שתף קטע נבחר

צפו: 374 ק"מ ב-8 שעות - על הצד

מכונית הספורט סאלון החדשה של ב.מ.וו קבעה שיא גינס יוצא דופן לדריפט הארוך ביותר בעולם. בשמונה שעות רצופות של נסיעה על הצד ה-M5 גמעה 374 ק"מ במעגל החלקה קבוע

ב.מ.וו M5 החדשה שברה שיא עולם בדריפט. מכונית הספורט סאלון הגרמנית נסעה על הצד תוך החלקת הגלגלים האחוריים במשך שמונה שעות רצופות, שבהן גמעה 374 ק"מ, 230 ק"מ יותר מהשיא הקודם.

 

 

היצרנית הגרמנית קבעה כבר ב-2013 שיא עולם לדריפט הארוך ביותר – 82.5 ק"מ, מה שעודד יצרניות נוספות לשבור אותו לאורך השנים. המטרה הפעם הייתה לקבוע רף גבוה מספיק כך שהוא לא ינופץ בזמן הקרוב. בנוסף רצתה ב.מ.וו להוכיח כי למרות שה-M5 החדשה מצוידת בהנעה כפולה קבועה, לראשונה בשושלת, היא עדיין נאמנה למורשת ול-DNA של החטיבה המפוארת.

 

 

כדי לעשות זאת נדרש למצוא פתרון לבעיית הדלק, שכן המכל המקורי היה מתרוקן במהרה בתנאי הנהיגה הקיצוניים, וגם התקנת מכל דלק נוסף לא הייתה מספיקה. לשם כך פותחה שיטה בהשראת תדלוק אווירי של מטוסי קרב - לתדלק את ה-M5 תוך כדי תנועה מ-M5 נוספת. מדובר בתרגיל נהיגה מסובך ומסוכן למדי, מכיוון שה-M5 המשמשת כמכלית דל נאלצת לנסוע תוך כדי ביצוע דריפט בסמיכות של סנטימטרים ספורים ל-M5 המתודלקת, כשגופו של איש התדלוק יוצא מחלון המכונית ומחבר את הצינור.

 


במהלך שמונה השעות של שבירת השיא, שנערכה במעגל ההחלקה שבבית הספר לנהיגה מתקדמת של ב.מ.וו בדרום קרוליינה, נעשו לא פחות מחמישה תדלוקים כאלה. בהגה של המכונית הראשונה אחז יוהאן שוורץ, מדריך נהיגה של ב.מ.וו ומי שקבע את השיא ב-2013. במכונית השנייה נהג מאט מולין, מדריך הנהיגה הראשי של החברה. את צינור התדלוק הפעיל מאט באטס.


 

אחרי שהושלם השיא הראשון, שברו שני הנהגים, שוורץ ומולין, שיא גינס נוסף לדריפט המשותף הארוך ביותר. צמד מכוניות נסעו תוך כדי החלקה קבועה של הגלגלים האחוריים במשך שעה, שבה גמעו 79.2 ק"מ.


צפו באחורי הקלעים של ביצוע השיא: 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ב.מ.וו M5 הדריפט הארוך בעולם
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים