שתף קטע נבחר

השמיים מחיפה נסגרים

חברות ישראייר ואיסתא הודיעו היום כי הן נאלצות לבטל את הטיסות הבינלאומיות שתוכננו לפעול הקיץ משדה התעופה בחיפה. הסיבות: מחסור בכוח אדם באל על ומחלוקות תקציביות. "אם מישהו לא יתעשת מהר, הפגיעה בנוסעים ובחברות הישראליות תהיה הרסנית"

שדה התעופה בחיפה (צילום: Oyoyoy) (צילום: Oyoyoy) (צילום: Oyoyoy)
שדה התעופה בחיפה (צילום: Oyoyoy)

חברות ישראייר ואיסתא הודיעו היום (ד') כי הן נאלצות לבטל את הטיסות הבינלאומיות שתוכננו לפעול בקיץ הקרוב משדה התעופה בחיפה. הסיבה לביטול הטיסות היא מחסור בכוח אדם באגף הביטחון באל על ומחלוקות תקציביות עם משרד החוץ.

מבטלת את הטיסות הבינלאומיות מחיפה: ישראייר ()
מבטלת את הטיסות הבינלאומיות מחיפה: ישראייר
 

בשנה שעברה פתח שדה התעופה בחיפה את שעריו בצורה כמעט חסרת תקדים עבור הנוסעים מצפון הארץ המבקשים לטוס לחו"ל - 38 אלף נוסעים טסו בטיסות בינלאומיות ב-2017 מחיפה, עלייה של 655 אחוזים בתנועת הנוסעים בטיסות לחו"ל מאז 2016, אז עברו בשדה רק כ-12 אלף נוסעים, כך לפי רשות שדות התעופה. הסתמן כי גם השנה, בקיץ 2018, תמשיך המגמה ואף תתחזק.

 

חשוב לציין כי כל הטיסות היו של חברת הלואו קוסט TUS הקפריסאית ולא של ישראייר. החברה מקפריסין טרם הודיעה על כוונותיה להפעיל טיסות מנמל התעופה בחיפה גם השנה, אך מסתמן שהיא תמשיך בפעילות דומה לזו שהייתה בקיץ 2017, כך אומרים ברשות שדות התעופה.

מטוס של חברת TUS הקפריסאית (צילום: TUS Airways) (צילום: TUS Airways)
מטוס של חברת TUS הקפריסאית(צילום: TUS Airways)

 (צילום: ליאור לוי) (צילום: ליאור לוי)
(צילום: ליאור לוי)

לישראייר הייתה כוונה להתחיל להפעיל טיסות בקיץ הקרוב כאמור, אך לאור ההודעה נראה כי זה לא יקרה נכון לעכשיו. התכנון הראשוני היה להפעיל שתי טיסות שבועיות אל פאפוס בקפריסין, כך נמסר ל-ynet מחברת ישראייר.

 

"הסיטואציה שבה נמצאות חברות התעופה הישראליות פשוט הזויה. משרד התחבורה פותח את השמיים לחברות הזרות, משרד התיירות והתאחדות בתי המלון משלמים תמריצים מגוונים לחברות זרות כדי שיטוסו לארץ, ואילו משרד החוץ ואגף הביטחון סוגרים לחברות הישראליות קווי תעופה בשל מחלוקות ביניהם. אם מישהו לא יתעשת מהר, הפגיעה בנוסעים ובחברות הישראליות תהיה הרסנית", כך אומר היום אורי סירקיס מנכ"ל ישראייר.

מה יהיה מצב הטיסות מחיפה לקפריסין השנה? ()
מה יהיה מצב הטיסות מחיפה לקפריסין השנה?
 

לדברי רונן קרסו סמנכ"ל איסתא :"פתחנו בשנה שעברה תנועה בינלאומית מחיפה בעידוד שר התחבורה. הושקעו משאבים רבים על מנת להקל על תושבי הצפון והפריפריה. הקווים מחיפה היו הצלחה גדולה, ועשרות אלפי נוסעים מצפון הארץ חסכו כסף וזמן באמצעות טיסות אלו. אני משוכנע שלא ניתן לסגור את השמיים מחיפה, ופעילות מהירה של משרד התחבורה תציל את שדה התעופה לרווחת תושבי צפון הארץ".

 

נזכיר כי הושקעו כספים ומאמצים רבים בנמל התעופה בחיפה על מנת לשפר את חוויית השהות בו. בחודש ספטמבר האחרון נפתח מתחם הדיוטי פרי המחודש בשדה הצפוני, המשמש את הנוסעים בטיסות בינלאומיות ישירות ליוון ולקפריסין. 

פתיחת הדיוטי פרי בחיפה. האם זה היה לשווא?  (איציק בירן) (איציק בירן)
פתיחת הדיוטי פרי בחיפה. האם זה היה לשווא? (איציק בירן)

כמו כן מתוכנן להאריך את מסלול ההמראות והנחיתות בעוד 300 מטרים כדי שמטוסים גדולים יותר יוכלו לנחות בו. כעת, כשהמשך הטיסות מהשדה ואליו עומד בספק גדול, אין לדעת בוודאות אם אכן יאריכו את המסלול.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה יהיה עתידן של הטיסות הבינלאומיות מחיפה?
מומלצים