שתף קטע נבחר

לטרוף את אפריקה

הכירו את אפריקן דרייב: מסע שטח חוצה מזרח אפריקה - ממקורות הנילוס שאוגנדה, דרך קניה, אל מרחבי הסרנגטי והשבטים הצבעוניים של טנזניה. בואו להתאהב ביבשת שבה הכל התחיל

בשיתוף אפריקן דרייב

 

המרחבים האדירים, השמיים האינסופיים, בעלי החיים שנמצאים שם בדיוק כמו שאלוהים ברא אותם, השקיעות הכי יפות בעולם, המוזיקה, הקצב, רופאי אליל כפריים, נשים בבדים צבעוניים וילדים שנכנסים אל הלב. בעוד מספר חודשים תצא משלחת ישראלית למזרח אפריקה בנהיגה עצמית דרך אוגנדה, קניה, טנזניה וזנזיבר - מקומות שמעוררים את בלוטות הרוק ומזכירים לי את הרעב התמידי של רבים מאיתנו לאפריקה.

 

חלום שמתגשם

"אפריקן דרייב" הוא קודם כל חלום שמתגשם. אומר מנחם עבדי, מנכ"ל חברת מאגמה. זה מסע שטח בנהיגה עצמית שנבנה במשך חודשים ארוכים של הכנה ו"נתפר" בתפירת בוטיק במיוחד עבור אנשים שמסע עומק לאפריקה עושה להם את זה ושמחים להצטרף להרפתקה מיוחדת במינה שבמהלכה נחצה את מזרח אפריקה כפי שמעולם קודם לא נעשה: נבקר בשמורות הטבע היפות באפריקה, נשוט על הנילוס, נצא לטרק שימפנזים, נפגוש שבטים נידחים, נופים מדהימים ומגוון עצום של בעלי חיים ובעיקר: נתאהב יחד ביבשת שבה הכל התחיל".

שבטי המסאי - "אדוני הבוש" שבטים קדומים וצבעוניים (צילום: מנחם עבדי ) (צילום: מנחם עבדי )
שבטי המסאי - "אדוני הבוש" שבטים קדומים וצבעוניים(צילום: מנחם עבדי )

 

לאתר אפריקן דרייב

 

המסע יצא ממקורות הנילוס שבאוגנדה, עובר דרך קניה, אל מרחבי הסארנגטי והשבטים הצבעוניים של טנזניה ( שבטי המסאי - "אדוני הבוש" שהם שבט קדום וצבעוני שמשמר מסורות עתיקות ומרתקות) וסיים בחופי התכלת והזהב של זנזיבר - האי שהוא היעד המושלם למנוחה ולרגעים קסומים של שקט : חופי זהב, דקלי קוקוס מעליכם ומים כל כך צלולים שאפשר בקלות לראות את הדגים השוחים בהם.

המקום שבו הכל התחיל (צילום: מנחם עבדי ) (צילום: מנחם עבדי )
המקום שבו הכל התחיל(צילום: מנחם עבדי )

מה צפוי במסע לאפריקה? "נתחיל במפלי מורצ'ינסון המרהיבים - מקור החיים של היבשת השחורה, נשוט בספינה על נהר הנילוס בעודנו מוקפים בבעלי חיים, נהנה מספארי אמיתי בשמורת מורצ'ינסון, נבקר בכפרי הדייגים של אגם אלברט, נצא לטרק שימפנזים ביערות הגשם של אוגנדה, נחצה את ערבות הסארנגטי, נלווה את נדידת עדרי הגנו, נבקר את שבטי המסאי של טנזניה, נפגוש כמויות עצומות של בעלי חיים במכתש המופלא: נגורונגורו שנחשב לאחד המקומות הייחודים בעולם לצפייה בבעלי חיים".

 (צילום: מאגמה) (צילום: מאגמה)
(צילום: מאגמה)

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

"אל תחתית המכתש יורדת דרך תלולה ומפותלת ובעלי החיים הנמצאים במכתש אינם נודדים כמו האחרים, אינם חוששים מבני האדם והם רועים בשלווה במישורים הירוקים העצומים של השמורה", מציין עבדי. "דרך אגב, במכתש נגורו נגורו קיימת אוכלוסיה קטנה של קרנפים שחורים שהם מהנדירים בעולם - ולקינוח ננפוש בחופי התכלת והזהב של זנזיבר. זאת באמת רק ההתחלה", הוא מוסיף.

בעלי החיים הנמצאים במכתש אינם חוששים מבני האדם (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
בעלי החיים הנמצאים במכתש אינם חוששים מבני האדם(צילום: shutterstock)

מאוגנדה ימשיך המסע לקניה, אל דרכי השטח ויערות הגשם שלה, וממנה אל טנזניה לחציית ערבות הסארנגטי, שם תלווה המשלחת את נדידת עדרי הגנו, ותבקר את שבטי המסאי של טנזניה. "אנחנו נפגוש כמויות עצומות של בעלי חיים במכתש המופלא: נגורונגורו שנחשב לאחד המקומות הייחודים בעולם לצפייה בבעלי חיים", מוסיף עבדי.

 

"אל תחתית המכתש יורדת דרך תלולה ומפותלת ובעלי החיים הנמצאים במכתש אינם נודדים כמו האחרים, אינם חוששים מבני האדם והם רועים בשלווה במישורים הירוקים העצומים של השמורה. דרך אגב, במכתש נגורו קיימת אוכלוסיה קטנה של קרנפים שחורים שהם מהנדירים בעולם. לקינוח גם ננפוש בחופי התכלת והזהב של זנזיבר".

 

בבוקר בשטח - בערב נתפנק

רק מהשם של המסע, אני מתחיל להתרגש (צילום: מנחם עבדי ) (צילום: מנחם עבדי )
רק מהשם של המסע, אני מתחיל להתרגש(צילום: מנחם עבדי )

"מי שהמילה "שטח" מרגשת אותו אבל בד בבד גם קצת מדאיגה יכול להרגע, כי במסע - לא משנה כמה אבק תאספו במהלך היום, בערב החבורה תגיע למלונות טובים וללודג'ים מיוחדים בשמורות הטבע היפות ביותר באפריקה". מרגיע מנחם עבדי ומוסיף: "היה לנו חשוב לשלב נהיגת שטח אמיתית, וחציית מדינות וגבולות יחד עם נוחות וכמובן, עם הסיום האולטימטיבי של נופש על חופי הזהב והתכלת של זנזיבר".

 

אז הנה כמה דברים שצריך לדעת:מסע אפריקן דרייב נמשך 14 ימים. מסעות אלה יצאו לדרך בנובמבר ודצמבר וינואר. "זהו המסע היחיד שחוצה את מזרח אפריקה בנהיגה עצמית ובשיירה ומתאים לגברים ולנשים שמסע באפריקה עושה להם את זה, ושמוכנים לקחת חלק בהרפתקה של פעם בחיים, על כל המשתמע מכך".

 

אז אם גם בכם מילים כמו אפריקה וספארי מעבירות רטט של התרגשות, אם תמונות של שמיים אדירים ומרחבים אינסופיים עושות לכם חשק לצאת לדרך, אם כבר ראיתם עולם, אבל אתם תמיד רעבים לעוד - מקומכם באפריקן דרייב . מסע לאנשים שכבר ראו הכל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
לטרוף את אפריקה
צילום: shutterstock
מומלצים