שתף קטע נבחר

בן דודו של מוחמד אבו חדיר הותקף: "10 יהודים הכו אותו וצעקו 'מוות לערבים'"

איברהים סווילם, בן 16.5, הותקף שלשום בירושלים בעת שטייל עם חבריו בעיר. הוא נחבל בראשו ופונה לבית החולים הדסה הר הצופים. "הוא זוכר שהתעורר בתוך האמבולנס", סיפר אביו. "הוא מפחד לצאת מהבית. הוא הותקף רק בגלל גזענות". המשטרה פתחה בחקירה

 

איברהים סווילם  ()

 

איברהים סווילם (16.5), בן דודו של מוחמד אבו חדיר - שנחטף ונרצח בידי שלושה יהודים ב-2014 - הותקף שלשום (ג') בירושלים. הוא נחבל בראשו, בעיניו ובשיניים. אביו, חסן, סיפר כי "10 יהודים ראו אותו ואת חבריו והחלו לקלל אותם. הם צעקו 'מוות לערבים'. בני וחבריו ברחו - אבל נפלו לו המשקפיים בדרך. כשהוא התכופף להרים אותם - הגיעו התוקפים והכו אותו ללא סיבה". האב הגיש תלונה במשטרה - שפתחה בחקירה.

 

איברהים סווילם  ()
איברהים סווילם. "היכו ללא סיבה"

האירוע התרחש לפני יומיים, עת ישב סווילם עם חבריו בביתו בשועפט - שם סעדו לאחר צום הרמדאן. לאחר מכן החליטו לצאת לכיוון העיר העתיקה. הם עלו על הרכבת הקלה וירדו בתחנת גבעת התחמושת, שם, כך הם מספרים, הותקפו.

 

מוחמד אבו-חדיר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מוחמד אבו-חדיר(צילום: רויטרס)

חסן הוסיף כי בנו "זוכר את המכות שקיבל בהתחלה. לאחר מכן הוא זוכר שהתעורר בתוך האמבולנס". עוד סיפר כי בנו, שפונה לבית החולים הדסה הר הצופים לקבלת טיפול ולאחר מכן שוחרר, "מפחד מאוד לצאת מהבית. אחרי ששחררו אותו מבית החולים הוא אמר שהוא מרגיש שהוא חזר לחיים. רק בגלל גזענות תקפו אותו".

 

עוד אמר חסן בכאב: "אני עובד עם יהודים. אני ביחסים טובים איתם ואני לא מבין מאיפה זה הגיע. אני לא פועל מגזענות ואלה שתקפו את הבן שלי כן". הוא סיפר בנו ובן דודו המנוח "היו חברים טובים, כמו אחים. בני ל קח קשה מאוד את הרצח וגם אז הוא לא יצא מהבית הרבה זמן".

 

בארגון תג מאיר הגיבו על האירוע ומסרו כי הם "מגנים בשאט נפש את התקיפה. אנו קוראים למשטרת ישראל למצות את הדין עם הפורעים".

 

רצח אבו חדיר משועפט אירע ביולי 2014 והצית את גל הטרור בירושלים. יוסף חיים בן דוד ושני נערים חטפו את אבו חדיר ורצחו אותו לאחר הלווייתם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו, נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח ז"ל. יום לפני כן הם אף ניסו לחטוף את הילד מוסא זלום בן השבע, עת שהלך יחד עם אימו ושני אחיו בבית חנינא.

 

בפברואר 2018 דחה בית המשפט העליון את הערעור שהגישו שלושת הרוצחים על הרשעתם, ואת טענתו של הרוצח יוסף חיים בן דוד לאי שפיות. על בן דוד וקטין נוסף נגזר עונש של מאסר עולם, ועל קטין שני נגזרו 21 שנות מאסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים