שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

הפתרון לפסיכומטרי שנדחה: הנרשמים יקבלו הודעה 10 ימים לפני הבחינה החדשה

מתוך רצון לקיים את הבחינה שתוכננה להיערך באפריל מוקדם ככל הניתן, הוסכם על מתווה שיקל על הנבחנים. נרשמתם לבחינה ואתם רוצים לבטל? תקבלו את כספכם חזרה. בשלב זה אין שינוי במועדי הבחינות הבאים

הפסיכומטרי נדחה (ארכיון) (צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות") (צילום: יריב כץ,
הפסיכומטרי נדחה (ארכיון)(צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות")

הבחינה הפסיכומטרית באפריל שעל דחייתה בשל הקורונה פורסם לראשונה ב-ynet, תתקיים מוקדם ככל האפשר, מרגע קבלת אישור מהרשויות המוסמכות לקיום בחינות במוסדות להשכלה גבוהה. המרכז הארצי לבחינות והערכה וועד ראשי האוניברסיטאות קבעו מתווה לקיום הבחינה ובחינות יע"ל ואמי"ר.

 

במתווה נקבע, כי 31,570 הנבחנים יקבלו הודעה על מועד הבחינה בין 10-7 ימים לפני מועדה. מהמרכז הארצי לבחינות והערכה נמסר כי המתווה תוכנן מתוך רצון לעשות הכול כדי לאפשר למועמדים להירשם בצורה מסודרת לשנת הלימודים הקרובה באוניברסיטאות ובמכללות.

 

לאור הנסיבות שנוצרו ומתוך התחשבות בקהל הנבחנים, יאפשר המרכז הארצי לכל הנרשמים שלא יגיעו להיבחן במועד החדש שיקבע, לבטל את הרשמתם ולקבל חזרה את דמי הבחינה במלואם. נרשמים למועד אפריל יוכלו להעביר את הרשמתם למועד בחינה אחר ללא תשלום. ביטול ההרשמה או הרשמה למועד חלופי יתאפשרו רק לאחר קיום הבחינה במועד החדש שיקבע.

 

 

השיבוץ יישאר ללא שינוי, כך שכל מי שרשום למועד אפריל, ייבחן באותו מחזור בחינה, אתר וכיתה שאליה שובץ במקור. אם יהיו אילוצים שיחייבו שינויים בשיבוץ, תימסר הודעה לנרשמים. ד"ר ענת בן סימון, מנכ"לית המרכז הארצי לבחינות ולהערכה אמרה שההחלטה שהתקבלה בתיאום עם ועד ראשי האוניברסיטאות והפורום הבין-אוניברסיטאי למדיניות קבלה, נועדה להבטיח היערכות קצרה לביצוע הבחינות, מתוך רצון לזרז את הרישום ללימודים.

 

פרופ' אסף פרידלר, יו"ר הפורום הבין-אוניברסיטאי למדיניות קבלה אמר שמתוך רצון להקל ככל שניתן בתהליכי ההרשמה לשנת הלימודים הבאה, האוניברסיטאות ימתינו לציוני הבחינה הפסיכומטרית המתוכננת, לצורך קבלה למרבית תכניות הלימוד. מידע יפורסם באתרי המוסדות.

 

בשלב זה אין שינוי במועדים הבאים של הבחינות הפסיכומטריות, כולל מועד יולי, וההרשמה נמשכת כסדרה. טרם התקבלה החלטה סופית בנוגע למועדי בחינות המיון לרפואה. במרכז הארצי לבחינות ולהערכה מדגישים כי המתווה שגובש נכון לרגע זה ויכול שישתנה בהתאם לנסיבות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות"
מבחן פסיכומטרי ב אוניברסיטת תל אביב ב מתכונת חדשה
צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות"
מומלצים