שתף קטע נבחר

במשרד הבריאות מסירים את הכפפות: "צו בריאות העם" למוסדות החרדיים

החמרת האכיפה והנהלים נוכח הפרות חוזרות ונשנות במערכת החינוך החרדית: יועמ"ש המשרד הבהיר כי הצו ייאכף. מוקדם יותר התערבה המשטרה בסגירת ישיבה של כ-200 בחורים. תושבת השכונה: "אנחנו משאירים את הילדים בבית, ובחסידות של שר הבריאות עסקים כרגיל"

לאחר הפרה נמשכת של הנחיות משרד הבריאות במגזר החרדי - משרד הבריאות עושה מעשה: היום (ד') הוציא היועמ"ש של המשרד צו רשמי האוסר על לימודים במסגרות החינוך החרדיות למן גיל גן ועד הכוללים, תוך הבהרה כי הצו ייאכף על מפירי ההוראות (לקריאת הצו - לחצו כאן ). 

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

התקהלויות ואפילו נסיעה בתחבורה הציבורית - כל אלו ממשיכות במגזר החרדי, בשעה שהנחיות משרד הבריאות מורות על מניעת התקהלויות של מעל לעשרה אנשים, ושמירת מרחק של שני מטרים לכל הפחות מאדם לאדם.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

בתוך כך הורו מנהיגי הציבור על המשך פעילות מוסדות החינוך לבנים מגיל חיידרים (יסודי) ועד לישיבות, בשעה ששאר מוסדות החינוך במדינה נסגרו. נוכח אלה החליטו במשרד להחמיר את האכיפה והנהלים במגזר, וב"צו בריאות העם" שהוציא היועמ"ש אורי שווארץ, הובהר כי "לא תתקיים כל פעילות במוסדות המפורטים" - כשברשימה כלל המוסדות החרדיים.

 

התושבים התלוננו

מוקדם יותר היום פיזרה המשטרה ישיבה של חסידות גור בצפון תל אביב, שקיימה לימודים בהשתתפות מעל ל-200 בחורים - בניגוד להנחיות משרד הבריאות. תושבים בשכונה שבה מתגוררת קהילה גדולה של החסידות, מחו: "רובינו לא יוצאים לעבוד, משאירים את הילדים בבית, ודווקא בחסידות של שר הבריאות משדרים עסקים כרגיל. זו חוצפה", אמרה אחת מתושבי השכונה.

 

חסידות גור  ()
כך זה נראה הבוקר: התלמידים מתפזרים לבתיהם

 

שוטרי מרחב ירקון של המשטרה הוקפצו הבוקר (ד') למבנה ישיבת חידושי הרי"ם של חסידות גור - הגדולה בישראל - בשכונת רמת החייל שבצפון תל אביב, בעקבות דיווח של תושבים על התקהלות אסורה.

 

בניגוד להנחיות משרד הבריאות, שנלחם לצמצום של כמות הנדבקים בנגיף הקורונה - הגיעו מעל 200 בחורי הישיבה לעוד יום לימודים שגרתי. לאחר דין ודברים בין ראשי הישיבה לבין השוטרים הוחלט לשלוח את הצעירים לביתם, מבלי שננקטו צעדים נגד הישיבה.

 

   ( )
צו משרד הבריאות( )

 

"כולנו שומרים על ההנחיות שנועדו להציל חיים", אמר מנחם שמתגורר בשכונת רמת החייל. "מדובר בקהילה גדולה של חסידות גור שגרה פה, ובהתנהגות חסרת האחריות הזאת עלולה להדביק את כולם בקורונה".

 

"ראוי שהשר יטפל בחסידות שלו"

אורית קמחי, תושבת השכונה ואם לשני ילדים, אמרה כי השאירה את ילדיה בבית ולא הלכה לעבודה, אך בחסידות ממשיכים כאילו כלום לא קרה: "רובינו לא יוצאים לעבוד, משאירים את הילדים בבית", אמרה, "ודווקא בחסידות של שר הבריאות משדרים עסקים כרגיל... ראוי שהשר יטפל בחסידות שלו כי הציבור הרחב נשמע להנחיות שמשבשות לנו את החיים".

 

מהמשטרה נמסר כי "הבוקר התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה אודות התקהלות אסורה במוסד לימודי בתל אביב. שוטרים שהגיעו למקום הבחינו בהתקהלות של למעלה מ-200 אנשים בניגוד לחוק, ופעלו לפיזורם".

 

עוד ציינו במשטרה כי "המשטרה פועלת במתכונת מתוגברת, וממשיכה כל העת בביצוע משימות אכיפה, שמירת הסדר והביטחון מתוקף תפקידה וחובתה גם בעת הזו. השוטרים פועלים בקו החזית מתוך תחושת שליחות, וממשיכים להעניק שירותי משטרה מלאים לאזרחי ישראל לצד משימות האכיפה הקשורות לבלימת התפשטות הנגיף".

 

"פיזרנו למרות שהיה לנו אישור מיוחד"

מישיבת חידושי הרי"ם נמסר: "הדיווח מוטעה מיסודו. הודעתה של המשטרה לא נמסרה על הישיבה שלנו, שפיזרה את התלמידים כבר הבוקר, על פי הוראת וועדת החינוך של גור, למרות שהיה בידינו אישור להמשך לימודים".

 

בישיבה סיפרו כי "כדי לשמור על שלום התלמידים, ארגנה הישיבה הסעות פרטיות לכל עיר ועיר עם פיזור עד לביתו של כל תלמיד ותלמיד, כדי לחסוך מהתלמידים את הנסיעה בתחבורה הציבורית שנחשבת לפחות בטוחה.

 

"יש לציין, כי אתמול נערכה ביקורת של המשטרה בישיבה, אשר בסיומה קיבלה הישיבה אישור להמשיך את הלימודים, וזאת לאחר שנמצא כי התלמידים שומרים בקפדנות על כללי משרד הבריאות. למרות זאת, בהוראת וועדת החינוך של גור מהבוקר, הבחורים נשלחו לבתיהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים