בגלל זה החל מתקופת הסגר הפופולריות של אימוני כושר דרך מסך המחשב, הסמארטפון או הטאבלט תפסה תאוצה חסרת תקדים. זו באה לידי ביטוי הן בצפיות בסרטוני הדרכה ב-YouTube והן בחיפושים ב-Google בנושא ובנושאים קשורים, ומספרים אלא רק ממשיכים לעלות.

 

אישה מבצעת אימון פילאטיס בבית ()
אימון הכושר עבר לסלון הביתי

 

בשביל לסבר את האוזן נמצא כי בחודש אפריל האחרון נשבר שיא חיפושים של כל הזמנים למשקולות כושר (לשימוש ביתי) עם עלייה של 316% לעומת אפריל 2019. גם מוטות מתח רשמו עלייה ניכרת של 226%. בנוסף, הליכונים ואליפקטיקליים הפכו אף הם לפופולריים מאוד בחיפושם של הישראלים, עם עלייה של 354% ו-340% בהתאמה, בהשוואה לאפריל אשתקד.

 

מחקר עולמי עדכני שערכה מחלקת הטרנדים ב- YouTube מצביע על ז'אנר הכושר כאחד התחומים המרכזיים שזכו לשגשוג ואהדה בכל רחבי העולם, וכך כמובן גם בישראל. גם השינויים התכופים במדיניות הממשלה לגבי השאלה האם לפתוח או לסגור את חדרי הכושר הובילו יותר ויותר ישראלים לסגל לעצמם מנהגים של ביצוע אימון ספורטיבי מהבית.

 

בחודש אפריל האחרון התרחשה עלייה של כל הזמנים בחיפוש ב-YouTube של אימוני כושר מסוג Hiit, ו-Tabata, עם עלייה של כ-284% בחיפוש אימון Hiit. לפי שעה לא נראה שמגמה זו הולכת לדעוך.

 

ומה היו השאלות שחיפשנו הכי הרבה ב-Google בשנה האחרונה? הנה הן לפניכם:

  

איך להוריד את הבטן?

 

האם צריך מסכה בזמן פעילות גופנית?

 

מה זה pre workout?

 

מתי ייפתחו חדרי הכושר?

 

איך לשחרר שריר תפוס?

 

איך לשחרר גב תפוס?

 

איך לשחרר צוואר תפוס?

 

מה ההבדל בין אופני כושר לאופני ספינינג?

 

איזה מכשיר כושר מומלץ לבית?

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
השאלות הכי מחופשות בתחום הכושר
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים