שתף קטע נבחר

החוק למניעת ספסרות יוצא לדרך

ועדת החוקה של הכנסת אישרה את הגשתו של "החוק למניעת ספסרות" לקריאה ראשונה. כעת ישנו ויכוח האם העונש לעוברים על החוק יהיה מאסר או קנס בלבד

ועדת החוקה של הכנסת אישרה היום (ד') את ההעברה לקריאה ראשונה של הצעת החוק של חבר הכנסת מודי זנדברג משינוי, האוסרת על ספסרות בכרטיסים לארועי תרבות וספורט. זנדברג אומר כי יזם את הצעת החוק כתוצאה מהתרחבות תופעת הספסרות במיוחד בארועי ספורט.
כיום ספסרות אינה עבירה על החוק, ולכן המשטרה אינה יכולה לעצור ספסרים. משרד המשפטים, שעד כה התנגד לחוק, הודיע היום באמצעות נציגתו בוועדה, עו"ד דליה איש שלום, כי הממשלה תשקול מחדש את התנגדותה לאור המידע המגיע מהמשטרה על התגברות תופעת הספסרות ותופעות לוואי שלה כגון זיוף כרטיסים.
עם זאת, מסרה עו"ר איש שלום, שמשרד המשפטים מתנגד לקבוע עונש מאסר לעבירה זו וידרוש להסתפק בקנס. מנכ"ל איצטדיון בלומפילד ויד אליהו, ניר פרצלינה, תקף את עמדת משרד המשפטים: "כשעוסקים בחבורת עבריינים, עונש כספי לא יהווה הרתעה".
לעמדת פרצלינה הצטרף יו"ר ועדת החוקה, ח"כ אופיר פינס, שהציע לקבוע מדרג של סוגי עבירות וענישה בצידן: "על ניצול ילדים לספסרות וזיוף כרטיסים יש לקבוע עונש מאסר כדי שתהיה הרתעה".
בהתאחדות לכדורגל קיבלו בשביעות רצון את הצעת החוק. מנכ"ל ההתאחדות, חיים צימר: "אנחנו מאוד מרוצים שהנושא מתקדם ואני מקווה מאוד שהחוק יעבור. היתה פגיעה משמעותית גם בציבור, בגלל המחירים המופקעים וגם בקבוצות בגלל הזיופים, אנחנו שמחים שהפניה שלנו בתאום המשטרה נענתה והנושא מטופל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
צימר. מרוצה
צילום: דודו פריד
מומלצים