שתף קטע נבחר

קבוצת זאבי: "דדש סחטן שפוגע בבית"ר"

גורם בכיר בקבוצת זאבי: "דדש אוהב להתהדר בתארים שהוא מציל את בית"ר, אבל בעצם לא מפסיק לדרוש כספים מהקבוצה". לידי ynet הגיע בלעדית מסמך שהעביר דדש לקבוצת זאבי ובו דרישה להחזיר לו חובות עבר בסך 2 מיליון דולר

בקבוצת זאבי סימנו את האשם העיקרי במצבה העגום של בית"ר ירושלים ערב פתיחת העונה: משה דדש. לפי גורמים בכירים בקבוצת זאבי דורש היו"ר לשעבר של בית"ר ירושלים החזרים של מעל 1.5 מיליון דולר על ציוד משרדי, טלפונים ואירוח שחקנים בביתו, בנוסף ל-5 מיליון שקלים שכבר קיבל מהקבוצה. לפי אנשי זאבי, למרות שבראיונות מקפיד דדש לציין עד כמה הוא מעוניין לעזור לבית"ר, בפועל הוא עדיין נלחם על סכומים שמגיעים לו לטענתו, וממשיך ופוגע במועדון שהוא טוען שכל כך יקר לליבו.
גורם בכיר המקורב לבית"ר אמר היום (ב') ל-ynet את הדברים הבאים: "דדש אוהב להתהדר בתארים שהוא מציל את בית"ר, אוהב את בית"ר ורוצה בטובתה, אבל בעצם מדובר בסחטן שלא מפסיק לדרוש כספים מבית"ר ירושלים. הוא כל הזמן דורש עוד ועוד מהקופה המדולדלת של האגודה. האיש עושה פעולות שפוגעות בבית"ר רק על מנת להחזיר את השליטה בקבוצה לידיו. הוא השאיר את האגודה עם חובות עבר של 47 מיליון ש"ח, לאחר שהציג מצג שווא של חובות בסך 4 מיליון ש"ח. מנהל שמשאיר תאגיד במצב מעין זה, אמור לעמוד לדין פלילי".

דדש: "היו לי הוצאות שלא כוסו"

ל-ynet הגיע באופן בלעדי מסמך ששיגר דדש באמצעות עורך הדין אבולוף לקבוצת זאבי, בו הוא מפרט את דרישותיו הכספיות.
נוסח המכתב: "מאז שנת 72', עת התחלתי לכהן כמנהל בית"ר, הוצאתי הוצאות רבות ושונות לצורך הניהול השוטף של האגודה ואף פעם לא קיבלתי תמורה כלשהי בגינה", טוען בא כוחו של דדש במכתב ששיגר לבית"ר. "בתחילת שנות ה-80 נעשתה בדיקה של הסכומים המגיעים לי, סוכם על דעת הכל שאקבל סכום 180 אלף דולר ובזמנו נחתם גם על זה מסמך. לצערי הרב, הסכום הזה לא התקבל על הדיון וערכו של הכסף מאז, בצירוף ריבית שנתית דולרית של 10% הוא כיום 540 אלף דולר אותם אני זכאי לקבל מבית"ר ירושלים".
"מאז שנת 85', עת חזרתי לכהן כיו"ר אגודת בית"ר ירושלים, היו לי הוצאות רבות ושונות כפי שיפורטו להלן שמהן לא קיבלתי תמורה כלשהי".
1. חלק מהדירה שלי שימש לפעילות האגודה כשבנותיי לסירוגין שימשו כמזכירות האגודה ללא תמורה. כל ההוצאות בגין השימוש בדירתי שולם על ידי ולא קיבלתי החזר כלשהו.
2. טלפונים ופאקסים בארץ ובחו"ל בכל הנוגע לתפעול האגודה, תורמים, רכש וכו' שולמו מכיסי הפרטי ולא קיבלתי תמורה כלשהיא בגינם.
3. ציוד משרדי נקנה כולו מכספי ועל חשבוני.
4. הוצאות נסיעה – ברכבי הפרטי בכל הנוגע לפעילותי באגודה שולמו מכיסי הפרטי ומעולם לא קיבלתי החזר.
5. כמו כן אירחתי שחקנים אחרי משחקים בדירתי, אורחים מחו"ל ותורמים שכל הוצאות האירוח שולמו מכיסי.
6. נסעתי לחו"ל לארגון תרומות לקניית שחקנים, לפגישות עם מאמנים זרים וראשי קבוצות וכל הנסיעות שולמו מכיסי הפרטי.
אני זכאי להחזר בגין כל ההוצאות הללו. הערכתי היא שסך ההוצאות בערכים דולריים מגיעים לכ-100 אלף דולר בשנה. במהלך 15 שנים – מיליון וחצי דולר. בסכום זה איני כולל כמובן את הריבית המגיעה לי בגין הכסף שהוצאתי במהלך השנים.
לאור זאת אני דורש מהאגודה שתפצה אותי בסכום של 2 מיליון דולר בגין החוב מהשנים 1972-1977, והוצאות שהוצאתי במהלך 15 השנים האחרונות.

שלמה שירזי רוצה את החוב שלו

אותו גורם מדגיש כי שחובות העבר הם אלו שגורמים את הבעיות של הקבוצה העונה. "גד זאבי לקח הלוואת בעלים ושילם את כל חובות הקבוצה העונה. אין אדם שבית"ר חיייבת לו כסף מהעונה האחרונה, למרות ההשקעה הגדולה. כל הבעיה טמונה בחובות העבר שהשאיר מר משה דדש. אתה יודע למשל ששלמה שירזי ששיחק לפני שנות דור בקבוצה התקשר לזאבי וביקש את חובות העבר שלו? הוא רוצה שבית"ר ישלמו לו את החובות שדדש הבטיח לו. דדש עצמו מאשר את זה. אז מה גד זאבי אמור לעשות עכשיו, לשלם לכולם"?

לאודר ברח, בן גור ברח, אז זאבי ישלם?

הגורם מוסיף כי הסיבה העיקרית למצבה של בית"ר היא חובות העבר שהשאיר דדש עצמו: "בימים האחרונים הגיעה לידינו מסמך של גילוי נאות לגבי חובות העבר של בית"ר ובו מפורטים מעל 47 מיליון שקל חובות עבר. קבוצת לאודר, שרצתה לרכוש את בית"ר, ראתה את זה וברחה. קובי בן גור ראה וברח. רק זאבי, שלא יידע למה הוא בדיוק נכנס, קנה את הקבוצה. והיום מבקשים ממנו לשלם על הכל. איך יתכן שחובות שנוצרו במהלך כהונתו של דדש ישולמו היום ע"י זאבי ללא הפסקה. בכל יום יש משהו חדש, שדדש מאשר אבל לא משלם ובנוסף הוא עוד רוצה כסף"?
למרות נסיונות חוזרים ונשנים לא ניתן היה להשיג את תגובתו של משה דדש עד פרסום הידיעה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
דדש: הבנות שלי עבדו חינם כמזכירות
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: אייל פישר
קבוצת זאבי: דדש הוא סחטן
צילום: אייל פישר
מומלצים