שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דני קורן תקף בחריפות את איגוד השופטים
  קורן, שהוזמן למסור עדות בפני ועדת סטרשנוב, אמר כי באיגוד השופטים לא קיימים קריטריונים לקבלת שופטים וקידומם וציין כי הביקורת לא מקצועית

  הוועדה לבדיקת ענף הכדורגל בראשות השופט אמנון סטרשנוב, שמעה בישיבתה את שופט הכדורגל דני קורן ואת יו"ר איגוד השופטים, אריה זייף. דני קורן טען בפני הוועדה כי אין קריטריונים לקבלת שופטים לאיגוד ואין קריטריונים לקידום שופטים, כאשר הביקורת והבקרה על השיפוט לא מספיק מקצועית.
  תופעה לא תקינה נוספת עליה עמד קורן הייתה העובדה שלא קיים איסור על שופטי כדורגל להמר ולמעשה הם יכולים להמר במסגרת ההימורים החוקיים, גם על המשחקים בהם הם שופטים. כן ציין קורן את השכר הנמוך אותו מקבלים השופטים והמליץ להעלותו משמעותית. לבסוף, המליץ קורן למנות בעלי תפקידים באיגוד השופטים כגון: מבקר פנימי, נציב תלונות ודובר איגוד.
  יו"ר איגוד שופטי הכדורגל, אריה זייף, סקר בפני הוועדה את פעילות האיגוד, מוסדותיו והמבנה שלו והעלה הצעות שונות לשיפורים. לדעתו, יש לשפר את תנאי השכר של השופטים, אולם לא ניתן להפוך את השיפוט למקצועני. זייף ציין כי אינו רואה כל קשר בין השכר הנמוך של השופטים לבין האירועים האחרונים של חשדות להטיית משחקים על ידי שופטים.
  באשר לאירועים האחרונים של חשד למעורבות שופטי כדורגל בהטיית משחקים, אמר זייף כי אמנם היו שמועות ודיבורים בקרב השופטים, אך לא ניתן היה לנקוט בצעדים על סמך שמועות בלבד. לבסוף טען זייף כי המבנה הנוכחי של ההתאחדות לכדורגל לא מאוזן, וניתן לצרף יותר אנשי ציבור, המנותקים ממרכזי הספורט, להתאחדות לכדורגל. עם זאת, הזהיר זייף ממעורבות יתר של גורמים ממשלתיים בענף הכדורגל והספורט בכלל.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום יוסי רוט
  קורן (משמאל). ביקורת חריפה
  צילום יוסי רוט
  מומלצים